Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 ilk karlı yol testi

Ali Keskin

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 3.000km yol yaptım son 300km de kar a yakalandım ve yollar kapandı :wacko:).

belli bir hızda sabit gazla yürüyebilirseniz hiç sorunsuz tırmanıyor,

frenlemede yine arabayı kompresörden çıkartıp sadece fren ile durdurmak istediğinizde pedala bir çocuk sever gibi okşarcasına bastığınızda tepkisi çok olumlu ve hemen yavaşlıyor.

sağa sola kar yığınlarının birikmesi sebebi ile hafif kaçırmalar yapsada kendini kaybetmiyor esp dengelmesi çok güzel çalışıyor ve hemen kayan tekeri dengeliyor bunu hissettiriyor.

ancak bir tepe üzerine geldim ve 2 tane vatandaşın yolda kaldığını sanıp dur ihtarlarına uyarak durdum aslında onlara yardım amaçlı durdum meğersem kar zinciri sıyorlarmış ve onun için durdurmuşlar.

işte aslında marifet burdan sonra başladı sağa meyilli ve baya bir yokuşta durdum ancak bir daha kalkamadım çok fazlada zorlamak istemedim çünkü uzun mesafe kar yağışı vardı.

tabiki lastik durumu aracın gaz ı na basma şiddeti v.s v.s çok etken var karda araç kullanmanın tecrübesi çok çok farklı birşey ama ben

paşa paşa zinciri taktım ve yola devam ettim :D

toplamda 100 km karlı bir etap ın 70 km sini zincirsiz geçtim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kapanan ve haberlere konu olan Çanakkale - Balıkesir yolunu annemin Uno su ile hiÇ takılmadan gelmiştim, sanıyorum aracın hafif yapısı ve ince tekerleri karda avantaj sağlamıştı ama F III ün ağır kasası, geniş lastikleri kış şartları iÇin dezavantaj; tebrikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ali deneyimlerin Focus'un iyi bir kar aracı olduğunu göstermez, çok çok senin karda sürüş bilgi ve becerilerinin gelişmişliğine işaret eder, ki bu anlamda tebrik ederim.

Birileri yazılanları okuyup da yanılıp kar - kış kıyamete arabasına güvenip gitmesin diye her ihtimale karşı uyarayım dedim.

Zincir de açıkcası çok zorunluluk olmadığı takdirde uzun süreli kullanılmamalı, konforu olumsuz etkilemesi ve hız yapılmasına izin vermemesi yanında ABS sensörlerini de zedeleyebiliyorlar (Mk.3'de 50 ve 40 yanaklar için geçerli).

Bir takım kış lastiği gibi yoktur, çok yol yapan ve soğukta oturanlara naçizane önerilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim Focus 2,5 a 195 Goodyear Ultragrip 7 takmıştım,15-20 cm karda tık etmeden gitmişti..Bu Focusa ise 215 değil 205 Goodyear UG8 taktım,195 takmak mümkün değilmiş,çünkü üzerindeki donanımlar ve diskler uymuyormuş 195 e,servis takmadı,kış lastiklerini de zaten Yetkili Ford servisinden aldım,205 i bile takmak istemedilerde ben ısrar ettim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim Focus 2,5 a 195 Goodyear Ultragrip 7 takmıştım,15-20 cm karda tık etmeden gitmişti..Bu Focusa ise 215 değil 205 Goodyear UG8 taktım,195 takmak mümkün değilmiş,çünkü üzerindeki donanımlar ve diskler uymuyormuş 195 e,servis takmadı,kış lastiklerini de zaten Yetkili Ford servisinden aldım,205 i bile takmak istemedilerde ben ısrar ettim...

Sizin lastikleri ıslak zeminde hiç denediniz mi? Normal lastiklerinize göre kış lastiklerinin ıslak zemindeki performansı nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin lastikleri ıslak zeminde hiÇ denediniz mi? Normal lastiklerinize göre kış lastiklerinin ıslak zemindeki performansı nasıl?

Dün Çok yoğun yağmur altında Ankaradan istanbula geldim ve gerÇekten Ultragrip 8 lerin ıslak yol performansları normal lastiklere göre Çok Çok iyi idi,hatta yoğun istanbul trafiğinde bir iki ani frende Çakıldı resmen araba olduğu yerde...Ultragrip 8 lerin uzun yoldaki sessizliği de mükemmeldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.