Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focustan indim Fluence Bindim.

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

2015 focus aracımı 1 yıdır kullanıyorum. geçenlerde bir akrabamın fluence aracını kullandım. frenleri çok iyi. kullanım alanı focusa göre biraz daha geniş. bunun dışında hiçbir numarası yok aracın. debriyaj sert,direksiyon çok yumuşak, güven vermiyor,ön konsol berbat,vites geçişleri biraz tuhaf geldi.  buna rağmen sıfır fiyatının focustan 10.000 tl fazla olması çok garip.( 1,6 benzinli). sadece reno diye piyasası var diye bu aracı alan kişiler şaşırmış olmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fluence alacaksan 1,5 dci edc şanzımanlısını alacaksın. Bence tam bir aile arabası. Az yakar, konforlu, güvenlik anlamında hava yastıkları falan filan neyse de, yol tutuş konusunda da esp si şusu busu var. Oldukça dolu genişçe iç ve bagaj hacmine sahip bir araba. Alınır mı bence alınır. Ama özellikle dizel otomotik viteslisi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011'de Antalya'da okurken 3 gün kiralayıp Alanya-Kemer gezisi yapmıştık bir kaç arkadaş,yakıt ve genişlik dışında vay be dedirten bir artısını görememiştim bende. 1-2 kez virajlarda korkutmuşluğuda vardır beni,çok zorlamaya gelmiyor(muş) :)

2013 Aralık'ta Focus'u almadan önce Renault bayisinde inceledim en son kendilerini, bayideki sıfır aracın kapılarını kapattığımda içerideki plastik + yeni araç kokusundan rahatsız olmuştum.Üstüne üstlük baz donanım 2014 model 1.6 benzinli motor için çelik jant(?) hediyesiyle 50bin fiyat almış ohannes diyerek çıkmıştık.

40-50 yaşına gelmiş, torun tombalak gezdirecek,az yakan,geniş araç alacak olsam düşünürüm onun dışında son bakacağım modellerden biri kendileri... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanayide kaportacı arkadaşım var. Ara sıra yanına uğrarım. Hemen hemen haftada bir tane geliyormuş. Gelenlerin çoğu takla atmış oluyor. Sebebini sorduğumda; "ön ve arka ağırlık dengesinde sıkıntı olduğu"nu söyledi arkadaşım. Yol tutuşu da kötüymüş. Seri bir araç ve bastın mı gidiyor fakat bu da kötü sonuçlar doğuruyor. Bunun dışında yakıt konusunda oldukça başarılı diye biliyorum. Kaporta ve şase kalitesi renault da genel olarak her dönem sıkıntı oldu zaten. Ama ülkemiz koşullarında hem fiyat hem de yakıt ekonomisi açısından çok tercih ediliyor. İkinci el piyasası da başarılı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanıyorum 2012 model sonrasında şasi iyileştirmesi yaptılar. Önceki serinin yol tutuşu konusunda çok fazla şikayet var. 1,5 dizel otomatik 110 beygirlik full donanımınlısını kullanmıştım, 2013 ya da 2014 modeldi, 4 kişi gayet ekonomik ve seri bir araç olarak aklımda kalmıştı. Gözüme batan en büyük problemi de arka camın dizaynıydı. Ne arkayı ne yukarıyı göremiyorduk :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yakup Çağatay said:

Güvenlik olarak iyi olduğunu düşünenler bana bu kasanın bir tane güvenlik sonucunu paylaşabilir mi ?

Mesela Ncap ve iihs gibi. :) 

http://www.euroncap.com/tr/results/renault/fluence-ze/10993

Sayılır mı? :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Kutluhan A. said:

bu araç full elektrikli, bagaj ağzına kadar pil dolu. petrolle çalışan fluencelerden bazı farkları olabilir.  birde 4 yıldız almış ama 5 yıldızdan pahalı.

19 saat önce, Süleyman Ünal said:

Sanayide kaportacı arkadaşım var. Ara sıra yanına uğrarım. Hemen hemen haftada bir tane geliyormuş. Gelenlerin çoğu takla atmış oluyor. Sebebini sorduğumda; "ön ve arka ağırlık dengesinde sıkıntı olduğu"nu söyledi arkadaşım. Yol tutuşu da kötüymüş. Seri bir araç ve bastın mı gidiyor fakat bu da kötü sonuçlar doğuruyor. Bunun dışında yakıt konusunda oldukça başarılı diye biliyorum. Kaporta ve şase kalitesi renault da genel olarak her dönem sıkıntı oldu zaten. Ama ülkemiz koşullarında hem fiyat hem de yakıt ekonomisi açısından çok tercih ediliyor. İkinci el piyasası da başarılı. 

teyze oğlu 1 hafta önce 2011 extreme paket dizel 150000 de fluence 36,500 para verdi. bence 2,elde fiat gibi en çok kaybettiren 2.marka. 

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fluence Hem benzinli hemde dizel otomatik olanını kullandım, ikisinide sevemedim. Hele otobanda giderken bile güven vermiyor, insan tedirgin oluyor. Direksiyon tepkimeleri ve hissiyatı çok kötü. Dizel otomatik olanın iyi yönü az yakması. İkinci el fiyatları ucuz olduğundan kalabalık aileler şehir içi için tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boşundan dolusuna her tür Fluence'i kullandım. 

Hiç birinde tercih bana ait değildi.

Fluence değişik özellikleri olan bir araba.

Öncelikle Nissan Bluebird platformunda Renault Samsung ortaklığında 2002 yılında G:Kore'de tasarlandı ve başta Samsung SM3 markası ile  satışa sunuldu. 

2009 yılında ise platform değiştirdi ve Megane 3'ünde de kullandığı Renault C platformuna geçti ve böylelikle Fluence de doğmuş oldu. 

Amaç yeterince geniş, yeterince konforlu, yeterince ekonomik ve satın alırken ucuz bir model üretmek idi. 

Sonuncusu dışında bu özelliklerini çağın gerisinde kalmış olsa da hala koruyor sayılır. 

İç mekanı geniş ve yeterince konforlu, ergonomisi özürlü, çoğu Fransız tasarımı gibi ama baş edilemeyecek düzeyde değil. 

Süspansiyon konforu sınırda, özellikle kısa küçük darbeleri emmede zayıf ama geniş dalgaları iyi yutuyor. 

Otomatik vitesi sorunsuz ve yeterli.

Motorları dayanıklı ve az tüketiyor, dizel torku ile yeterince atak.

Yol tutuşta mucize beklememek lazım, sportif sürüşe uygun değil, bu amaçla da tasarlanmamış zaten. 

yerden oldukça yüksek, ağırlık noktası yukarında, bu nedenle de yatıyor ve pek güven hissi uyandırmıyor.

Ama iyi kontrol eden bir ESP var ve zamanında Istanbul Parkta yeterince zorladım ve zevk vermse de korkutmadı da...

Aslında araç bol bagajı olan orta boy aileler ve firma temsilcileri için. 

Ya da dört kişi birlikte seyahat edecekse düşük bütçeli kiralık araç olarak ideal.

Bu nedenle de daha çok iş dünyası kullanıyor, filolarda iyi gidiyor. Olasıdır ki iyi de bir fiyat veriyor Renault.

Sonuç olarak modern ve güncel bir araç değil ama hala üretim amacını yerine getiren bir araç.

Çok sürer mi? Sanmıyorum. Ama Türkiye pazarında hala farklı odaklanmalar var.

Bugün hemen hiç bir Focus kullanıcısının dönüp Fluence'e bakacağını da düşünmüyorum. 

@Yakup Çağatay bu da sana

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eheh teşekkürler böylelikle güvenlik konusunda abartılacak yanı olmadığını görmüş olduk. Ey renöö sen modüs'ten scenic'e her araçta efsaneydin. Ticari için evet imaj için hayırı seçtin şimdi bu ürünlerden vazgeçiyorsun bakınız talisman~latitude. Gelmeyin oyunlara :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2014 focus 3 aracımdan önceki aracım 2011 benzin/LPG li exreme modelini sıfır olarak severek almıştım ve 52. ayın sonunda çok keskin olmayan bir viraja 70 km hızla girdim(hava sıcaklığı 4 derece civarında birkaç saat önce hafif bir yağmur yağmış),arka tarafını atarak  4-5  sefer kendi ekseni etrafında döndükten sonra bariyerlere girdim ve araç pert.en çokta hava yastıklarının açılmamasına canım sıkıldı.52 aylık kullanım sonucunda yakıt olarak değerler fena değil,ön taraf oldukça geniş ancak arka taraf üç kişi için uygun değil çünkü kenarlarda oturanların kafaları değiyor.yükseklik olarak yüksek olduğu için belirli bir hızdan sonra araç güven vermiyor.ancak yükseklikte bazen işe yarıyordu özellikle şehiriçinde bozuk yollarda.focus 3 aldım ancak ön taraf özellikle döş fluenceye göre daha geniş olduğu için hanım hala fulence diyor.bu beni sıkıyor.tabi psikolojik olarak .(155 boya rağmen) ,tabi aynı viraja çok daha hızlı giriyorum bir cm bile savurma yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reno bes para etmez bi araba zaten diger fransiz arabalar gibi ne tasarim tasarima benziyor ne araba arabaya benziyor ,sacma sapan tasarimlari ancak fransiz arabalarda bulursunuz .Herkes yakitini ovmuste focusta yakit olarak fluance den bir farki yok..hatta agirligi fluance kadar olsa fluanceden az yakar.renoya para veren adamlar zaten araba konusunda pek bilgi sahibi olmayan adamlar buralarda renoya genelde köylü kısım biniyor onlarda az yaktigina ve parcasi ucuz olduklarina inandiklari icin !

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, çağlar çetinkaya said:

Reno bes para etmez bi araba zaten diger fransiz arabalar gibi ne tasarim tasarima benziyor ne araba arabaya benziyor ,sacma sapan tasarimlari ancak fransiz arabalarda bulursunuz .Herkes yakitini ovmuste focusta yakit olarak fluance den bir farki yok..hatta agirligi fluance kadar olsa fluanceden az yakar.renoya para veren adamlar zaten araba konusunda pek bilgi sahibi olmayan adamlar buralarda renoya genelde köylü kısım biniyor onlarda az yaktigina ve parcasi ucuz olduklarina inandiklari icin !

sen köylüsün bence...hiç akıllanmadın yıllardır...insanları bindiği arabalara göre sınıflandıramazsın birde eğitimci olucan akıllan artık akıllan...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, çağlar çetinkaya said:

Renault konularının beklenen adamısınız. Gülerek okuyorum her Renault iletinizi.. Adeta yazmak için yazıyorsunuz bazen ironi yaptığınızı bile düşünüyorum hocam. Her seferinde insanları kategorileştirmeyi tercihlerine göre yorum yapmayı umarım öğrencilerinize yansıtmıyorsunuz. Eski bir Renault sahibi bir aile olarak ailecek çok alındık gerçekten siz söylediniz diye "KÖYLÜ" gibi hissediyoruz kendimizi. Siz antiRenault'culuğa devam edin fakat bu ülkenin köylüleri Renault tercih etmeye devam edecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.