Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focustan indim Fluence Bindim.

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, çağlar çetinkaya said:

Reno bes para etmez bi araba zaten diger fransiz arabalar gibi ne tasarim tasarima benziyor ne araba arabaya benziyor ,sacma sapan tasarimlari ancak fransiz arabalarda bulursunuz .Herkes yakitini ovmuste focusta yakit olarak fluance den bir farki yok..hatta agirligi fluance kadar olsa fluanceden az yakar.renoya para veren adamlar zaten araba konusunda pek bilgi sahibi olmayan adamlar buralarda renoya genelde köylü kısım biniyor onlarda az yaktigina ve parcasi ucuz olduklarina inandiklari icin !

Eline ağzına sağlık, forumun şaşırtmayan neşesi olmaya devam ediyorsun.

Ancak yine de hem bize hem de Türkçe'ye saygı bekliyoruz.

reno.JPG

Bir de ekleme: "Köylü" diye nitelendirip hakir görme, bazen kimin daha uygar olduğu çok tartışılır hale geliyor. 

Sonra mesela babam da yıllarca Renault 9 kullanmıştı ve kazancını toprağa verdiği emekle sağlamıyordu. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Köylü tabiri biraz talihsiz olmuş!

Ama Çağlar'ın kullanımını hakir görme anlamında yapmadığına inanmak istiyorum.

"Köylü milletin efendisidir " demiş ATA'mız...

Cem hocamın vurguladığı yazım yanlışlarını da gözardı etmemek lazım.

İyi pazarlar diliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Focustan indim fluance dci edc ye bindim 500 km lik bir anımız oldu renoyu neden sevmediğimi birkez daha anladım daha 6 aylık 13 bin kmde ki aracın bozuk yollarda alt takımının laçka gibi gelmesi,rüzgar sesinin fazla rahatsız edici olması,lastik ve motor sesinin kabine fazlaca girmesi bunları duymamak için açtığım müzik sisteminin vasat olması,cc sistemin kullanışsız olması, arabadan inip kapıyı kapamak için ittiğimde direkten gelen bi çatırdama sesi elinde kalacak zannettim o derece,edc ve dizel kombinasyonu iyiydi geçişler sarsıntısız corolla mmt den sonra iyi geldi tabiki,yüksek hızlara çıktığımda iki elimle direksiyona sıkıca tutmam gerekti çünkü araba resmen dans ediyor yolda  focusdaki tokluk yola tutunma  fluanceda yok  güven vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Focustan indim fluance dci edc ye bindim 500 km lik bir anımız oldu renoyu neden sevmediğimi birkez daha anladım daha 6 aylık 13 bin kmde ki aracın bozuk yollarda alt takımının laçka gibi gelmesi,rüzgar sesinin fazla rahatsız edici olması,lastik ve motor sesinin kabine fazlaca girmesi bunları duymamak için açtığım müzik sisteminin vasat olması,cc sistemin kullanışsız olması, arabadan inip kapıyı kapamak için ittiğimde direkten gelen bi çatırdama sesi elinde kalacak zannettim o derece,edc ve dizel kombinasyonu iyiydi geçişler sarsıntısız corolla mmt den sonra iyi geldi tabiki,yüksek hızlara çıktığımda iki elimle direksiyona sıkıca tutmam gerekti çünkü araba resmen dans ediyor yolda  focusdaki tokluk yola tutunma  fluanceda yok  güven vermiyor.

Biz boşa demiyoruz Reno (Renault) işe yaramaz diye :)

--5 dakika sonra eklendi--

Bu arada yukardaki mesajlarda "köylü" derken küçük görme anlamında kullanmadım olay yanlış anlaşılmasın.İç Anadolu köylerini gezerseniz bol bol Reno görürsünüz ,tercih edilme sebebide tercih edenlerin yanlış bilgisinden kaynaklanıyor .Neymiş parçası ucuzmuş .Ford daha da ucuz...Reno torosa 20 bin tl veren birsürü adam var burda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müzik sistemi saçma kötüydü benim kiraladığımda da. Otobanda helecanlı sürüşler yapabileceğiniz kadar vahim yol tutuşu :kıhkıh:

EDC nimet, cruise control limitör geçişi saçma bir yerdeydi sanki tam hatırlamıyorum.

Şehir içi için fena değil de önceliği sürüş zevki olanlar için doğru tercih olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Biz boşa demiyoruz Reno (Renault) işe yaramaz diye

Boşa diyorsun, çünkü sadece kendi doğruların ve önceliklerinden yola çıkarak öznel değerlendiriyor ve genelliyorsun. 

Ama devam et, çünkü okuması eğlenceli oluyor.

5 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Reno torosa 20 bin tl veren birsürü adam var burda 

Toros bir efsanedir, hala alan varsa da köşedeki bakkald bile bulunan ucuz yedek parçası, kolay tamir edilebilmesi ve köy yollarında bir türlü ölmemesi nedeniyle alıyordur. Eğitimsiz olmak bilgisiz olmayı gerektirmez, tıpkı tersinin de doğru olabileceği gibi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Boşa diyorsun, çünkü sadece kendi doğruların ve önceliklerinden yola çıkarak öznel değerlendiriyor ve genelliyorsun. 

Ama devam et, çünkü okuması eğlenceli oluyor.

Toros bir efsanedir, hala alan varsa da köşedeki bakkald bile bulunan ucuz yedek parçası, kolay tamir edilebilmesi ve köy yollarında bir türlü ölmemesi nedeniyle alıyordur. Eğitimsiz olmak bilgisiz olmayı gerektirmez, tıpkı tersinin de doğru olabileceği gibi. 

Madem boşa diyorum da arkadaş niye birsürü şikayet etmiş Reno ile ilgili? Toros yerine aynı paraya çiftçilerin daha çok işine yarayacak  örneğin fiat doblo vb. araç alınabilir.Hem torostan ekonomik hem konforlu hemde sağlam güvenli.Ama bunu anlatamazsin millete.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doblo ile Toros'u kıyaslayamazsın... Hele ki daha sağlam diyerek, Toros yıllar içinde kendini kanıtlamış keçi gibi ön takıma sahip yeri geldi mi araziye bile meydan okur, ha bozulur mu evet ama basit mekaniklerden oluştuğu için çözüm kolay...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reno bes para etmez bi araba zaten diger fransiz arabalar gibi ne tasarim tasarima benziyor ne araba arabaya benziyor ,sacma sapan tasarimlari ancak fransiz arabalarda bulursunuz .Herkes yakitini ovmuste focusta yakit olarak fluance den bir farki yok..hatta agirligi fluance kadar olsa fluanceden az yakar.renoya para veren adamlar zaten araba konusunda pek bilgi sahibi olmayan adamlar buralarda renoya genelde köylü kısım biniyor onlarda az yaktigina ve parcasi ucuz olduklarina inandiklari icin !

Şimdik Antalyanın yerlisiyim köyde oturuyoruz, bu benzetme hiç yakışmadı size birde eğitimci olarak köylülerin baska alternatifi olmayacak gibi,kafası sadece para odaklı düşünür cinsinden konuşmak hiç hoş değil.
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR.
G.Mustafa Kemal ATATÜRK2ffe33907e65bf7e88c2e6757835c6a4.jpg bunlarda benim köy arabalarım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

bunu anlatamazsin millete

Millet anlamıyorsa vardır bir bildiği :)

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

arkadaş niye birsürü şikayet etmiş Reno ile ilgili?

Sanırsın ki forumda şikayet sadece Renault ile ilgili...

Senden benden bile şikayet edenler var!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hasan EKİN yazdı:

Şimdik Antalyanın yerlisiyim köyde oturuyoruz, bu benzetme hiç yakışmadı size birde eğitimci olarak köylülerin baska alternatifi olmayacak gibi,kafası sadece para odaklı düşünür cinsinden konuşmak hiç hoş değil.
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR.
G.Mustafa Kemal ATATÜRK2ffe33907e65bf7e88c2e6757835c6a4.jpg bunlarda benim köy arabalarım.

Kimseyi hakir gördüğümüz yok yorumları yanlış yorumlamayalım.Babamda köylüdür köyde büyümüştür vs. ,zamanında bende köyde çok çalıştım hem egitim öğretim olarak hemde işçi olarak bunlar ayrı konular olayı çarptırmayalım .Bakın sizde tipoya biniyorsunuz torosa değil :)

Bu arada ecoboost on numara duruyor. Jantları değiştirdiniz mi?

--3 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Millet anlamıyorsa vardır bir bildiği :)

Sanırsın ki forumda şikayet sadece Renault ile ilgili...

Senden benden bile şikayet edenler var!

Cem Abi o tür şikayetler ayrı bu ayrı örneğin focus içinde şikayet eden sorun verdiği için vs.satmak isteyen kişilerde var onlar ayrı şikayetler o her  marka araç için geçerli burdaki fluance şikayeti daha farklı 

--7 dakika sonra eklendi--
4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Doblo ile Toros'u kıyaslayamazsın... Hele ki daha sağlam diyerek, Toros yıllar içinde kendini kanıtlamış keçi gibi ön takıma sahip yeri geldi mi araziye bile meydan okur, ha bozulur mu evet ama basit mekaniklerden oluştuğu için çözüm kolay...

Sağlam kıyaslaması güvenlik olarak .Bizim eski müdürün torosu vardi arabanın her yeri tangur tungur ses geliyordu vites geçişlerini zaten bilmeyen yok vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Kimseyi hakir gördüğümüz yok yorumları yanlış yorumlamayalım.Babamda köylüdür köyde büyümüştür vs. ,zamanında bende köyde çok çalıştım hem egitim öğretim olarak hemde işçi olarak bunlar ayrı konular olayı çarptırmayalım .Bakın sizde tipoya biniyorsunuz torosa değil :)

Bu arada ecoboost on numara duruyor. Jantları değiştirdiniz mi?

--3 dakika sonra eklendi--

Cem Abi o tür şikayetler ayrı bu ayrı örneğin focus içinde şikayet eden sorun verdiği için vs.satmak isteyen kişilerde var onlar ayrı şikayetler o her  marka araç için geçerli burdaki fluance şikayeti daha farklı 

--7 dakika sonra eklendi--

Sağlam kıyaslaması güvenlik olarak .Bizim eski müdürün torosu vardi arabanın her yeri tangur tungur ses geliyordu vites geçişlerini zaten bilmeyen yok vs.

Köy yerinde güvenliğe gerek yok Çağlar :)

En güvenli yer :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

İnsanların Torosu tercih etmesinin temel ve en önemli  sebebi önden çekişli olmasıydı. Yani cehaletten değil de teknolojisi daha işlevli olduğundan tercih ediliyordu.

Hala tercih ediyorlar ben şimdiki zamanı diyorum eskiyi degil burda 20bine giden toros var .Piyasadaki arabaların en az yüzde 80ni önden çekişli zaten torostan başka araba mi yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi forumun demirbaşısın:) her foruma lazım senden bi tane:)
İnsanların Torosu tercih etmesinin temel ve en önemli  sebebi önden çekişli olmasıydı. Yani cehaletten değil de teknolojisi daha işlevli olduğundan tercih ediliyordu.

Birde eskiden torosa çok alternatif yoktu tek alternatif kuş serisiydi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.