Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Son Servis Bakımı Ve Garantisi

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

15000 Bakımını Çetaş ford silivri'de  yaptırdım. 450 tl olan bakım tutarı 385 Tl'ye forumdan Talha Bey ve Servis danışmanı sancar bey sayedinde indirimli olarak yaptırdık.

katkılarından dolayı Talha Bey ve Sancar Bey'e teşşekkür ediyorum Ayrıca servis için silivri Çetaş'ı kullanacak arkadaşlara özel indirim uygulanacak. Yolunuz düşerse Talha Bey yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bugün bir piyasa araştırması yapayım dedim, malum 30.000 Km bakımı yaklaştı arabamın.

580 TL fiyat önerdiler. 

Yağ+Filtre

Polen Filtre

Bujiler

Motor Temizleme

İşte ,geri kalan ıvır ve de zıvır...

Motor Temizleme konusunda ısrarcıydılar ama sıkıştırmam sonucu mecburi olmadığını itiraf ettiler.

Fiyat 480 TL'ye düştü.

Bakalım o büyük gün gelince ne çıkacak ortaya ?

Bu işi 400 TL'ye kapatsam iyi olur mu?

30.000 Km Bakımı için "Ana Bakım" ifadesini ısrarla kullandılar. Doğruluk payı nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@A.Coşar, Ford'un bakım planına göre buçuklar standart, düzler ana bakım.

Yani 15, 45 75, 105 vb. standart, 30, 60, 90, 120 ana bakım.

Tabii km veya bir yıl, hangisi önce gelirse...

Notlar:

Bujiler 45.000'de değişecek, LPG'nin de durumu çok değiştireceğini sanmıyorum, en azından önce bir kontrol edilmeli, tırnakta belirgin aşınma var mı diye.

Triger seti 125.000'de değişecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bujiler 45.000'de değişecek

Servis doğru bilgi vermemiş mi oluyor şimdi bana Sayın Boneval? Zaten servislere karşı güzel hisler beslemiyorum...

En iyisi yarın kitapçığı baştan sona bir kez daha okuyayım ve ilgili sayfayı bulup servis sorumlularına  göstereyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis doğru bilgi vermemiş mi oluyor şimdi bana Sayın Boneval? Zaten servislere karşı güzel hisler beslemiyorum...

En iyisi yarın kitapçığı baştan sona bir kez daha okuyayım ve ilgili sayfayı bulup servis sorumlularına  göstereyim.

Kitapçık yerine buna bakın, bakımda yapılması gerekenlerin listesi:

http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Yeni+Focus.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214488634284&blobkey=id

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakımda yapılması gerekenlerin listesi:

Ozan, teşekkür ederim.

Pekiyi,servis bujilerin bu bakımda değişmeyeceğini bilmiyor olamaz değil mi?

Sayın Boneval uyarmasa ben gider kuzu kuzu buji değiştirirdim...

Dikatsizlik mi yoksa...

Kedidir o, kedi... 

Gönderdiğin listede 45.000 de buji değişimi olduğunu gördüm.

Pekiyi tavsiye edildiği yazılı olan carbon clean hakkında düşüncen nedir?

Yapalım mı,yoksa paramızı(100 TL+KDV) mı kurtaralım?

A.Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan, teşekkür ederim.

Pekiyi,servis bujilerin bu bakımda değişmeyeceğini bilmiyor olamaz değil mi?

Sayın Boneval uyarmasa ben gider kuzu kuzu buji değiştirirdim...

Dikatsizlik mi yoksa...

Kedidir o, kedi... 

servis döndürmek kolay değil tabii, polen filtresi önceden 30000de birdi onuda 15000de değiştirdi hep servisler bu mantıklı sayılır ülkemiz şartlarında ama onlar açısından mantık aynı. balata yenilemeye de çok meraklılar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Carbon clean soğuk ve kısa mesafede çalışan öncelikle dizel motorlarda biriken kurumun temizlenmesi için düşünülmelidir.

Hedef kitlede iseniz 45-60K km arası yapılması mantıksız olmaz.

Ancak benzinli/LPG'li motor için ben hiç gerekli olduğunu düşünmüyorum, kesintisiz 3500-4000dd uzun yol yapın yarım saat kadar, buyurun size en alasından temizlik. 

Maalesef servisler para kazanmak için çok çaba harcıyorlar, fren balatası değişimi de teklif edebilirler mesela...

SAYIN Coşar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben hiç gerekli olduğunu düşünmüyorum,

Zaten sizin daha önce anlattığınız bir konuydu Sayın Boneval. Sizi referans aldığımda ben de gerekli görmemeye başladım Carbon Clean'ı.

Hele 100 TL+ KDV istenince ve bundan kurtulma yolu olduğunu öğrendiğimde sizin teorinize dört elle sarılmak istedim mutlulukla. Her türlü ikna olmaya hazırdım yani, bunun gereksizliğine inanma konusunda. :smiley2k: 

Hatta 15.000 Km bakımında cahilliğimden yararlanan servis sorumlusu Motor Temizliğini de dayamıştı 100 TL +KDV'ye. Anket için Otosan' dan aradıklarında kızgınlığımı dile getirmiştim ve hakkında bu yönde pek çok şikayet olduğunu sonradan öğrendiğim sorumlu işinden olmuştu. Üzüldüm ama kısa yolu seçip her zaman başkalarını kazıklamak bazen iş hayatını da kısaltabiliyor işte...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
2 dakika önce, Yusuf Sarı said:

Bugün 2014 model benzinli powershift aracımın ilk bakımı için başer otoya gittim.

Yağ yağ filtresi hava filtresi  vs. kontrol için 400 tl ödedim.

Ayrıca kıslık oto bakım seti hediye edildi.

Saygılar...

Hocam bundan haberiniz var mıydı?

http://www.focusclubtr.com/topic/11069-ankara-ford-yetkili-servisi-başer-fordtan-üyelerimize-indirim/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.