Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Serkan hocam geri görüş kamerasını 2016 titanium araca takıp kullanılabilir hale getirmek için neler yapmak gerekiyor? Eğer satmadıysanız sizdeki oem kamerayı alsam, montajı ve aktif hale getirmesi takriben ne kadar tutar? Bunu İstanbul'da yapabilecek bi tanıdığınız var mı? Veya servislerde bunu yaptırabilir miyiz?

Sync 2 de geri görüş kamerası çalışması için
Apim modülünün içindeki yazılım siliniyor komple
Daha sonra lisanslı navigasyonlu geri görüş kameralı olan program apim modülüne yazdırılıyor
Sadece geri görüş kamerası çalışmaz hiç bir şekilde ...
Program zincirleme çalışıyor yazılımda değişik karakter sayı harfler mevcut ne ne işe yarıyor bilmiyoruz hatta Ford yazılımını yazan firma haricinde kimse bilmiyor bence ...
Sadece satırların ne işe yaradığı hakkında fikir yürüyebildik kesin olmamak kaydı ile ...

Çalışması için
Geri görüş kamerası (897+KDV serviste)
Geri görüş kamera braketi(210+KDV serviste)
Navigasyon kartı (450-550 KDV dahil)
Bu parçalar gerekli ve lisanslı yazılım gerekiyor ...

Elimde bu parçalardan bir takım var bir arkadaş istedi Ankara'ya dönünce netleşir şehir dışındayım ayın 20 si gibi Ankara'da olacağım İstanbul için bir araştırma yapayım muhtemelen hallederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sync 2 de geri görüş kamerası çalışması için
Apim modülünün içindeki yazılım siliniyor komple
Daha sonra lisanslı navigasyonlu geri görüş kameralı olan program apim modülüne yazdırılıyor
Sadece geri görüş kamerası çalışmaz hiç bir şekilde ...
Program zincirleme çalışıyor yazılımda değişik karakter sayı harfler mevcut ne ne işe yarıyor bilmiyoruz hatta Ford yazılımını yazan firma haricinde kimse bilmiyor bence ...
Sadece satırların ne işe yaradığı hakkında fikir yürüyebildik kesin olmamak kaydı ile ...

Çalışması için
Geri görüş kamerası (897+KDV serviste)
Geri görüş kamera braketi(210+KDV serviste)
Navigasyon kartı (450-550 KDV dahil)
Bu parçalar gerekli ve lisanslı yazılım gerekiyor ...

Elimde bu parçalardan bir takım var bir arkadaş istedi Ankara'ya dönünce netleşir şehir dışındayım ayın 20 si gibi Ankara'da olacağım İstanbul için bir araştırma yapayım muhtemelen hallederim...

Peki kamera olarak oem değil aftermarket bi kamera bulup taksak sistem bunu tanır mı? Eğer öyle olursa yarı yarıya düşüyor fiyat çünkü. Hatta daha bile fazla.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki kamera olarak oem değil aftermarket bi kamera bulup taksak sistem bunu tanır mı? Eğer öyle olursa yarı yarıya düşüyor fiyat çünkü. Hatta daha bile fazla.[/

Yurt dışında yapanlar var ekrandaki çizgiler çıkmaz kesinlikle netlik nasıl olur bilemiyorum ekranda yazan uyarı yazıları çıkar mı ?
Bilinmez ...IMG_2197.JPG
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Sync 2'de kameranın aktif olabilmesi için, IDS ile "kamera var" opsiyonunun seçilebilmesi gerek. Ama ya ford bu imkanı servislere vermiyor, ya da servisler bunu nasıl yapacağını bilemiyor. Bana da çok anlamsız geliyor açıkcası durumun böyle olması. Bazı servislerde ve özel servislerde; bu konfigurasyona sahip araçlardan program aktaran işi bilen ustalar da var kamerayı aktif etmek için. Biz bunu ELM cihazıyla, focccus programını kullanarak yaptık. MCA focusta bilmiyorum focccus bu iş için kullanılabiliyor mu .. 

Araçta kamera tesisatı olmayabilir. Bagaj kapağında kesinlikle olmuyor, ana tesisat bazen çıkıyor. Otosan, çeşitliliği azaltmak ve toplamda daha uygun maliyetler elde edebilmek için paket opsiyonlar kullanıyor diye düşünüyorum. Sync 2'de navi için tesisat ilavesi gerekmiyor ancak kamera için gerekiyor.

Özetle; siz malzemeyi alırsanız, kamerayı da aktif edersiniz. Servisin olmaz demesi mühim değil :) 

Fazlasıyla yeterli oldu, beklediğim açıklamaydı çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Emre Dikmen yazdı:

Peki kamera olarak oem değil aftermarket bi kamera bulup taksak sistem bunu tanır mı? Eğer öyle olursa yarı yarıya düşüyor fiyat çünkü. Hatta daha bile fazla.

Çin malı kameralarda çalışıyor. Çizgilerde çıkıyor. Tabi montajını yapacak adam bulmak sıkıntı.

Tuncay A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Savaş B. yazdı:

Teşekkürler ama yetki yok diyor admine mesaj attım zahmet edip dönmedi daha...

Admin diye bir kullanıcı yok kimse kullanmıyor, satılık ilan için en az 20 iletiye sahip olmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
20.07.2016 - 09:36 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

merak etme bizim arabalarda bağlantı daha basit ...

Merhaba Serkan bey, 2016 style arabam var. Torpidonun altındaki sokette 33, 34 ve 35. Pinler bende boş görünüyor. 4.2 lcd ekran var, 6 ve 12. Pinlerden video bağlantısını yapıp foccusla gerekli konfigürasyonu yapınca emnet çin malı kamera ile görüntü aldım. Ben oem kamera takayım istiyorum. Tesisat olmadığı için çekmem gerekecek. Oem kameranın LIN bağlantısını nereden almam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Serkan bey, 2016 style arabam var. Torpidonun altındaki sokette 33, 34 ve 35. Pinler bende boş görünüyor. 4.2 lcd ekran var, 6 ve 12. Pinlerden video bağlantısını yapıp foccusla gerekli konfigürasyonu yapınca emnet çin malı kamera ile görüntü aldım. Ben oem kamera takayım istiyorum. Tesisat olmadığı için çekmem gerekecek. Oem kameranın LIN bağlantısını nereden almam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba araç sedan mı hb mi ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belirtmemişim kusura bakmayın, sedan, 2016 dizel style.

Bagajın sağ arka tarafında böyle bir soket var . Burdan line can bus haberleşme hattını bulmanız lazım ...IMG_2483.JPG

IMG_2482.JPG

Konunun başlarına doğru olursanız zaten var gerekli bilgi belge şemalar ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. Birkaçkez okudum ama focus 3 için gibş geldi. 3.5 de modulsüz kamera çalışır diye biliyorum. Lin hattını o yüzden sordum. Bendeki soket sizin gönderdiğinize göre baya boş :)

20170223_182150.jpg.bd85154ae3721bee56e4411d28684903.jpg

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
resim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. Birkaçkez okudum ama focus 3 için gibş geldi. 3.5 de modulsüz kamera çalışır diye biliyorum. Lin hattını o yüzden sordum. Bendeki soket sizin gönderdiğinize göre baya boş [emoji4]

20170223_182150.jpg.bd85154ae3721bee56e4411d28684903.thumb.jpg.6d2a736d3dfdb87e8c98302b0b0fc083.jpg

Focus 3.5 ta modüle gerek yok oem kamera ve doğru bağlantı ile görüntü alınıyor ...

Sizde gönderdiğiniz resimde sokette haberleşme bağlantısı var zaten [emoji4]

Üstteki resim sizin araca ait ise ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.