Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

FOCUS 2 Yan Sanayi hava filtresinin olumsuz etkisi

Mesut Ş.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 2 hafta önce 2011 Focus 1.6 tdci aracımın rutin bakımını tanıdık bir ustaya yaptırdım usta git falanca parçacıdan benim gönderdiğimi söyleyerek hava, yağ, polen ve mazot flitresini ve istediğin yağın 5/30 (partikülsüz) olanını al gel dedi gittim parçacıya ustanın gönderdiğini söylemeden castrol magnetec 5w/30 yağın fiyatını sordum 95 dedi sonra falanca usta gönderdi dedim 88 olur o zaman dedi. Ben filtreleride orjinal olmak şartıyla alacağım dedim tamam dedi

HAVA, yağ ve polen filtresi 50 TL

Bosch mazot filtresi 80 TL

Castrol magnetec 5/30 88 TL

Şeklinde fiyatlarla verdi

Ustaya getirdim flitreleri verdim daha önce yetkili servis haricinde hiç bakım yapmadığım için orjinal parçaları bilmiyordum. mazot filtresi ufi olmadığı için bosch olarak kendim bilerek aldım

Ustaya yağ ve hava filtresini taktıktan sonra flitreler orjinal değil ki dedim yağ flitresi hariç hava ve polen flitresi yan sanayi ama birşey olmaz dedi daha polen filtresini takmamışlardı sinirlendim aldım flitreyi parçacıya gittim Grat diye marka parçacıya ben orjinal olmak şartıyla flitreleri ver demedim mi dedim neden hava ve polen filtresini yan sanayi vermişsin dedim pişkin pişkin ne olacak abi ya hiç birşey olmaz hem bizde kalmamış birşey olmaz hep satıyoruz vs dedi ben neyse dedim polen filtresini tekrar ustaya gelip verdim ustada birşey olmaz diyince neyse takın o zaman dedim onu da taktılar.

Sadede gelecek olursak normalde bakımdan sonra araba yağ gibi kayardı araba sanki çekmiyor gibi gidiyordu hiç bakımdan yeni çıkmış bir hali yoktu yokuşta araba 2. Viteste bile nerdeyse çekmiyordu 1 e çekip öyle çıkıyordum bugün birden öyle bir aklıma geldi hava filtresi yan sanayi ondan olabilir mi araba boğuluyor gibi oluyordu hemen yetkili servisi aradım sadece hava filtresini değiştirmek istiyorum dedim fiyat sordum 80 tl diyince vazgeçtim bosch car service aradım işçilik bosch hava filtresi 35 TL 5 TL işçilik 40 TL değiştiririz diyince hemen gidip değiştirdim inan arkadaşlar araba kendine geldi sesi bile değişti yağ gibi kaymaya başladı eski performansı yerine geldi yokuşlardan eskisi gibi köpek gibi çıkmaya başladı bosch car service deki görevli yan sanayi flitreyi verdi resmen karton gibi çok sert havanın geçmesi çok zor.

Hava filtresinin orjinal veya kaliteli olmasının ne kadar önemli olduğunu öğrendim paylaşayım dedim. Teşekkürler

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Otomobil Sohbetleri kategorisinden Teknik ve Faydalı Bilgiler > Otomobiller Hakkında > Motor kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasada bulunan bir çok yan sanayi veyahut merdiven altı üretim tabir ettiğimiz firmalar var bu firmalar hava,yağ,yakıt filtre üretiminde uygun olmayan filtre kağıtı kullandığı için bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz demem o ki adı falan bilinmeyen ürünlerden uzak durunuz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.