Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracimda Titreme Var

Ferhat Türkkan

Soru

Merhaba arkadaşlar 2001 model hb focus aldım yeni ford focus ailenize dahil oldum. fakat 3 gün geçmedi uzun yolda izmire giderken araç 80-90 km hızı geçtiğinde gaza bastığımda şiddetli bir şekilde titreme oluyor aynı hızda giderken boşa veya ayağımı gazdan çektiğimde titreme kesiliyor.  izmire vardığımda. rot balansa soktum aracımı hafif eğrilik varmış çelik jantlarda onlar düzeldi ve balans ayarları yapıldı. fakat dönüşte yine aynısını yaptı ama ilkindeki kadar şiddetli bir titrşim yoktu hafif titriyordu. sebebini bilen varmı başına gelenn..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzer bir sorunu ben de geçenlerde yasamistim jantlarin göbeğindeki bilezik denen bir parça daki boşluktan dolayı olduğu gittiğim 3. Rot balansci buldu. Ortalama 5 TL lık bir parçaydı. Çelik jantlarda oluyormuş. Kontrolü yapılmadıysa bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Yardımı kategorisinden Focus I > Ford Garajı > Mk1- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
gazı bırakınca kesilen titremeyi nasıl balansa/lastiğe/janta bağlıyorsunuz?

Hızlanınca artmasına :)

Gazı bırakınca aynı hızda mı gidiyor araba. Kesilmesi derken birden kesilmiyordur.

Ayrıca jant bile eğriymiş. Ne kadar düzeltebildilerse artık. Ayrıca gaza basınca lastik esnerken yapısal bozukluklarında n kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilir. Bırakınca esnemekten azalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son kiraladığım Fiesta'da aynı durum vardı, jant darbeli ve lastik balonlu çıktı.

Jantları ön arka yapın.

Titreme azalır ve en azından gaza basınca belirginleşmesi kesilir. 

Bu durumda yeni jant ve belki lastik gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 18.03.2016 at 13:45, Ferhat Türkkan said:

Merhaba arkadaşlar 2001 model hb focus aldım yeni ford focus ailenize dahil oldum. fakat 3 gün geçmedi uzun yolda izmire giderken araç 80-90 km hızı geçtiğinde gaza bastığımda şiddetli bir şekilde titreme oluyor aynı hızda giderken boşa veya ayağımı gazdan çektiğimde titreme kesiliyor.  izmire vardığımda. rot balansa soktum aracımı hafif eğrilik varmış çelik jantlarda onlar düzeldi ve balans ayarları yapıldı. fakat dönüşte yine aynısını yaptı ama ilkindeki kadar şiddetli bir titrşim yoktu hafif titriyordu. sebebini bilen varmı başına gelenn..

Gazdan ayağınızı çektiğinde titreme eğer azalıyorsa akslardan olabilir. Akslar gaza yüklenince titrer genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizim arkadaşın megane 2 sinde 3 kere başımıza geldi her gittiğimiz usta eğer gazı bırakınca kesiliyorsa akstandır dedi yaptırdı düzeldi. Ki lastikleride yamuk fakat öyle bir titremeye sebep olmuyo bazen hissedilmiyo bile. Benim kendi focusumun kışlıklarının takılı olduğu jantlarda yamuk ben hiç titreme hissetmedim 150 160 tık yok.bi baktırın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorun bende de vardı.ustamla bindik deneme sürüşüne hız 80-90 ve üzerinde titremeye başlıyor ayağını gazdan çekince bir şey yok  tekrardan gaza yüklenince başlıyordu titremeye.ustam aksları tamire yollayacağım birde sökülmüşken diskleri de tornaya yollayalım hafif frene basınca titreme yapıyor dedi. şükür şuan titreme mitreme :) kalmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen yıl sattığım fiesta da aynısını yapıyordu. normal seyir halinde iken tatlı bir yokuş görünce dip gaz yapınca arabayı bir titreme alırdı ki, gülüyor sanıyordum :) Rot, balans, lastik, bilye sorun yoktu. İnternetten araştırdım volandan kaynaklandığından emin oldum. Yaptırmadığım için doğru olup olmadığını öğrenemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.