Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Soğuk motor sesi

Metin Deniz

Soru

Merhabalar

Her sabah duydugum fakat cok onemsemedigim sesi bu sabah video çekip fikirlerinizi almak isterim. Triger ve V kayışını 10 gün önce değiştirdim. Ses beni korkutmaya başlıyor.

14. saniye

rolantide yakıt tüketimi normal mi?

5967cb25435a445e002d29e223978d57.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu problemle ilgili bir tespitimi paylaşmak istiyorum. Şu an aracımda video daki ses yok. Sabahları havanın o kadar soğuk olmaması etken olabilir. Fakat ilk çalışma sonrası kalkislarda yaşadığım titreme vs gibi bir problem de kalmadı. Gel gelelim nasıl güzeldi. Kesinlikle enjektör temizliği falan da yaptirmadim. Öncelikle Opet ten mazot almak yerine shell e geri döndüm. Daha sonra aracı yüksek devirli olarak ki baya bastım yaklaşık 35 dk kullandım. Ertesi gün problem ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bu durumda opet mazotu alarak hata mı yapıyoruz? yolumun üzerinde shell de var ama hiç shell almadım. garanti süresi bitmeden opetten başka yerden almayayım diyordum ama shell denemek mi lazım acaba bir de?

Garanti kısmına bir şey diyemem ama piyasada shell in hep bir adım önde olduğuna dair yorumlar okudum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu hortlatmak istiyorum. Onceki hafta enjektör temizliği işlemi için aracı Delphi servisine götürdüm. Temizlik sonucu enjektorlerin iseme yapmaya devam etmesi neticesinde enjektör memelerini değiştirdim. 1000 tl gibi bir masraf. Sonuçlar yine değişmedi. Sabah yine benzer sesler çıkarıyor. Servisin iddiası PCM veya Kablolar ile ilgili olduğu. Çözmek için tekrar götüreceğim.

fd95e144fbb0d31846f7c399e55d0646.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Metin Deniz yazdı:

Konuyu hortlatmak istiyorum. Onceki hafta enjektör temizliği işlemi için aracı Delphi servisine götürdüm. Temizlik sonucu enjektorlerin iseme yapmaya devam etmesi neticesinde enjektör memelerini değiştirdim. 1000 tl gibi bir masraf. Sonuçlar yine değişmedi. Sabah yine benzer sesler çıkarıyor. Servisin iddiası PCM veya Kablolar ile ilgili olduğu. Çözmek için tekrar götüreceğim.

fd95e144fbb0d31846f7c399e55d0646.jpg

Bunlar temizlenmiş halleri değildir umarım? Kalibrasyonu yapıldı mı? Yapıldıysa nasıl yapıldı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı yüksek devirde 30 dk kullanarak bilmeden de olsa Partikul temizliği yapmışsınız hocam. Aracinizin partikul filtreside dolmus ondan sabahlari kalkışta titreme yapiyor da olabilir. Yakıt öyle birden farkettirmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.