Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Otomatik Focus Satışı Başladı

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

36 dakika önce, Cem Boneval said:

+1

Focus 1.0L EcoBoost 125PS A/T 5K Titanium 82.000

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Comfortline 81.900

Olası Focus seçme nedenlerini alalım...!?

Ödüllü motor, bağımsız süspansiyon :)doğan abi devam et sen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Cem Boneval said:

+1

Focus 1.0L EcoBoost 125PS A/T 5K Titanium 82.000

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Comfortline 81.900

Olası Focus seçme nedenlerini alalım...!?

donanım ... 

golf CL de altı düz direksiyon ve çok süper koltuklar, 5 inch dokunmatik ekran , bağımsız süspansiyon  olmasına rağmen 

cruise control, far, yağmur sensörü, kararan ayna gibi temel; katlanır ayna , LED stop , otomatik park, ön arka park sensörü ve bluetooth gibi elzem donanımlar yok ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, H. Cenk said:

donanım ... 

golf CL de altı düz direksiyon ve çok süper koltuklar, 5 inch dokunmatik ekran , bağımsız süspansiyon  olmasına rağmen 

cruise control, far, yağmur sensörü, kararan ayna gibi temel; katlanır ayna , LED stop , otomatik park, ön arka park sensörü ve bluetooth gibi elzem donanımlar yok ;) 

+1

Üstüne daha güzel görünüyor; yol tutuş da biraz daha iyi... Diğer donanımları geçerim ama fabrika çıkışı CC, far/yağmur ve park sensörleri, bluetooth bunlar artık mutlaka olması gereken donanımlar... Katlanır ayna da İstanbul'da çok iş görüyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ahmet Dursun said:

+1

Üstüne daha güzel görünüyor; yol tutuş da biraz daha iyi... Diğer donanımları geçerim ama fabrika çıkışı CC, far/yağmur ve park sensörleri, bluetooth bunlar artık mutlaka olması gereken donanımlar... Katlanır ayna da İstanbul'da çok iş görüyor...

Fakat VWciler de boş değil öncülük fikrini veren teknoloji odaklılık anlamında (Ford Otosana çok uzak kavramlar) standart elektronik park freni, auto hold, fren enerjisi geri kazanımı, yorgunluk uyarısı gibi donanımları veriyor. Tamam elektronik park frenine karşısınız ama hep elfrenli mi dönüyorsunuz? :D  Konfor bakımndan  elektronik el freni+autohold konforu misli misli artıryor (bir de bozulmasa :D:D ) eh benzinli otomatik seçen sportiflikten daha çok konfor odaklıdır değil mi ? 

Midline ı trend X , comfortline ı style ve  highline ı titanium ile karşılaştırmak lazım. O zaman focusta bir fiyat avantajı çıkıyor ancak donanım işleri karışıyor mesela golf highline de bixenon (adaptif olamayan basic) standart. Focusta adaptif bixenon 6000 TL opsiyon. 

Haa unuttum golfun her donanımında halojen gündüz farı standart @$#%@$#

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, H. Cenk said:

Fakat VWciler de boş değil öncülük fikrini veren teknoloji odaklılık anlamında (Ford Otosana çok uzak kavramlar) standart elektronik park freni, auto hold, fren enerjisi geri kazanımı, yorgunluk uyarısı gibi donanımları veriyor. Tamam elektronik park frenine karşısınız ama hep elfrenli mi dönüyorsunuz? :D  Konfor bakımndan  elektronik el freni+autohold konforu misli misli artıryor (bir de bozulmasa :D:D ) eh benzinli otomatik seçen sportiflikten daha çok konfor odaklıdır değil mi ? 

Midline ı trend X , comfortline ı style ve  highline ı titanium ile karşılaştırmak lazım. O zaman focusta bir fiyat avantajı çıkıyor ancak donanım işleri karışıyor mesela golf highline de bixenon (adaptif olamayan basic) standart. Focusta adaptif bixenon 6000 TL opsiyon. 

Haa unuttum golfun her donanımında halojen gündüz farı standart @$#%@$#

sat diyorum şu focusu, sende rahatla bizde :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, H. Cenk said:

Focusta adaptif bixenon 6000 TL opsiyon. 

Focus'un 4500 tl far.

Golf'ün de adaptif far opsiyonu var :yeah: En az bu fiyata.

2 saat önce, hüseyin ipek said:

Golf -jetta 1.2 tsi dgs'ler dururken hiç bir Allah'ın kulunun gidip de 1.0 ecoboost otomatiğe 83 bin bayılacağını sanmıyorum. 

Ne 1.0 Ecoboost otomatik kullandınız belki de ne de 1.2 tsi dsg :)

Para verilen bayılan kişi oluyorsa zamanında focus'a niye bayıldınız pekala golf'ün her türevini alabilirdiniz. Bu şekilde konuşmalar hoş değil yarın size de derler o zaman anlarsınız :yeah: 

1.0 Ecoboot avrupa'da da pahalı bir motor, bir çok ülkede benzinli olarak en çok satan motor.

Demekki alan alıyor (Belki onlara Allahın kulu değildir diyebilirsiniz onu bilmiyorum) :) Herkes Türkler gibi dsg ve vw fetişi değil :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Focus'un 4500 tl far.

Ne 1.0 Ecoboost otomatik kullandınız belki de ne de 1.2 tsi dsg :)

Para verilen bayılan kişi oluyorsa zamanında focus'a niye bayıldınız pekala golf'ün her türevini alabilirdiniz. Bu şekilde konuşmalar hoş değil yarın size de derler o zaman anlarsınız :yeah: 

Dsg golf kullandım. Jetta da. Ötekini bilemem.Bence bu şekilde tanımadığın birisi hakkında senaryolar üretmek yerine önyargılarından arınıp asıl konuya odaklansan daha doğru olur. Zamanında benim bayıldığım focus'la zamanındaki golf'ün farkını ve burada karşılaştırılan araçlar arasındaki farkı daha bilirsin. Herkes focusclubtr forumunda değil. 1.0 ecoboost motoru bilmeyen duymayan binlerce insan var. Powershift de keza öyle. Ecoboost -tsi,vw-ford, Powershift-dsg, golf -focus bu kıyaslamalarda focus fanatiği değilse bir kişi golfe kayar. Çünkü fiyatı -benim fikrimdir- piyasasına uygun değil.Satışlar bunu gösterecektir. Yoksa kimseye enayi yakıştırması yaptığım yok. Verilen para zaten bu yönde algılansaydı "okadar paraya Focus alacağına bilmem kaç model bmw alsaydın"  diyenleri alkışlamamız gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Mert Yürüyen said:

sat diyorum şu focusu, sende rahatla bizde :smiley2k:

Hayret birşeysin :D aranızda ona da sahip buna da sahip 2-3 kişiden biriyim. Tecrübemi de yazmayayım mı ?

AH + EPB çok acaip konforlu. Tekbaşına tercih sebebi o kadar yani. İnanmıyorsan @Engin Uzunoğlu na sor 

11 dakika önce, Doğan Kurban said:

Alıcısı hazır gibi konuşuyorsun

Piyasa dolu ya..Ama o sıfır alacak malum Koç bilmemneysi indirimi ile..

7 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Focus'un 4500 tl far.

Rakamı yanlış biliyormuşum :)

Yine de golfün fiyatı içinde bir xenon far var. Higline de xenonu adaptife çevirirsen 1700 TL fark veriyorsun. 

BU arada golfte 3 bin civarı indirim rahat alırsın. Bilmiyorum 1.0T otomatikte indirim verecekler mi. Hiç sanmıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, hüseyin ipek said:

Dsg golf kullandım. Jetta da. Ötekini bilemem.Bence bu şekilde tanımadığın birisi hakkında senaryolar üretmek yerine önyargılarından arınıp asıl konuya odaklansan daha doğru olur. Zamanında benim bayıldığım focus'la zamanındaki golf'ün farkını ve burada karşılaştırılan araçlar arasındaki farkı daha bilirsin. Herkes focusclubtr forumunda değil. 1.0 ecoboost motoru bilmeyen duymayan binlerce insan var. Powershift de keza öyle. Ecoboost -tsi,vw-ford, Powershift-dsg, golf -focus bu kıyaslamalarda focus fanatiği değilse bir kişi golfe kayar. Çünkü fiyatı -benim fikrimdir- piyasasına uygun değil.Satışlar bunu gösterecektir. Yoksa kimseye enayi yakıştırması yaptığım yok. Verilen para zaten bu yönde algılansaydı "okadar paraya Focus alacağına bilmem kaç model bmw alsaydın"  diyenleri alkışlamamız gerekirdi.

Hocam, benim neye odaklanmam gerektiğini bırakın da ben düşüneyim. Olur mu? 

Fiyat hakkındaki yorumlarımı ilk sayfada görmeniz gerekirdi. 

Benim ne dediğimi anlamadınız sanırım :yeah: 

Ben okuyup anladığımı ilettim; ''bunu alan bayılıyorsa keza sizde çoktan bayılan kişisiniz!'':)  Ben okuduğumu anlayaman birisi de olabilirim, sorun etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, H. Cenk said:

Midline ı trend X , comfortline ı style ve  highline ı titanium ile karşılaştırmak lazım.

Keşke o kadar basit olsa, senin de yazdığın gibi VW'nin baz donanımlarında bile Ford'un hiç sunmadığı özellikler var. 

Highline'ın karşısına Titanium + BiXenon opsiyonunu da koyarsak VW 2.000 TL pahalıya geliyor.

Yani özetle şu anki fiyat politikası ile Ford'un bu modelde Golf'e karşı pek şansı yok.

Tabii hülle işi filo satışlarını bir kenara koyuyorum. 

Satar mı satar, ama Golf'ün taş çatlasın onda bir kadar, tabii HB için yazıyorum.

Jetta vs Focus dersen yakın olabilir, ama yine filo dışı "vay be" dedirtecek bir düzey asla olmayacaktır. 

Marka fanatikliği yapmam, zaten görünen köy kılavuz istemez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Cem Boneval said:

Keşke o kadar basit olsa, senin de yazdığın gibi VW'nin baz donanımlarında bile Ford'un hiç sunmadığı özellikler var. 

Keza Ford'un da sunup Golf'ün hiç bir donanıma koymadığı özellikler de var :) 

Böyle donanım savaşına son tüketici öyle çok takmıyor. Showroom'larda, Fuar'larda ev sohbetlerinde arabalardan çok kişileri de izleyip dinleyen biri olarak :zha: 

Ben Golf yerine gider 308 alırım mazda 3 alırım. Benden araba tavsiyesi isteyene Golf al derim sonra yanıma uğrayıp ağlamasın diye :D:zha: Golf iyi araba, bu kadar.

Son versiyonda MQB ekmeği yiyor o olmasa pek de avantajı olmayan bir model. Bakınız eski modeller. Hep abartıldı ama hiç ekstrem bir özelliği olmadı.

En çok kazanan marka, öncü olmak zorunda.Doğal sonuç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval said:

Highline'ın karşısına Titanium + BiXenon opsiyonunu da koyarsak VW 2.000 TL pahalıya geliyor.

Yani özetle şu anki fiyat politikası ile Ford'un bu modelde Golf'e karşı pek şansı yok.

Tabii hülle işi filo satışlarını bir kenara koyuyorum. 

Satar mı satar, ama Golf'ün taş çatlasın onda bir kadar, tabii HB için yazıyorum.

Jetta vs Focus dersen yakın olabilir, ama yine filo dışı "vay be" dedirtecek bir düzey asla olmayacaktır. 

Marka fanatikliği yapmam, zaten görünen köy kılavuz istemez. 

Abi yanlış anlamayın size muhalefet olsun diye yazmadım. Fiyat kıstası önemli bir kıstas . Sağda solda gördüğüm kadarıyla insanlar belli bir rakama en dolusunu ve en iyi bilinenini almaya çalışıyorlar. Yıllarca insanımızda böyle bir tembellik gelişmiş. Kendi fikri bilgisi yok birisi onun yerine şu iyi şu kötü derse çok seviniyor. 83bini olan biri focus 1.0T tit mi alayım  golf 1.4 DSG mi alayım diyecektir. Burada karar vermede donanım etkili olabilir. Ha keza DSG nin sorun çıkarma ihtimaline karşın bunun sağlam sorunsuz olduğu kesin reklamlarında dile getirilmeli (eğer reklam yapılacaksa) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.