Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-max'a Kuga Gösterge

Murat Kav.

Soru

Polonyadan bu defa PTT kargo yolu ile gösterge aldım. Yeni sayılabilecek gösterge. Bugün montajı yaptık. C-max'a focus gibi sök-tak olmuyor. Arkadaki klipslerin gireceği bir yer yok. Geri kalan herşey c-max ile aynı olduğu için, klipsleri söktük, ve kalan çıkıntıları falçata ile traşladık. Sonra da montajı yaptık. Şimdilik iyi çalışıyor.

Gösterge ile şu anda makyajlılarda olan, ama makyajsızlarda olmayan bir kaç özellik geldi (dijital hız, saat, çift yol bilgisayarı, 4'lü ekranda kilometre sayacını ondalık vermesi gibi). Bir de pusula var, gittiğin yöne göre altta ilave yön bilgisi çıkıyor (sadece kuzey, güneybatı vs şeklinde)..

01 on.jpg

02 yeni ekran.JPG

03 hepsi.jpg

04 dijital.JPG

05 Saat.JPG

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
11 saat önce, Özer Aksu said:

Hayirli olsun murat elm ile bağlanıp IPC den okutup hex kodlarını görebilir miyiz mevcut yazılım durumunu vs 

Göstergenin kodu FV4T-10849-LB. Applikasyon kodu olarak CV4T ile başlayan bir şeyler gördüm sanırım test menüde, bir ara bakar tam olarak yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Hakan K said:

hayırlı olsun murat bey, bende pusula aktif olmadı sanırım gps ile alakalıdır herhalde. süre ölçer de çıkmadı.

Pusula bilgisini GPSM modülünden alıyor diye tahmin ediyorum, araçta sync yoksa o nedenle aktif olmamıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni göstergemizde ilk defa depo ışığını yaktık :P Bunda farklı olarak OK'ye basmayınca gitmeyen bir uyarı mevcut, eskisi böyle değil diye hatırlıyorum. Bu uyarıdan 7-8 km sonra yakıt aldım. Alınan litremiz 43 litre oldu (eskisi de böyle idi). Buradan çıkardığım sonuç, ford galiba kalan yakıt miktarını -100km olarak hesaplıyor yolda kalmayalım diye..

Gösterge montajından sonra, depoyu ilk doldurduğumda, kalan km olarak 600 küsurlerde bir rakam ile karşılaşmıştım. Bu değer zamanla yükseldi ve son depoda 930 km'ye kadar çıktı. Yoncaları da sonunda yeşil yapabildim. Buradan da şu şekilde bir sonuç çıkıyor. Gösterge kalan km.de eski sahibini hatırlıyor, ve hesaba onunla devam ediyor. Ve demekki kugalar çok yakıyor, dizel olsa bile :) 

01 yakit.jpg

02 hedef.jpg

03 sampi.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.