Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Renault Megane 1.5 Dci Edc Detaylı ön inceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Düşük tüketim ve konforlu sürüş için iyi bir seçim fakat mükemmel performans ve otomatik vites için 2016 yılının ikinci yarısında gelecek olan GT 1.6 LT 165 ps 380 Nm (BiTurbo) EDC tercih edilmeli.

fazla bi süre kalmadı şunun şurasında, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün kendilerini ve abisi talismanı 1 saat bayide inceledim.

Sürücü koltuğunu rahat bir sürüş pozisyonuna bi türlü ayarlayamadım, bende sorun var sanırım. Kişisel düşüncelerim;

Ekran yatay olsa ve çerçeve biraz daha kaliteli olsa daha estetik görünebilirdi.

Hız sabitleme tuşları çok saçma yerde (reno klasiği)

Kapı içleri çok düz yapılmış gibi geldi bana.

Touch ve altı donanımda ekran çok sırıtıyo.

Dıştan dizaynı çok hoş gözüküyo, Clionun pompayla şişirilmiş hali gibi ki Clionun dizaynını da severim.

Bagajı hb focustan büyük gibi geldi gözüme.

Kesinlikle Icon yada gt line alınmalı.

Kapı tokluk sesi fena değil :) (vag hastaları için)

Gösterge paneli ve ambians ışıklandırma seçenekleri çok görsel ve güzel.

90+K para verirmiyim, sanırım vermem. (Veremem :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşıma astra bakmaya gittik. Çıkışında dedimbi meganeada bakalım. Focusun ön konsol çok büyük ve yukarda diye eleştri alırdı boğuyor diye meganeda da bu geçerli bence. Kendi arabamdan inip ona binice bu ne ya dedim ekranın üzeriyle cam tam bir karış mesafede o kadar saçma yukarda. Ben direk indim aşağı 1.5 110 dizel EDC 106.000 liraydı zaten :D 

Ama astrayı beğendim 1.6 136 otomatik led matrix farlı soğutmalı masajlı deri koltuklu araba şuan 99.000 fiyatı. 

Yine benim 2012de kendi arabamı 64e almış olmam 2010da arkadaşımın dolu 3.20Dyi 102.000e almış olması üzücü :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...

@Serdar yaman Röno sanırım Fransız uyanıklığı yapıyor. Kataloglara stepnesiz bagaj hacmi yazıyor. Ama aracı stepne ile satıyor. Sadece Röno değil, astranın da bagaj hacmi focus'u aratmıyor :) 

p.s. Golf için de mini stepne ölçülü bagaj hacmi yazıyor ama araç tam boy stepne ile satılıyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.10.2016 - 10:49 tarihinde, Serdar yaman yazdı:

inanılmaz dar bağaj hiç yok

Ne çabuk alıştın Mondeo'ya...

13.05.2016 - 02:11 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bu arada bilgi olarak kalsın bu dizel motorda kullanılan 6 ileri EDC = Ford 1.5 TDCI Islak PowerShift

Bu iyi bir şey mi yani?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

herkese ii gunler. yeni megane sirkete geldikten sonra yazmak farz oldu. sirkette octavia ve fluence 2016 mevcut. sozlesmesi dolan 2014 fluence nin yerine 2017 megane geldi. veee fiyasko. iste nedenleri. teste giden veya alan olursa yazdiklarimi yorumlayabilirler. 1.76 boy 82 kiloluk vatandasim. one binis kapi diregi alcak tunele girer gibi giriyorsun. on cam alcak kas hizasinda tavan basliyor. arka taraf focusuma dar diyenleri hemen davet ediyorum buyrun megane verelim. yilan edasiyla binip kafam tavana degince. hele dik oturmaya gayret ettikce yukardan asagi bastiran tavan ve arka cam. focusum impala gibi kaldi. yakit ve cok sessizlik ve yeni bi yuz artilari. saygilar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

broşürden baktım sadece, tip olarak güzel. kasa nın en hafifi bizim focus lardan ağır.. koca arkadan kurtulmuşlar..egea ve reno focus un arkasından birşeyler öğrenmiş.. zarif küçük gösteren çizgileri benzer..motorlar iyi ve sorunsuz ama yakıt tüketimi reel de ne olur kullanıcı yorumu almak lazım.. 110 bg lik dizel ideal olacaktır diye düşünüyorum..7 lt ye razı olan 1.2 t benzinlide alabilir diye düşünüyorum.

ilerde focus a gücüm yetmezse düşündüğüm bir araba..hyundai elentra ve yeni çıkacak creta da listede..astra sedan ı daha görmedik

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elentra bence bu sınıfta alınacak en iyi seçenek gerek sunduğu donanım gerekse fiyat avantajı ile.Geçen haftalarda test ettim Elentrayı gayet güzel araç malzeme kalitesi iyi,performans başarılı bence bu sınıftaki fiyat, kalite ve sunduğu donanım açısından en mantıklı seçenek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

@Olcay Sert

tek sıkıntı burnunu sevmiyorum eski tasarımda önü daha iyiydi..zaten benim araç alma zamanıma makyaj yer :)

ful elantra dizel, 1.0 titaniumdan 2-3 bin pahalı idi aylar önce son listeleri bilmiyorum

hyundaide benzinli düşünmüyorum. fiyat baya uygun çünkü.

dizel full hyundai = 106.000TL

dizel full focus = 140.195TL

benzin full focus = 117.650

benzinli fiyatına dizel :)

Clipboard03.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard01.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.