Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 MCA Gündüz Farı Drl

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Semih Bildibay yazdı:

surekli %100 olarak yakma sansimiz var mi acaba? 

Niye kısıldığını düşündünüz mü hiç?

LED'ler ışık güçü ve yansıma açısı olarak gündüz aydınlığında dikkat çekecek şekilde tasarlanmış.

Aynı ışık gücü ve açısını gece kullanırsanız karşıdan gelenin görüş alanını ve sürüş güvenliğini olumsuz etkilersiniz.

Bırakın öyle kalsın.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.11.2016 - 19:33 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

LED'ler ışık güçü ve yansıma açısı olarak gündüz aydınlığında dikkat çekecek şekilde tasarlanmış.

Aynı ışık gücü ve açısını gece kullanırsanız karşıdan gelenin görüş alanını ve sürüş güvenliğini olumsuz etkilersiniz.

Bırakın öyle kalsın.  

Haklısınız Cem abi dediginiz gibi kısık sekilde bıraktırıcam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 November 2016 - 19:33 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Bırakın öyle kalsın.  

Hadi sokak aralarına alıştık! Ank-İst otobanda sadece gündüz farıyla giden apaçilere denk geldik çok kere.

Malum bunun yanması için far 0 konumda haliyle arkada ışık yok sonuç olarak, ya adamda bunu düşünecek akıl yok ya da sonucunu düşünecek akıl yok.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gündüz farlarım geldi bugün oto elektrikçisine bıraktım aracı takmış arkadaşta. Dediğiniz şekilde gündüz farları %100, park ve kısalarda %50 olucak şekilde çalışıyor şu anda. Buraya kadar problem yok ancak, parklarda ve kısalarda %50 şekilde çalışırken gündüz farlarında bir titreme var gibi, sanki voltaj düşüp yükseliyor gibi. Saniyelik ve sürekli olarak bu şekilde neden olabilir sizce ? Oto elektrikçisini aradım yarın tekrardan bakıcak bu duruma. Gündüz farı olarak %100de çalışırken bu sorun yok sadece %50ye geçirince başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih Bildibay yazdı:

gündüz farlarım geldi bugün oto elektrikçisine bıraktım aracı takmış arkadaşta. Dediğiniz şekilde gündüz farları %100, park ve kısalarda %50 olucak şekilde çalışıyor şu anda. Buraya kadar problem yok ancak, parklarda ve kısalarda %50 şekilde çalışırken gündüz farlarında bir titreme var gibi, sanki voltaj düşüp yükseliyor gibi. Saniyelik ve sürekli olarak bu şekilde neden olabilir sizce ? Oto elektrikçisini aradım yarın tekrardan bakıcak bu duruma. Gündüz farı olarak %100de çalışırken bu sorun yok sadece %50ye geçirince başlıyor.

Araya röle koymasi lazim sanirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Semih Bildibay yazdı:

modul dandik olduğu içindir büyük ihtimalle. fazla dikkat çekmiyorsa uğraşmayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Herkese merhabalar.

Bir süredir araştırdığım gündüz farlarında sonunda karar kıldım ve aşağıdaki ürünü Aliexpress'ten aldım. Yaklaşık 40 günde elime ulaştı ve Malatya Ford servisinde montajını yaptırdım. Önceki arkadaşların bahsettiği gibi araç çalıştığı sürece yanıyor, park ve kısalarda %50'ye düşürüyor ışığı, yanlış hatırlamıyorsam uzunlarda da aynı şekilde %50 oranında yanıyorlar. Normalde galiba uzunlarda sönmesi gerekiyormuş fakat servisteki ustam öyle bir özelliği bulamadığını söylemişti. İstemezseniz park ve kısa farda da %50'ye düşürmeyebiliyorsunuz montajını yaptırırken ama tabi bu pek etik bir uygulama olmaz trafik açısından. 

İki farklı modeli vardı. Birisi sadece gündüz farı, diğeri sinyaller ile bağlantılı ve sinyal yaktığınız taraf sinyal gibi çalışarak sarı yanıp sönüyor, sinyal bittiğinde yeniden beyaz ledler aktif oluyor. Aynı şekilde dörtlü yaktığınızda da iki led birden sarı yanıp sönüyor. Benim aldığım sinyalli modelidir.

Ben yakıştığını düşünüyorum, hoşuma gitti. İnşallah sorunsuz kullanırım. Bu arada satıcı çok ilgileniyor, tavsiye ederim.

Ürünü aldığım satıcıya dair bağlantı: Focus 3.5 DRL Gündüz Farı - Aliexpress

1.jpg

20170207_124226.jpg

20170207_124130.jpg

20170207_124321.jpg

IMG_20170207_124629.jpg

2.jpg

Mustafa Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhabalar.

Bir süredir araştırdığım gündüz farlarında sonunda karar kıldım ve aşağıdaki ürünü Aliexpress'ten aldım. Yaklaşık 40 günde elime ulaştı ve Malatya Ford servisinde montajını yaptırdım. Önceki arkadaşların bahsettiği gibi araç çalıştığı sürece yanıyor, park ve kısalarda %50'ye düşürüyor ışığı, yanlış hatırlamıyorsam uzunlarda da aynı şekilde %50 oranında yanıyorlar. Normalde galiba uzunlarda sönmesi gerekiyormuş fakat servisteki ustam öyle bir özelliği bulamadığını söylemişti. İstemezseniz park ve kısa farda da %50'ye düşürmeyebiliyorsunuz montajını yaptırırken ama tabi bu pek etik bir uygulama olmaz trafik açısından. 

İki farklı modeli vardı. Birisi sadece gündüz farı, diğeri sinyaller ile bağlantılı ve sinyal yaktığınız taraf sinyal gibi çalışarak sarı yanıp sönüyor, sinyal bittiğinde yeniden beyaz ledler aktif oluyor. Aynı şekilde dörtlü yaktığınızda da iki led birden sarı yanıp sönüyor. Benim aldığım sinyalli modelidir.

Ben yakıştığını düşünüyorum, hoşuma gitti. İnşallah sorunsuz kullanırım. Bu arada satıcı çok ilgileniyor, tavsiye ederim.
Ürünü aldığım satıcıya dair bağlantı: Focus 3.5 DRL Gündüz Farı - Aliexpress

Güle güle kullanın. Güzel olmuş. Bu da benimki:
tapatalk_1486822477350.jpeg

Bu da far açıkken, yani gece c.jpg.f0ef6a13c37a0584f30d8c22d75b9ccb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mustafa Uysal yazdı:

Muhammed bey teşekkür ederim. Siz de güle güle kullanın. Far açık modundaki mavi ışıklar ayrı bir hava katmış. Keyifli sürüşler...

Teşekkür ederim Mustafa hocam. Sizin de dediğiniz gibi Beyaz+Sarı veya Beyaz+Mavi modelleri var. Hatta ben 3 aya yakın uğraştım bunu alabilmek için, başta var dediler siparişi verdim takip no bile girdiler ama takip edilmiyor, sonra ısrar edince elimizde yokmuş şöyle böyle falan dediler. Ama sonunda beyaz+mavi modelini bulabildim. Dediğiniz gibi satıcılar ilgili, bağlantı için de şema falan göndermişler ben kendim yaptım. Araca farklı bir hava katıyor. Tabi sadece estetik değil güvenlik açısından da gerçekten gündüz fark edilmekte faydası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
2 saat önce, Remzi Tanrıverdi yazdı:

Maddi olarak değilde, yaptırınca kasko firması kaskoyu fesih edebiliyormu acaba, gerçi edemez herhalde onun bir kaybı yada artısı olmacayak nihayetinde

öyle bir şey yok. sadece ekstraları işletmezseniz parasını alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.