Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet Kemer Tokasına Baglı Airbağların Acılıp Acılmaması

Sezer Özkan

Soru

Arkadaslar arac 99 focus ghia ön koltukların altında emniyet ikazınının algılayıcıları yani agırlık sensörleri var ama calısmıyor calıstıramadım ilk sorum bunu nasıl calıstırabilirim (9 defa tak cıkar işini yaptm olmadı )
2. sorum smdi eger bu bozuk veya bilgisayardan kapatılmıssa Allah korusun bir kaza anında airbagler acılır mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Focus mk1'de emniyet kemeri ikaz sistemi mi varmış? Benim haberim yok. Unuttum sanırım (8 yıl bindim ama)

Hava yastıklarının ömrünün olduğunu biliyoruz değil mi? 15 yıllık arabanın airbag'leri çalışmazsa hiç şaşırmam mutlaka kontrol ve tamiri gerekli belli bir yaştan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus mk1'lerde sesli ikaz sadece amerikan versiyonlarında vardı.Türkiye de'ki arabalarda yoktu.Ben gösterge panelinde kırmızı bir uyarı var diye hatırlıyorum ama o da ağırlık sensörü'ne bağlı değil.Emniyet kemer yuvasında sensör vardır muhtemelen takınca gösterge ekranında ki uyarı işareti söner.

Airbag kullanım ömrü kılavuzlarda 10 sene yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.10 sene sonrasında açılmayacak diye bir kaide yok şans'a girer artık.Konuyla ilgili olarak'ta eğer emniyet kemerinin takılı olduğunu araç beyni algılamıyorsa airbag açılmaz.Sizin dediğiniz ağırlık sensörü muhtemelen koltuğun altında ki airbag sensörü arızalı bu durumda araba airbag arıza lambasıda yakar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Sezer Özkan said:

Arkadaslar arac 99 focus ghia ön koltukların altında emniyet ikazınının algılayıcıları yani agırlık sensörleri var ama calısmıyor calıstıramadım ilk sorum bunu nasıl calıstırabilirim (9 defa tak cıkar işini yaptm olmadı )
2. sorum smdi eger bu bozuk veya bilgisayardan kapatılmıssa Allah korusun bir kaza anında airbagler acılır mı

Focus 1lerde emniyet kemeri ikaz uyarısı yok sizin araçtakinin ağırlık sensörü olduğundan emin misiniz ? Yan hava yastıklarının kablosu veya başka bir sensör olmasın onlar .Ayrıca emniyet kemerinin takılı olmamasının hava yastıgının açılıp açılmaması ile alakası yok takılı olmasada hava yastığı açılıyor .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, çağlar çetinkaya said:

Focus 1lerde emniyet kemeri ikaz uyarısı yok sizin araçtakinin ağırlık sensörü olduğundan emin misiniz ? Yan hava yastıklarının kablosu veya başka bir sensör olmasın onlar .Ayrıca emniyet kemerinin takılı olmamasının hava yastıgının açılıp açılmaması ile alakası yok takılı olmasada hava yastığı açılıyor .

tam olarak emin değilim ben öle düşündüm ön koltuklar altında siyah kutucuklar var benim aklıma agırlık algılayıcı kemer ikaz sensörleri geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar

Emniyet kemeri ışığı far Mk1 de diye hatırlıyorum. okutucuklar yanlış hatırlamıyorsam kaza anında gerilmeyi sağlıyordu. bir servisci abimiz o şekilde bahsetmişti.

Havayastığı ömürlü diye biliyorum 10. yılında Fucus 1 de açılmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Sezer Özkan said:

tam olarak emin değilim ben öle düşündüm ön koltuklar altında siyah kutucuklar var benim aklıma agırlık algılayıcı kemer ikaz sensörleri geldi

Onlar yan hava yastığı ile ilgili kutular & sensörlerdir birde sürücü koltuğu ghia larda elektrikli onunla ilgilide kablolar da vardır koltuğun altında...

Emniyet kemeri takılı olmasada hava yastığı açılıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 21.05.2016 at 21:30, çağlar çetinkaya said:

Onlar yan hava yastığı ile ilgili kutular & sensörlerdir birde sürücü koltuğu ghia larda elektrikli onunla ilgilide kablolar da vardır koltuğun altında...

Emniyet kemeri takılı olmasada hava yastığı açılıyor. 

mm tamm abi saolasn ben kemer ikazı sanmıstım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merabalar ben bundan 3 hafta önce bi kaza yaptım aracım 2001 focus chıa araçta 2 kısıydık ve emnıyet kemerlerı tkılı degıldı toros marka aracla kafa kafaya geldik ama hava yastıkları açılmadı tahminimce emniyet kemerı tetikli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Mustafa Ylz said:

Merabalar ben bundan 3 hafta önce bi kaza yaptım aracım 2001 focus chıa araçta 2 kısıydık ve emnıyet kemerlerı tkılı degıldı toros marka aracla kafa kafaya geldik ama hava yastıkları açılmadı tahminimce emniyet kemerı tetikli.

Bildiğim kadarı ile değil.

Ancak çarpma sensörleri kazayı sizin gibi algılamayabiliyor ve gereksiz açılmaları engelliyor. 

Kemer takılı değilken açılması da ayrı bir yaralanma nedeni olabilirdi.

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 27.06.2016 at 18:17, Mustafa Ylz said:

Emniyet kemeri takılıda olsa bazen aracın aldığı darbeye ve darbenin şiddeti vs. ye göre açmayabiliyor...Arkadaşım da 2005 fiesta ile kaza yaptı buzda kaydı ufak bir çarpma oldu farlar yerinden çıktı tampon kırılmıştı ama kaputta hiçbir şey yoktu ve emniyet kemeri takılı değildi ona rağmen araç hava yastıklarını açtı.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.