Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ecoboost Focus'a 17'' Jant, K&n Filtre, Yazılım Ve Spor Yay Modifiyesi

Okan Karakocalı

Önerilen Mesajlar

Değerli abilerim ve forum sakinleri , hayalini uzun süredir kurduğum 1.6 ecoboost aracıma yapmayı düşündüğüm ufak dokunuşlara nihayet başladım ve yarıladım sayılır. Öncelikle orjinal jant ebatını 17" olarak değiştirdim . 225/45/17 lastik aldım ve monteledim . Hemen sizinde bilgilerinizden ve deneyimlerinizden yola çıkarak k&n 57-4000s model filtreyi temin ettim . Henüz montajını yapmadım . Ayın 24 üne maslaktan aracıma yazılım yapılması için randevu aldım .( superchips ) .. Bütün bunları tamamladım sayılır .. Geriye bir tek araca hangi spor yayı takmalıyım sorusu var aklımda .. Eibach 35 mm prokit 1100 kg modelini düşündüm fakat sizlerinde bu konudaki görüşünü merak ediyorum .. Ve dahası nerden temin edebileceğim konusundada tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim .. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eibach iyidir, orjinali bulduğunuz taktirde takın tabii ki.

Başlığı doğru şekilde düzenliyorum, bu kategori bilgi vermek/almak için malum. Özel başlıkları benim arabam kısmında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okan kolay gelsin, arabayı göreydik iyiydi :)

5 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Eibach iyidir, orjinali bulduğunuz taktirde takın tabii ki.

Başlığı doğru şekilde düzenliyorum, bu kategori bilgi vermek/almak için malum. Özel başlıkları benim arabam kısmında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yardımsever yönetici sana da iyi akşamlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her yağmur yağdığında büyüyen çukurlar sebebiyle yayın aracı çok sertleştireceğine inanıyorum. Servet abininkini ve benim dizeli kullandığım kadarıyla araba yaysız da yeter ve artar bence de zevkler renkler tabiki.

bir de yazılım öncesi 50-150/100-200 hız denemeleri yaparsanız müsait bir yerde ne kadar fark ettirdiğini somut olarak gözlemleyebilirsiniz tabi öyle bir isteğiniz var ise :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik Tabii . Herşeyini tamamladıktan sonra paylaşıcam buradan . Yayı takmak istememdeki sebep aracı yere basmış olmaktan faha ziyade yol tutuşuna ve ivmelenmeye bi miktarda olsa katkıda bulunmak .. Fakat eibach 35 mm prokit 1100 kg nerden bulucam bilmiyorum . İnternettede bulamadım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik Tabii . Herşeyini tamamladıktan sonra paylaşıcam buradan . Yayı takmak istememdeki sebep aracı yere basmış olmaktan faha ziyade yol tutuşuna ve ivmelenmeye bi miktarda olsa katkıda bulunmak .. Fakat eibach 35 mm prokit 1100 kg nerden bulucam bilmiyorum . İnternettede bulamadım 

Okan kn kodu sanki yanlış gibi geldi bana. Bu arada yazılımın fiyatı nedir. Servet Özkan da yazılım yapıyor ve forumumuza özel indirimli bin tl. 2 gün evvel 1500km onun aracındaydım ve kullandım. Kendi yaptığı yazılım var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim 1.0 ecoboostta da var. Bence fiyat kalite olayını iyi düşün. Gayet kaliteli yazılımdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Okan Karakocalı said:

http://www.european-parts.net/product_info.php?info=p1230_eibach-prokit-lowering-springs-focus-mk3.html

Yazilim konusundada yardimci oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Servet Özkan said:

Servet Bey 2014 1.6 ti-vct lerde yazılım olayı oluyor mu ileride düşünüyorum bende.

Megachips ile iletişim e geçtim sadece 10 hp güç alabilirsin diyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Bilal Gökmen said:

Servet Bey 2014 1.6 ti-vct lerde yazılım olayı oluyor mu ileride düşünüyorum bende.

Megachips ile iletişim e geçtim sadece 10 hp güç alabilirsin diyor 

Atilan tas urkutulen kusa degmez. 10-15bg birsey gelir. Neredeyse sadece son hiziniz artar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaya gerek yok. Yay hariç diğer konfigürasyonda Datça yarımadasının acımasız virajlarında zorladım. Mükemmel olduğunu yazabilirim rahatca. Yoldan koparmak neredeyse mümkün değil.  Açıkçası 45 yanakla sertleşen süspansiyonun daha alçak ve sert olmasının faydadan çok zarar vereceğini düşünüyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.