Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Emekli Sandığında çalışan

Önerilen Mesajlar

iyi akşamlar form arkadaşlarım.18/4/2016 tarihi itibariyle Kamu çalışanı olarak emekliye ayrıldım.kurum emekli sandığına 19/4/2016 tarihinde yazdı ve 20/4/2016 tarihinde postaya verildi.emekli sandığı kayıtlarına 26/4/2016 tarihi itibariyle evrak kayıda giriş yapılmış.bugün itibariyle e-devlete baktığımda herhangi bir işlem yapılmış görünmüyor.oysa çalışma bakanlığı 5 iş günü içinde emeklilik  işlemleri tamamlanacak demişti diye hatırlıyorum(yanlış hatırlamıyorsam).formda emekli sandığında çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi akşamlar form arkadaşlarım.18/4/2016 tarihi itibariyle Kamu çalışanı olarak emekliye ayrıldım.kurum emekli sandığına 19/4/2016 tarihinde yazdı ve 20/4/2016 tarihinde postaya verildi.emekli sandığı kayıtlarına 26/4/2016 tarihi itibariyle evrak kayıda giriş yapılmış.bugün itibariyle e-devlete baktığımda herhangi bir işlem yapılmış görünmüyor.oysa çalışma bakanlığı 5 iş günü içinde emeklilik  işlemleri tamamlanacak demişti diye hatırlıyorum(yanlış hatırlamıyorsam).formda emekli sandığında çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.teşekkür ederim.

Ben bir sağlık kurumunda personel tahakkuk da çalışıyorum daha 5 günde tamamlandığını görmedim. Son emekli olan personelim işlemleri 45 gün sürdü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ramazan V. said:

Ben bir sağlık kurumunda personel tahakkuk da çalışıyorum daha 5 günde tamamlandığını görmedim. Son emekli olan personelim işlemleri 45 gün sürdü.

eyvah desene işimiz Allaha kaldı.ayın 15 itibariyle araç ve ev kredisi ve kartların ödemesi var.maaşta almayacağız.çık işin içinden çıkabilirsen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eyvah desene işimiz Allaha kaldı.ayın 15 itibariyle araç ve ev kredisi ve kartların ödemesi var.maaşta almayacağız.çık işin içinden çıkabilirsen.

Biz emekli işlemleri tamamlanasıya kadar maaş veriyoruz daha sonra gerekirse kişi borcu çıkartıp geri alıyoruz. Emeklilik için sgk ayrılışı henüz yapılmadıysa mayıs maaşını almanız lazım. Daha sonra kesin ayrılışınız yaparken emeklilik yolluğunu alırsınız. Ay tamamlanmadan emekli olursanızda mayıs maaşınızın gereken kısmını iade edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ramazan V. said:

Biz emekli işlemleri tamamlanasıya kadar maaş veriyoruz daha sonra gerekirse kişi borcu çıkartıp geri alıyoruz. Emeklilik için sgk ayrılışı henüz yapılmadıysa mayıs maaşını almanız lazım. Daha sonra kesin ayrılışınız yaparken emeklilik yolluğunu alırsınız. Ay tamamlanmadan emekli olursanızda mayıs maaşınızın gereken kısmını iade edersiniz.

Ramazan bey.Malmüdürlüğünde çalışıyordum ve kurum maaşlarını biz ödüyorduk.ben 18/4/2016 tarihinde tebellüğ edip görevden ayrıldım.bu tarihten itibaren çalışan için maaş yapılamaz KBS den düştüğünüzde sistem size maaş veremez ki dediğinz gibi yapıldığında 15 mayıs ta maaş alıp geri iade yaptığınızda kişi borcu açılması gerekir ayrıca engeç ayın 25 ne kadar emekli keseneklerini aktarılması gerekir.tamam göndermeden önce mahsup etme sansınız var ama giderse emekli sandığından talep edilecek bir sürü yazışma ki hele maliye kişiye maaş ödeyecek bizde kurallar çok katıdır.maaş ödediğimiz birçok kurumda dediğiniz şekilde oluyor ama bizde kesinlikle yapmazlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün bir arkadaş aracılığı ile emeklilik işleminin hangi aşamada olduğunu araştırdı.salı günlerinde komisyon olduğu ve emeklilik kararlarının onaya gönderidiğini ancak yoğunluktan dolayı benim emekliliğin komisyona girmediğini öğrendim.iyi güzelde bu emekliye ayrılan kişi ayın 15 de maaş almayacak kredileri ve kart taksitleri varsa ne yapacak şimdi kara kara ayın 15 de ne yapacağımı düşünmeye başladım.sözde 15 günde tamamlanacaktı.ayın 15 de hiçbir bankaya ödeme yapmasam kısaca bir hafta sonra taksitleri yatırsam ne gibi bir sıkıntı yaşarım.

Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

emekliye ayrılalı bir ay oldu ne ikramiye nede maaş aldık.bunları geçtim sabah hastaneye gittim.provizyon alamadık.kısaca ne çalışan nede emekliyiz.ücretli muayene dediler.nasıl bir ülkede yaşıyoruz hala anlamadım.sizde 15 günde tüm işlemler bitecekti.bundada vardır bir hayır elden başka bir şey gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün e devletten baktım.sgk nın 60/g maddesi gereğince resen kayıt yapılmışım.gelir testi yaptırmazsam cezalı duruma düşermişim.ben emekliye ayrılmışım biray içinde işlem bitmemiş ortada kalmışım resen kayıt bildirmeSen cezalı olurmuş.suç bekleyen ben mi yoksa emeklilik işlemlerini birayda tamamlamayan emekli sandığındamı

e devletten baktığımda sabah maaş bağlandı uzmana gönderildi diyordu.şimdi ise hatalı işlem memura iade yazıyor.kısacası bir ayda buraya kadar grelmişti şimdi biray daha sürer gibi geliyor.nasıl iş çözemedim.tekrar uzmana gitmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi günler arkadaşlar.forumda emekli sandığında çalışan kimse yok sanırım.emeklilik işlemleri ile konuyu açmıştım.yaklaşık 40 gün sonra emekli ikramiyesi ve mayıs ayına ait 15 günlük maaşı aldım.dün itibariyle ilk tam maaşımı 1.6.2016 tarihinde almam gerekirken bankada herhangi bir ödeme görünmüyor.gelen yazı ekinde 4 tane bankaya yazılmış mektup var üçünü aldım.maaş yazısı 1/6/2016 tarihinden önce ödenemez ibaresi var.ancak bugün itibariyle banka yok diyor.170 çağrı hattını aradığımda bana yazılan yazıyı söylüyor.formda emekli sandığında çalışan arkadaş varsa özelden görüşebilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Yakup Çağatay said:

Form değilde forumda olursa daha iyi olur hocam :) 

Form'da denilince farklı şeyler anlaşılabilir :) 

uyarın için teşekkürler,o sinirle ne yazığımı bilmiyorum.arada bilgisayarın tuşlarıda başmıyor ondanda olmuştur.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.