Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Aziz kardeşim bu fotoğrafı forum da görmüştüm.Teşekkürler yinede cevabın için.Ancak bildiğimiz üzere 2012 ile 2015 farklı.2015 titanyum HB için sormuştum.Serkan Karakoca  ağabeyde olası vardır diye düşünüyorum.Hani fotoğraf olmasa da bilgisi vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muzaffer Aslan adlı arkadaş geri görüş kamerası kablolarının arka bagaja kadar geldiğini söylemiş.Ben baktım sadece park asist modülüne giren kablolar,geri vites lambası kabloları,bagaj açma buton ve aydınlatması kabloları birde silecek kabloları var.Sormak istediğim kamera kablolarının park asist e giren kablolardan herhangi birisi olduğu mu? 3 ayrı soket giriyor elinde şema yada bilgi olan varmı fotoğraflı olarak? Teşekkürler.  

O kablolar ayrı senin aracında bu soket var mı sağ arka stop lambasının iç tarafı çamurluğun iç kısmı :)
IMG_3794.PNGIMG_3795.PNG
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soketi siyah bantla bantlayıp gizlemiş olabilirler sağ taraftaki halıyı çıkartıp iyice dikkatlice kontrol etmek gerekli ...

Bagaj açma anahtarını söküp bu aşağıdaki soketten varmı bir sünger içinde bakmak gerekli

IMG_0139.thumb.JPG.6bd31450b8ed0705eb0f8199df40274c.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagaj açma anahtarını da söküp bakmıştım orada da yoktu..Bugun bagajı komple sökecem abi.Çıktı çıktı çıkmazsa Apim e kadar yolu var bu işin.Yakında Apim nasıl sökülüyor diye sorabilirim Serkan abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagajı komple söktüm ancak kamera ya ait bir soket yada kablo yok.Ön Sync apimi söktüm kameranın bağlı olduğu 14 ve 15 pinlere kablo girişi var mavi ve yeşil renkte. Yalnız bu kablo grubu aşağıya iniyor ve 2 ye ayrılıyor. Çok kalabalık olduğundan takip edemedim.Kamera ya ait olan bu kablo grubu sağ torpidonun o taraftan mı geçiyor yoksa sol tarafta sürücünün olduğu yerden mi?Torpidoyu da sürücü tarafını da sökemedim.Bu konuda bilginiz var mı?

20170820_172133.jpg

20170820_172146.jpg

Mustafa Özdem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apim de 14-15 doluysa kablolar sağ direkten tavandan devam eder arkaya doğru [emoji4]

Bagajın sağ tarafındaki halıyı söküp kablo demetini açıp kablo renklerini göreceğim şekilde resim çekip gönderirsen yardımcı olmaya çalışayım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serkan abi Apimden aşağı inen kablolar torpido tarafından  yukarıya doğru mu çıkıyor? Kameranın kablosu torpidonun yan tarafında ayrı bir soketle falan devam mı ediyor? Hani belki soket ten itibaren yoktur kablo çekmek gerekebilir diye düşündüm.Muzaffer Aslan'ın yayınladığı şemaya göre 6 ve 12 nolu pinler kamera için diyor kafam karıştı biraz.Bugun sağ üst çıtayı sökerim mesai bitiminde. Avometre ile pin ve kablo tehşisi yapacam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bagajı komple söktüm sağlı sollu ama ne bir soket ne de kameraya ait bir kablo grubu yok.Tüm kablolar gerekli yerlere bağlanmış yani herhangi boşta olabilecek bir kablo grubu yok. Üst çıtaların iki tarafına da baktım yine yok.Arka koltuk alt çıtalarının orada da yok.Fotoğraflarda ki

kablolar apimden gelip Sd kart bloğuna doğru gidiyor gibi. Avometre ile buraya kadar test ettim.Buradan nereye gidiyor olabilir ki? En son SD kart bloğunu sökecem heralde yada kablolara buradan ek yapıp bagaja doğru yeni tesisat çekecem.

Apim konnektor.jpg

grup1.jpg

--10 dakika sonra eklendi--

Birde böyle soket vardı sünger ile kapatılmış. Diğer tarafı da  boşta ve takılmamış.?Ne olduğu hakkında fikriniz var mı? Süngeri söktüm ama takmadım ne olur ne olmaz diye.

boşta soket1.jpg

boşta soket 2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
2 saat önce, volkan karakuş yazdı:

selam arkadaşlar geri görüş kamerası için fakra soket arıyorum iki tane lazım elinde olan varmı veya alabileceğimiz bir yer mevcutmu

Karaköy'deki elektrikçilerde mutlaka vardır. Ben oradan fakralı gps anteni almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bagajı komple söktüm sağlı sollu ama ne bir soket ne de kameraya ait bir kablo grubu yok.Tüm kablolar gerekli yerlere bağlanmış yani herhangi boşta olabilecek bir kablo grubu yok. Üst çıtaların iki tarafına da baktım yine yok.Arka koltuk alt çıtalarının orada da yok.Fotoğraflarda ki
kablolar apimden gelip Sd kart bloğuna doğru gidiyor gibi. Avometre ile buraya kadar test ettim.Buradan nereye gidiyor olabilir ki? En son SD kart bloğunu sökecem heralde yada kablolara buradan ek yapıp bagaja doğru yeni tesisat çekecem.
599b31a6575df_Apimkonnektor.thumb.jpg.4650bd1a65d060f589e5235f78663e48.jpg
grup1.thumb.jpg.51bbdc60d0e4f9f93ba2243ae98bf5e1.jpg
--10 dakika sonra eklendi-- Birde böyle soket vardı sünger ile kapatılmış. Diğer tarafı da  boşta ve takılmamış.?Ne olduğu hakkında fikriniz var mı? Süngeri söktüm ama takmadım ne olur ne olmaz diye.
599b3ae765ade_botasoket1.thumb.jpg.073aadfe155a6fb916fb286a4b3044f2.jpg
599b3b2b9a705_botasoket2.thumb.jpg.c5cef9a6fbedcecd3f4d13a22d56e2f8.jpg

En son resimdeki kırmızı soket orijinal anfiye giden kablolar ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir sitede komple set olarak satıyorlar rus sitesi parça kodları ve finiş numaraları şu şekilde bu liste hatchback  için

Finis:

Инженерный номер:

Наименование товара:

Кол-во:

1839999

BM5T-19G490-JC

Камера заднего вида

1

1821412

BM5T-19H423-CB

Модуль камеры заднего вида

1

3001337

-W705436-S300

Фиксатор 6х18мм

2

1747479

BM51-19H421-AB

Кронштейн камеры

1

1753861

BV6T-14D466-AAD

Проводка крышки багажника

1

http://chipford.ru/kamera-zadnego-vida-dlya-ford-fokus-3.html

sedan listesi listesi:

В состав комплекта седан входит:

Finis:

Инженерный номер:

Наименование товара:

Кол-во:

1839999

BM5T-19G490-JC

Камера заднего вида

1

1821412

BM5T-19H423-CB

Модуль камеры заднего вида

1

3001337

-W705436-S300

Фиксатор 6х18мм

2

1747479

BM51-19H421-AB

Кронштейн камеры

1

1721497

BV6T-17N400-CDB

Проводка крышки багажника

1

--1 dakika sonra eklendi--

sedan için verdikleri fiyat

Камера заднего вида для Ford Focus 3 (универсал)

Производитель: Ford Motor Company

Камера заднего вида - 1 шт.
Модуль - 1 шт.
Крепление модуля - 2 шт.
Кронштейн для камеры - 1 шт.
Проводка крышки багажника - 1 шт.

23.401,00 руб

--3 dakika sonra eklendi--

pardon hatchback için 23.401.00 py6

sedan için  23.955.00 fiyat yazmışlar

--9 dakika sonra eklendi--

toplam 1371 tl gibi bir fiyat çıkıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.