Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Eb (The Red)

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Hasan EKİN yazdı:

df410e5368927ca226e3e67de51ba820.jpg5cf3a2b2308b26dda91927470035bcf7.jpg
ST ulaşılması güç araba değil..
Heyacanı adrenalini bunda aramak gerek

Foto acilmadi. Turkiyede bir tane satista var 115bin, belki alinabilir. Satin almak istersen sifiri 160-190bin TL. Ulasilmasi guc degil derken? Komik oldu :) 

--1 dakika sonra eklendi--

Ben o paraya 3 tane EB alir uzerlerine 15bin harcar her biriyle Focus ST nin icinden gecerim :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama senden daha erken dururlar :kıhkıh:

Bir de AFR sensörü tamam değil mi geçen taktırdığın?

Fren konusunda ben de sık sık darlıyorum da çoluklu çocuklu adam, pek gaza geldiğini de görmedim, aftermarket fren setleri ciddi pahalı, pist için yapılırsa da onda kullandığın balataların soğukkenki performansı iyi değil diye okumuştum.

Ama hala her seferinde frene de elle diyorum tabi, tekrar tekrar açıklamaktan bıktıramadığım bir konu :kop:

Bir de Stage 1 ST'nin içinden geçmek için kaç kayme lazım Servet beğğ onu da söyle!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Foto acilmadi. Turkiyede bir tane satista var 115bin, belki alinabilir. Satin almak istersen sifiri 160-190bin TL. Ulasilmasi guc degil derken? Komik oldu [emoji4] 
--1 dakika sonra eklendi-- Ben o paraya 3 tane EB alir uzerlerine 15bin harcar her biriyle Focus ST nin icinden gecerim [emoji4]

115binlik arabada 6bin hasar kaydı var 70 küsür binlerde ikinci elinde o fiyat çok.
55.000 euro satış fiyatı şuan bayideyim Antalya fiyat bilallerde.
60-70 bin arası dersek EB ta 15 -20 arası güçlendirmeye harcarsanız maksimum alacağınız güç 230-250ps buda ne kadar sorunsuz sürecek emin değiliz.
Zaman,emek,para cabası buarada çıkacak muhtemel sorunlar yazılım vs malum Türkiye şartları.
Hiç uğraşmadan 2.0L geçmek mantıklı
Şahsi fikrim böyle... Saygılarımla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hasan EKİN yazdı:

115binlik arabada 6bin hasar kaydı var 70 küsür binlerde ikinci elinde o fiyat çok.
55.000 euro satış fiyatı şuan bayideyim Antalya fiyat bilallerde.
60-70 bin arası dersek EB ta 15 -20 arası güçlendirmeye harcarsanız maksimum alacağınız güç 230-250ps buda ne kadar sorunsuz sürecek emin değiliz.
Zaman,emek,para cabası buarada çıkacak muhtemel sorunlar yazılım vs malum Türkiye şartları.
Hiç uğraşmadan 2.0L geçmek mantıklı
Şahsi fikrim böyle... Saygılarımla

Senin matematik tutmaz mudur.

--5 dakika sonra eklendi--

Arti sorunsuz binme kismindada pek bi yanlisin var. 300bg ile gayet net bir sekilde binebilirsin.

http://dsportmag.com/the-tech/ford-ecoboost-1-6l-analysis-turbocharged-direct-injection-ccvtc/

Suradan inceleyebilirsin motor dayanimlarini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba zaten 100k üstünde artık, emek/zaman hobiye girdiğinden etkili kriter değil bence ki benim gibi tembel biri söylüyor bunu, para olarak da 4 kere filan sandık motor yemesi lazım, arabanın yürüyeninin ömrü biter o zamana, çoluğu çocuğu ehliyet alır, baba oğul vutututu yapmanın peşine düşerler :kop:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Foto acilmadi. Turkiyede bir tane satista var 115bin, belki alinabilir. Satin almak istersen sifiri 160-190bin TL. Ulasilmasi guc degil derken? Komik oldu [emoji4] 

--1 dakika sonra eklendi-- Ben o paraya 3 tane EB alir uzerlerine 15bin harcar her biriyle Focus ST nin icinden gecerim [emoji4]

İşte bu Servet'im yaa :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kolay gelsin  brocan emeğine sağlık kesene bereket bu adam bu ecobostu Türkiye'de çözen ilk adam olacak demedi demeyin :)

Yardım lojistik destek ihtiyaç halinde bir alo demen yeter bro allah emeklerini boşa çıkartmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Kolay gelsin  brocan emeğine sağlık kesene bereket bu adam bu ecobostu Türkiye'de çözen ilk adam olacak demedi demeyin :)

Yardım lojistik destek ihtiyaç halinde bir alo demen yeter bro allah emeklerini boşa çıkartmasın :)

Lojistik oooo alırım bi dal. Mesela Ingiltereye gidip gelecek birileri var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

BOV (10psi)
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=TP&Product_Code=TIL-BOV-007&Category_Code

http://www.turbosmartdirect.com/Product-Categories/Ford-Kompact-BOVs/BOV-Kompact-Shortie-Plumb-Back.html[TAMAM]

Buraya bir not ilistirmem lazim. 1.6Eb sahipleri bilirler, iki bin devir civarlari hafif gaza basarken bir ufleme sesi gibi, metalik surtme sesi gibi bir ses duyulur. Yapisi itibariyle turbonun uzerinde gelen dandik pilastik valfin diyaframindan geliyormus o ses. Yani zarar ziyan cikarak birsey degil ama sesin kaynagi orasiymis. Artik bende o ses yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.6 EB (The Red) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.