Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Performans Fren

Emre Deniz

Önerilen Mesajlar

Focus 3.5 aracıma performans balata+disk+kaliper bakıyorum fakat tam olarak nasıl yapılır nerden alınır ve uyum konusunda emin olamadım.

Biliyorum gereksiz ve fren aksamı daha çabuk değişecek ama benim için bir takıntı oldu bu durum ve bu yüzden bir kaç ay içinde alıp takmak istiyorum.

Marka ve alabileceğim bir yer önerirseniz sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Galip Kandemir said:

Ben şahsen hava kanallı ve delikli brembo ve brembo spor balata sipariş ettim.

Kullanıma başladığımda arasındaki farkı yazarım.

disk ölçüleri neler sende brembo ne kadara geliyor diskler ve balatalar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Özkan said:

Kaliper kullanmadan disk ve balatadan pek bir verim alamazsınız. Brembo bizim kasalara henüz Kaliper üretmedi.

Başka firmalarda mevcut sanırım.

bir dahaki aya büyük enjektör ve bir büyük boy daha turbo takarsak lazım olabilir :D araştırmalarım sonucu mondeo kaliper ve mondeo disk mondeo balata benim işimi görüyor gibi :)

benim disk ölçüsü 278 mm 26mm kalınlık 

mondeo disk ölçüsü 300mm 28mm kalınlık 

mondeo disk balata kaliper aldığım zaman wehtinghouselarda aynı kaliperin arkasındaki hortumlarıda aynı değiştirmeye gerek kalmadan işi çözebiliyoruz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Servet Özkan said:

Kaliper kullanmadan disk ve balatadan pek bir verim alamazsınız. Brembo bizim kasalara henüz Kaliper üretmedi.

Başka firmalarda mevcut sanırım.

TR de olmayabilir emin değilim ama  ürün yurt dışından geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir dahaki aya büyük enjektör ve bir büyük boy daha turbo takarsak lazım olabilir [emoji3] araştırmalarım sonucu mondeo kaliper ve mondeo disk mondeo balata benim işimi görüyor gibi [emoji4]

benim disk ölçüsü 278 mm 26mm kalınlık 

mondeo disk ölçüsü 300mm 28mm kalınlık 

mondeo disk balata kaliper aldığım zaman wehtinghouselarda aynı kaliperin arkasındaki hortumlarıda aynı değiştirmeye gerek kalmadan işi çözebiliyoruz ...

Esnemekten azaltmak için çelik hortum da takabilirsin.

Yakın zamanda incelemedim fakat üreticisinin sitesinde dahi yoktu kaliper.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esnemekten azaltmak için çelik hortum da takabilirsin.

o aklımda gerek olursa alcam işte komple çelik hortumda alırız :)

Şimdi, Serkan Karakoca said:

o aklımda gerek olursa alcam işte komple çelik hortumda alırız :)

sen down pipe için sargı istiyormusun bu arada :) ucuz ve daha kaliteli çözüm buldum :) sağolsun bir abim yönlendirdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sen down pipe için sargı istiyormusun bu arada [emoji4] ucuz ve daha kaliteli çözüm buldum [emoji4] sağolsun bir abim yönlendirdi [emoji4]

Acelem yok sonra hallederim

GT serisinin 4 potlusu varmış sanırım.

Yanlız bunlarda epey pahalı aletler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acelem yok sonra hallederim

ben yinede alıyım fazla yada metrajına bakayım yeterse geri kalanı vereyim sana :)

Sende boru motor önünde eb lerde arkada olduğundan pek hayati değil.

hııı şu mesele benim almam lazım egzos kokusu dediğimiz koku down pipe ısınıp altta halı muhafazadaki amyantlı bölümü yakıp altındaki ziftli kısımı yaktığı için oluyormuş :) erkan usta  sarmak lazım dedi  saracaz mecbur :) baktı kaçak göçek yok dedi test ettirdim bildiğin fabrikasyon gibi 2.0 dizel olmuş dedi beğendi onunda görüşü büyük enjektör ve daha büyük turbo koy bu kadar yaptın diyor :)

onlarıda yaparsan 200 hp  ve üstü çıkar diyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hııı şu mesele benim almam lazım egzos kokusu dediğimiz koku down pipe ısınıp altta halı muhafazadaki amyantlı bölümü yakıp altındaki ziftli kısımı yaktığı için oluyormuş [emoji4] erkan usta  sarmak lazım dedi  saracaz mecbur [emoji4] baktı kaçak göçek yok dedi test ettirdim bildiğin fabrikasyon gibi 2.0 dizel olmuş dedi beğendi onunda görüşü büyük enjektör ve daha büyük turbo koy bu kadar yaptın diyor [emoji4]

onlarıda yaparsan 200 hp  ve üstü çıkar diyor [emoji4]

Hadi hayırlısı bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.