Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Passat B8 1.4 Tsi Act 150 Ps

Alper Alp.

Önerilen Mesajlar

Merhaba.22 ay-51000 km sonra 2012 styleplus Sedan dizel aracıma geçen hafta sonu satarak veda ettim.Bu süreç içinde düzeltilemeyen ön düzen sesi (parke taş yollarda şakırdaması),Ve rampa kalkışlarındaki direksiyon manevrasında demir,demire sürter gibi ses yapması dışında büyük bi sorun yaşamadım bu aractan memnun kaldım.Şimdi ise 2015 Yeni kasa Passat tsi Act düşünüyorum.Kullanan arkadaşlar varmı yakıt durumu nasıldır.Daha evvel tsi karekterli motor kullanmadım.Ara hızlanmalar özellikle nasıldır?Focus kadar yürürmü? Yada aynı bütçeye VW CC 1.4 tsi mi daha mantıklı? 2 yıl sonraki tahmini ikinci el değeri ne olur?Siz değerli abilerim,arkadaşlarım görüşlüleriniz benim için çok değerli.Yoksa kafamda deli sorular ? ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 6 ay önce bir aile büyüğüme 1.4 TSI 150 hp act motor DSG comfort pk bir araç aldım. O gün için tüm Türkiye'de yalnız Hatay bayiinde bulabilmiştik. ( karameşe renk)

Araç yakıt, sürat ve yol tutuşu gibi pek çok konuda bu paraya alternatif başka saadet olmadığını ispatlamış bir araç.

Gördüğüm en kötü şehirler arası yakıt tüketimi ortalaması 6.1, en iyisi 5.4.

ortalama 130 km hız ile.

Bende 2015  1.4 125 hp golf var yakıt tüketimleri çok daha farklı.

Kalkış ivmelenme gayet başarılı, bir kere ford ile kıyaslamak bu araç için çok ayıp olur. Bu aracın arka diz mesafesi, bagaj hacmi, multimedya çeşitliliği, konforu ve motor teknolojisi kimseyi üzmez. 

105-110 Bin TL civarında alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Alper Alp. said:

Ara hızlanmalar özellikle nasıldır?Focus kadar yürürmü? Yada aynı bütçeye VW CC 1.4 tsi mi daha mantıklı? 2 yıl sonraki tahmini ikinci el değeri ne olur?

Yürür, hızlanmasıda yeterince iyidir.

CC'den daha mantıklı olur normal versiyon 2.el değeri için. Ne olur sorusu için yanıt vermek zor, yarın dövizin ne olacağı meçhul çünkü.

Ford ile kıyaslanmaz cümlesi ise talihsiz bir seçim olmuş. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford ile kıyaslanmaz cümlesi ise talihsiz bir seçim olmuş. :) 

aynen yakuba katılıyorum.Matematiksel olarakta 110.000 lik bir sıfır araç 2. El bir kullanılmış araçla kıyaslanamaz :)

ama getirin benim aracın yanına yoldada şakalayım donanım olarakta ooo buda varmış yaptırıyım :)

ford deyip geçmemek lazım Wagın hayran kitlesi Türkiye'de böyle gelişti ondan sonra fiyatları  tavan yaptı popülariteden dolayı :)

geçenlerde İstanbul'da uzaktan bir arkadaşım dizel golf alacakmış tesadüfen İstanbul'da görüştük arabama  bindi Ford kendini bayağı geliştirmiş demekten kendini alamadı binmeden öncede biraz tartıştık fordu   Kapıya koymam diyordu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat ile Focus'u kıyaslamamak lazım. Passat beklenti D sınıfı ve konfor, prestij, kalite algısı ise daha önde bir araç. İkisi arasında ancak paraları yakın dizel C sınıfı mı, yoksa benzinli D sınıfı mı alsak durumunda kalınır. 

Focus iyi araba ama Passat değil. Passat ile Mondeo kıyaslaması malumunuz üzere daha mantıklı. Orada da bu nesil araç için söylenen Ford daha konforlu, Passat daha dinamik. Kalite ve fiyatları bence kafa kafaya, ikinci el Passat bildiğin döver. O yüzden çok büyük gelmiyorsa ikinci el Mondeo candır. :)    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Ramazan Çakır said:

... Derken Golf daha mı az yakıyor yoksa fazla mı? 

Sakin kullanımda yakın, basarsanız fazla bence...

Bu arada kıyaslama Focus ile olursa elma - armut hikayesine döner.

Mondeo ile olursa da mantık daima Passat der, gönülse, nereye konacağı pek belli olmadığından, Mondeo diyebilir.

Siz dilediğinizi söyleyebilirsiniz ama VW, ya da VAG grubu iyi araba yapıyor.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cem Boneval said:

Sakin kullanımda yakın, basarsanız fazla bence...

Bu arada kıaslama Focus ile olursa elma - armut hikayesine döner.

Mondeo ile olursa da mantık daima Passat der, gönülse, nereye konacağı pek belli olmadığından, Mondeo diyebilir.

Siz dilediğinizi söyleyebilirsiniz ama VW, ya da VAG grubu iyi araba yapıyor.

Hocam ben de Golf'e geçtiğim için sordum karşılaştırma yapayım diye. Şehirler arası ortalama 110 km ile 6 lt, şehir içi ise şaşırtıcı biçimde Focus 2 dizelle litre bazında hemen hemen aynı(8-9 lt civarı) yakıyor. Ortalama hız 21 km ve güzergah rezil. Tabi çok şıkıştırmıyorum aracı. Bastığım zamanki durumu söylemeyeceğim, siz de belirtmişsiniz:) Tucson'a kafayı takmıştım ancak bütçem elvermedi. Bunu da paylaşmak istedim.

C sınıfında Golf kullanan birinin ciddi fiyat avantajı olmadığı ve usandırıcı  problemler yaşamadığı sürece başka aracı tercih etmesi zor bence. D sınıfında işler biraz farklı. Passat mantığında size katılıyorum ancak ben Mondeo'ya gittikçe daha çok ısınıyorum. Passat bir Golf sedan izlenimi veriyor. Mondeo ise tam sınıf standartlarında. Dizel veya mantıklı bir benzinli otomatik seçeneği olsa hemen zıplarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Servet Özkan said:

Çok yakan araba yoktur, az kazanan erkek vardır. Fani dünyada üçün beşin hesabını yapmayın.

Tabii hocam. Az yakacak diye renoya mı binelim de passata binmiyelim mi? D segmentinin en az yakan benzinli otomomili belkide piyasası var prim de yapıyor.her şey yakıt değil 5 bin motorlu mustangler var ve bunu insanlar alıyor.bi yerden sonra alışıyorsun zaten ha 20 krş yakmış ha 40 krş boşveerrr☺

Bundan sonraki tercihim 1.4 tsi olur büyük bir ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.