Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomobilde Renk Tercihleri - Geniş çaplı Anket

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Beyaz tüm renklerin anasıdır. İçinde tüm renkler vardır...... vs vs. 

Tamir ettirmesi de kolay oluyor. 

Karartılmış far, cam tavan felan yakışıyor da aslında. 

Sonuçta ne bulursan onu alıyorsun. Alırken bayide beyaz titanyum bir araç var fiyatı şuna yaparım yada beklersin fiyat ufaktan üstü olur ama dedi. Aldım bende. İlk beyaz aracım bir zararını görmedim. Zaten çok tutku ve hevesle alınacak arabalara binmiyoruz. Porsche mi bu kardeşim, hayatının arabası falan değil bu devirde al bin gitsin işte. 

Golf alırken de Gün batımı kırmızısı vardı showroom da güzelmiş bu dedim. Verelim satışta dediler, fiyatı uydu aldık. Araba alırken renk seçen umursayan azaldı gibi geliyor, eski yıllarda çok önemli bir şeydi araba almak. Artık mecburiyet, ihtiyaç ve masraf kaynağı olarak görülüyor bence. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buzdolabı beyazı pek başarılı olmasa da alması satması kolay, çizikleri ve kiri özellikle siyaha göre daha az gösteriyor, sedefli beyaz olanlar bizimkiler gibi opak beyaza göre çok ciddi farklı ve güzel görünüyor da ben tr'de siyahı tercih ederim açıkçası. malesef ki trafik kültüründe siyaha saygı daha fazla.

tr'de gri şirket arabası, kırmızı bıçkın delikanlı ya da bayan arabası, beyaz herkese giden, siyah resmiyet peşinde koşan gibi bir algı var bence.

tabi Estoril'in amansız güzelliğini tartışmam bile kimseyle, aynı şekilde Laguna Seca Blu da mükemmel. Lacivert türevleri de gayet başarılı olsa Estoril her zaman Imperial Blu'dan daha güzel görünecek gözüme :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki aldığımız araçlara baktımda iki tane beyaz arabamız olmuş geri kalan hep renkli olmuş şimdi hedef mavi BMW 3.20 [emoji3]

Megan 1 parlement mavi

Ford Sierra. Bal köpüğü

Passat 98 model beyaz

Passat 2003 model saks mavi

Focus 3 beyaz zorunlu oldu

Focus 3 şeker kırmızı

Renkli olmak iyidir beaaaa

Arabayı çoğu kişi yatırım amaçlı yada daha doğrusu ileride satınca zararım olmasın diye aldığından bence

beyaza yöneliyor.

(yani tarihte ilk beyaz aracı alan çoğunluk, şeker pembe alsaydı bugün şeker pembe çok satılırdı @Serdar yaman[emoji14] )

Misal ben alırken bayiye gelen 1.0 eb araçlar içerisinde seçenek olmadığından beyaz almak zorunda kaldım.

(tüm gelenler beyazdı)

Beyaz tüm renklerin çıkış kaynağıdır, görülebilir dalga boylarındaki tüm renkleri kapsar [emoji14] diyerek avutuyorum kendimi.

Bizim evdekiler genelde gri- siyah ağırlıklı [emoji4] kırmızı çamaşır makinası aşkına sağlamını değiştirmek isteyen hanımlar var [emoji3]

O taşla ezerim seni [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 21.04.2016 at 14:28, Serkan erden said:

beyaz candır. bakımı kolay ve lokal boya sıkıntısı yok.

On 21.04.2016 at 15:45, Ahmet Dursun said:

Güneşi bir nebze az hissettirir beyaz; yıkamadan sonra daha uzun süre temiz görünür; ezik-çizik daha az belli olur; kuş arkadaşların hediyelerini bile daha az gösterir; "beyaz arabalı prens" narsistliğine kapılabilirsiniz; pahalı araba bile olsa naif görünür (masumiyet rengi olmasından olabilir, bilemedim); filmli camları daha çok gösterir...:D

Belirtildiği gibi beyazın artıları bunlar. Kalbin sesini dinlemeye gelince ; zar zor kıt kanaat araç alırken kredinin ödenmesi, gününün yaklaşması vs. stresi varken hele de satın alma aşamasında satışta zarar eder miyim  gibi akla zarar soruları göz ardı edebilmek oldukça güç. kalp sadece atsın :)

On 22.04.2016 at 14:16, Doğan Kurban said:

Şu rengi beğenmemek hiç olur mu yahu. Asilsin asiiiil.

ozqp7tVj.jpg

5r5IXvhq.jpg

Bu anten ve farlardan edinmek niyetindeyim. tavsiyeler dikkate alınır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ilk arabam parlament mavisi tipo

2.si biber kırmızı focus 1.5

3.sü buz beyazı focus 2.5

4.sü beyaz era

5.si aytozu gri focus 2

6.sı beyaz golf

burdan cıkan sonuç % 50 beyaz ☺

Benim favori rengim aytozu griydi

Şuan ki arabamıda beyaz aldığıma pişmanım pasifik mavisini almalıydım sirf malum sebeplerden dolayı beyazı tercih ettim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşük donanım seviyeli araçlarda beyaz renk pek hoş durmuyor. Ya cam tavan, siyah jant, karartmalı far(aracımı tarif ettim galiba:) gibi özellikler olacak ya da @Doğan Kurban'ın aracı gibi ufak tefek modifikasyonlar... Yoksa şirket aracı görünümlü özel araçla gezersiniz:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.