Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ring'de (nürburgring) Dağılan Camaro

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

aslında pilot çok iyi topladı. kuZu viraj dışındaki (sol) yeşilliğe doğru sapsız balta gibi gidiyordu. tam zamanında müdahale edip ters tarafa (sağ) çekti ve hasarı minimum düzeye indirdi. kuZu yeşilliğe doğru kontrolsüz kopsaydı çok ama çok kötü sonuçlar doğabilirdi. 

(bkn.pilotun hakkını vermek)

not: orada kafa neden koptu? ...ne tür bir kalibrasyon sıkıntısı yaşandı? ... asıl ona bakmak lazım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok cengom, viraj çıkışı çizgisine bakarsan araç kafadan yeşilliğe gidiyor. Sol tepe üstüne tırmanacak, belki nemli/toprak/yumuşak zeminde tam dağılacak. Asfalttan çıkınca tarmac lastikleri ile o kuZu'yu istesen de kontrol edemezsin ... eleman frene asılıp kuZu'yu sağda / viraj içinde tutmaya çalışıyor (bkn.optimum trajektuar çizgisine geri dönmek) ama olmuyor (bkn.gariban sümüğü gibi bariyere sıvanmak) o ayrı :)

... hasar iyi pilotaj ile minimum düzeyde kalmış denebilir (bence)

Ancak az evvel yazdığım gibi ... görece düşük süratte kuZu neden koptu? ...ona bakmak lazım. 

14 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Ama daha fazla bir sonuç bekliyordum, çok yavan olmuş

...sana da kaza beğendiremiyoruz yahu. pıFFF

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yak be Kaan. Drivetrainde sorun yok. Net bir şekilde arka tekerler kilitleniyor. Artık ESP hatası mı , ABS hatası mı , yoksa ayarı böyle yapıp bir deneyelim mi demişler bilmiyorum. Veya pilot el freni çekmiş tekeri kilitlemiş olabilir. Çünkü duvara tosladıktan sonra arka teker dönmeye yeniden başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, H. Cenk said:

Net bir şekilde arka tekerler kilitleniyor. 

...her durumda "beter" olmaktan milim ile kurtulunmuş bir kaza.

Teknik bir sorun olduğunu tahmin ediyorum...

Pro.Sürücü zor topluyorsa Amatör o durumda ne yapardı?

...elden geçirmek şart.

Zaten katır'lar bunun için değil mi? Katır'lar kaza yapacak ki ... Job2'ler yolda düzgün aksın, sahiplerini öldürmesin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafadan kopuyo, iyi pilot sayesinde kaza daha az zararla atlatılıyo. Bunlar tamam ama bence Camaro için normal değil o kopuş ve kızaklayarak frenleme. Tam Camaro alacaktım vazgeçtim :D Yakup'a katılıyorum daha bol atraksiyon bekledim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 18.05.2016 at 13:49, Kaan Yagizer said:

aslında pilot çok iyi topladı. kuZu viraj dışındaki (sol) yeşilliğe doğru sapsız balta gibi gidiyordu. tam zamanında müdahale edip ters tarafa (sağ) çekti ve hasarı minimum düzeye indirdi. kuZu yeşilliğe doğru kontrolsüz kopsaydı çok ama çok kötü sonuçlar doğabilirdi. 

Ben bu yoruma katılmıyorum. 

Sağ virajdan çıkan araç hafif bir sol viraja hazırlanıyor. 

Sağ virajdan hızlı çıksa ve burundan sola çimene doğru kayıyor olsa direksiyon komutu ile burnun yolun sağına dönmesi pratikte mümkün olmaz.

Zaten koyuver gitsin, hafif solu geniş çimen alandan geçer, hiç bir şey de olmaz, biraz hoplar zıplar, yeterki direksiyonu düzü tutmayı ve de fren yapmamayı başarsın. 

Bence sürücü sol viraj için biraz hızlı olduğunu düşünüp fren yapıyor.

Ancak fren sorunlu, sürücünün hatası mı, aracın arızası mı bilemem ama önce arka sonra ön tekerlekler kilitleniyor ve olan oluyor.

Olasıdır ki önce arkanın kilitlenmesi ile kıç hafif dışa doğru kopuyor, yön değiştirmeyi sezen sürücü kontrada biraz geç kalıyor ve bu arada daha sert fren yapıyor, dört tekerlekte kilitlenince de serbest kayma başlıyor. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.