Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Takip Edilesi Youtube Kanalları

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

İnternetin hayatımız üzerindeki etkisini her geçen gün arttırmasıyla zaten var olan kimi platformların daha sık kullanılmaya başlandığını görüyoruz. Şüphesiz bunların başında Youtube geliyor.

Kuruluşunun ilk yıllarında çoğunlukla eğlence - müzik - dans vs. tarzı videoların upload edildiğini gördüğümüz Youtube, günümüz itibariyle müzik ve eğlencenin yanısıra neredeyse her türlü bilgi (how it's made - unboxing - inceleme videoları... vs.) ve düşünce akımının da içinde bulunduğu bir mecraya dönüştü.

Youtube Türkiye'ye ciddi yatırımların yapılmasının meyvesini de Türk Youtuber'ların kaliteli ve dolu dolu içerik üretmeleriyle alındığını düşünüyorum.

İşte bu konuda takip ettiğimiz ve kaliteli içerik sunan Youtube Kanallarının paylaşımını yapalım istedim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk ben başlayayım :)

Uzun süredir takip ettiğim, Barış Özcan'a ait kendi adıyla açmış olduğu kanal. 

Kanal ile ilgili kendi açıklaması:

"Sanat, tasarım ve teknoloji konularına "hikaye anlatıcılığı" (storytelling) perspektifinden bakış."

Takip etmenizi ve videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Günümüz şartlarında kültürümüzdeki türkülerden hayatımıza yer yapmış şarkılardan kopmuş veya sıkılmış ben ve benim gibi gençler için tekrar bağlayıcı güzel bir kanal olduğunu düşünüyorum :) 

https://www.youtube.com/channel/UC_ljiMClHtF16_yNK8o99QA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 22.03.2016 at 12:19, Cem Boneval said:

Çok ilginç konuşmaların olduğu bir kanal da TEDx.

Türkçe ya da Türkçe alt yazılı olanlara ulaşmak için

https://www.youtube.com/results?search_query=ted+konferanslar%C4%B1+t%C3%BCrk%C3%A7e

TED'in özellikle pozitif bilimler konuşmaları çoğu zaman dikkate değer. Günümüz televizyon ortamında dinlemenin pek mümkün olmadığı bilim insanlarına ulaşmanın çoğu zaman tek yolu.

Ama geri kalanı büyük oranda şarlatanlık, populizm, nasıl daha iyi vurgun yaparsınız minvalinde klasik popüler kültür ve diğer kapitalist sistem zırvalarıyla dolu bence ne yazık ki. Ben TED konuşmalarına bu gözle bakar ona göre süzgecimden geçiririm.

Bu da düşüncelerime tercüman olan konuyla ilgili bir yazı.

http://sendika10.org/2016/03/ted-konusmalari-ve-modern-sarlatanlik-anil-aba/

Bunlar da benim kanal önerilerim:

MIT'nin açık dersleri. Bilgisayardan, sanata kadar aklınıza gelebilecek hemen tüm dersler var.

https://www.youtube.com/user/MIT/videos

Bu da son günlerde genelde gülmek için izlediğim, arada faydalı şeyler de yapan çılgın Rus arkadaş. Özellikle aksanı için izliyorum desem yeridir. :D

https://www.youtube.com/user/CrazyRussianHacker

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukaridaki MIT ye ekleme olarak Stanford universitesinden C dersleri:

Baska baslikta ogretmenler ve egitim konulu muhabbette konusmustuk ama. Ogretmenlerimiz sunu bir sorsa kendine; Neden onlarda boyle bir calisma yapip diger insanlara ne ogrettiklerini acik bir sekilde gostermiyor? Teknolojileri mi eksik? :) Hayir. Yasal mi degil? Evet yasal. Dusun AOF bile derslerini zar zor tv den verebiliyordu. Veriyordu derken ablanin birisi cikiyor kitaptan okur gibi anlatiyordu. Olsa olsa sesli kitap kadar faydasi vardi.

Cevap acik cunku buyuk bir cogunlugu bi halt ogretmedigi icin bilen insanlar gelir rezil eder korkusu var. Hepsi ezberden gazel okuyup haftasonunu izin gununu bekliyor. Statu olarak daha yuksekteki bolum baskanlari vs tadindaki elemanlari sagda solda iki uc panel gezip iki laf edip video cekip internete koyarlar. Sonra egitimci olduklarini iddia ederler. Allahtan internet denilen bir nimet var da gunumuz kafasi calisan insani herseyi diledigince ogrenebiliyor.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Semih O. said:

TED'in özellikle pozitif bilimler konuşmaları çoğu zaman dikkate değer. Günümüz televizyon ortamında dinlemenin pek mümkün olmadığı bilim insanlarına ulaşmanın çoğu zaman tek yolu.

Ama geri kalanı büyük oranda şarlatanlık, populizm, nasıl daha iyi vurgun yaparsınız minvalinde klasik popüler kültür ve diğer kapitalist sistem zırvalarıyla dolu bence ne yazık ki. Ben TED konuşmalarına bu gözle bakar ona göre süzgecimden geçiririm.

TEDde diyet ve kilo verme üzerine bir konuşma..Biraz eski ama olsun. Özlelikle @Mert Yürüyen izlesin. 

TR altyazılı, facebookta geçen gün paylaşmıştım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
On 06.04.2016 at 14:50, H. Cenk said:

TEDde diyet ve kilo verme üzerine bir konuşma..Biraz eski ama olsun. Özlelikle @Mert Yürüyen izlesin. 

TR altyazılı, facebookta geçen gün paylaşmıştım. 

Yalnız ablanın ayaklar 45 numara mı ne? :jawdown:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Otomobil günlüklerim adlı kanalı şiddetle öneriyorum, 2. El pek çok araç inceleme videoları var ama oradaki arkadaş sıcak anadolu üslubu kullanıyor biraz amatör biraz samimi ama izlettiriyor kendini,hele bir toros incelemesi var koparsınız.

Screenshot_2017-06-03-21-27-49.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.