Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Orjinal geri görüş kamerasını ve geri görüş kamera braketini alıp tesisattaki eksik kısımları çekeceksiniz. beyinden aktif hale getireceksiniz çalışacak ...

geri görüş kamera fiyatı sıfırı 1100tl küsürlerdi en son dolar kurundan önce kamera braketini en son geçen ay 275 tl ye almıştım ... 

Peki benimki gibi direk PAL veya NTSC video çıkışı olan noname kameralı switch alınsa SYNC 3 sistemi bunu gösterebilir mi? Hiç deneyen var mı? Yoksa orijinal kamera braket switch olmazsa olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Peki benimki gibi direk PAL veya NTSC video çıkışı olan noname kameralı switch alınsa SYNC 3 sistemi bunu gösterebilir mi? Hiç deneyen var mı? Yoksa orijinal kamera braket switch olmazsa olmaz mı?

Olur. illa orijinal olacak diye birşey yok. Video girişleri Sync modülünde doğru yerlere bağlanacak, kamera gücü de geri vitesten alınıp aktive edilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Semih O. yazdı:

Olur. illa orijinal olacak diye birşey yok. Video girişleri Sync modülünde doğru yerlere bağlanacak, kamera gücü de geri vitesten alınıp aktive edilecek.

Benim sistemde adam switchi çıkardı , elektrik fişini söktü kameralı switche fişi taktı. Geri vitesten falan elektrik almadı yani. Abi CANBUS geri vitese geçtiğini anlayıp videoyu gösteriyor falan birşeyler dediydi. SYNC3 videoyu göstermesi gerektiğini nasıl anlayacak...Hımmm kameraya elektrik gelince oluşan video sinyalini gördüğünde onu otomatik gösterecek mi ? Bu arada beyaz çizgileri de göstermez sanırım şuraya gidecek araba diye .

Neyse beyefendi kendisi sorar artık ? 

Benden bu kadar teşekkürler ikiniz de Serkan ve Semih 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk sync 3 geri vites bilgisini canbus hattından alıyor, kamera için zaten arka sigorta kutusunda uygun sigorta var. Yani geri vitese geçince Sync 3 video sinyali arayacak, bu sirada kamerada güç olması lazım.

Çizgiler calismayacak doğal olarak. LIN hattını destekleyen after market kamera var mı bilmiyorum. Varsa bile kameradan BCM'ye tesisat çekmek gerekecek.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
22 dakika önce, Gürkan Sözer yazdı:

Merhaba;

Braket ve kamerayı, komple olarak yurtdışından temin ettik. Montaj konusunda yardımcı olabilecek İzmir-Çanakkale ya da Kocaeli illerinde tavsiye edebileceğiniz biri var mıdır?

Teşekkürler. 

İst Pendik civarı yapacak usta var, İzmit e yakın olduğu için söyledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 minutes ago, Gürkan Çakıroğlu said:

İst Pendik civarı yapacak usta var, İzmit e yakın olduğu için söyledim.

Çok teşekkür ederim Gürkan Bey. İstanbul Anadolu yakası da olur tabi ki.Araç babama ait Çanakkale'de ama İzmit ve İzmir'e sıklıkla seyahat ediyor, Anadolu yakasına da götürebilirim.

İletişim bilgisi alabilir miyim sizden? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
6 dakika önce, Hüseyin Uyar yazdı:

Merhabalar, 

2018 Focus Titanium aracım var, orjinal geri görüş kamerası takmak istiyorum. Merak ettiğim konu ise; kamera tesisatı araçta halihazırda mevcut mudur? Yoksa komple tesisatın çekilmesi mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.