Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Cruise Control Eklemek [videolu Anlatım]

Sarp D. Uygur

Önerilen Mesajlar

• 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

sarp bey merhaba

kayseriden katılıyorum.aracım ford focus 3 trend.aracımda hız sabitleyici car sanırım direksiyon simidi değiştrilmiş.ancak kullanım dışı.kayseriden yada yakın bir ilden bana yardımcı olabilecek birini bana yönlendirebilirimisiniz.

--3 dakika sonra eklendi--

mail adresim [email protected] lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

@Sarp D. Uygur Bey Merhabalar,

Bende bu hafta sonu aracıma CC montajı yapacağım fakat öğrenmek istediğim birşey var, Referans aldığınız site ile sizin anlattığınız bağlantı renklerinde bir farklılık mı var yoksa ben yanlış anlamış olabilir miyim?

CC'den gelen Yeşil kablo, Sokete giden Siyah kabloya, ve CC'den gelen Siyah kablo, Sokete giden Kahverengi kabloya bağlandıığını söylemişsiniz.

Fakat, referans aldığınız sitedeki şemada,

CC'den gelen Yeşil kablo, Sokete giden Yeşil kabloya, ve CC'den gelen Siyah kablo, Sokete giden Siyah kabloya bağlanması gerektiği yazıyor.

Acaba sokette o renkler olmadığı için mi çözemedim. şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Referans aldığım sitede paylaşılan, direksiyon kablo demedine ilişkin şemaya bakarak yapmanız daha sağlıklı olur arkadaşlar.

Kablo renkleri ezberimde yok ancak yapılması gereken; o şemadaki gibi 5 kablonun gitmesi gereken yerleri kesin tespit edip, o noktalara bağlantı kurmak.

Cruise control düğme aparatından gelen 5 kablodan 3 tanesi doğrudan direksiyona giren soketteki boş yerlerine takılacak, diğer 2 tanesi de gitmesi gereken pinlere hangi renk kablo bağlıysa onlara bağlanacak. Videoyu da düzenleyebilirsem bununla ilgili kısmı daha anlaşılır hale getireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Öncelikle paylaşım için teşekkür ediyorum. Ben bu hız sabitleyici kumandasını bulamıyorum 10-15 parçacı gezdim bir o kadarda telefon açıp sordum yok. Bir yerde direksiyon simidi ile beraber buldum 600 lira fiyatı var. Sizce çıkma almak mı daha mantıklı yoksa çin sitelerinden mi? Veya bildiğiniz parçacı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.