Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boyatmalı Mıyım?

Önerilen Mesajlar

Arabamin rengi hassas olduğundan kendim yıkamaya fakat geçen haftalarda basınçlı şu tabancasini farketmeden fazla yaklastirmamla beraber resimde görüldugu üzere boya ve vernik atması meydana geldi. Boyanın attığı yeri kaporta olduğunu düşünürken yaşanan bu olayla beraber tamponun devamı olduğu olduğunu anladım.  Servise götürdüm. Garanti kapsamında halledicekler. Fakat tamponun hepsini boyayacaklarmis. Bu aracımda bir değer kaybına neden olur mu? Bu arada rötuş tutmayacagini belirttiler.

2016-03-08 08.34.03.jpg

Alkan ALIBEYOGLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

takıntı yaratan zaten yaratacaktır. millet fiyat kırmak için herşeyi söyler bide bunun diğer tarafı var.

bizim bi tanıdık 2001 focus ghia sıfır aldı ama aracın başına gelmeyen kalmadı. yok şaşi numarası değişti yok kaparto numarası değişti yok mahkeme gidildi vs vs taaa 2005-2006 ya kadar sürekli uğraştı bu işlerde. vel hasıl kelam 2013 başında bu aracı satalım dedik.

tavanda güneş yanığı vardı alacak masraf yapmasın diye kendi boyattı. bana sen sat ben bu işlerden anlamam dedi. neyse gelenler yok taklalı yok pert ondan numarası değişmiş, kilometresiyle oynanmış vs demedikleri kalmadı. elimizde mahkeme kağıdı var halen kendi dedikleri doğru :D 

sözün özü ne yaparsan yap illa muhabbet olur. sonralı bu tarz muhabbet edene araba satıldı dedim 2 ay sonunda dürüst bi focuscuya sattık

2001 focus ghia 84.000 km de tavanı güneş yanığı (boyandı) 19.500 e satışı verdik 2013 ocak yada şubatta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Alkan ALIBEYOGLU said:

Arabamin rengi hassas olduğundan kendim yıkamaya fakat geçen haftalarda basınçlı şu tabancasini farketmeden fazla yaklastirmamla beraber resimde görüldugu üzere boya ve vernik atması meydana geldi. Boyanın attığı yeri kaporta olduğunu düşünürken yaşanan bu olayla beraber tamponun devamı olduğu olduğunu anladım.  Servise götürdüm. Garanti kapsamında halledicekler. Fakat tamponun hepsini boyayacaklarmis. Bu aracımda bir değer kaybına neden olur mu? Bu arada rötuş tutmayacagini belirttiler.

Bu soru için en doğru adres burası değil ki.

Boyatmalı mıyım? Sonuçta araçta bir hata var bu sizi rahatsız ediyorsa tabiki boyatın. Ha boyalı değer kaybetmiş ha kusurlu olduğu için değer kaybetmiş.

Arabayı kendiniz için aldınız 2. sahibini bu kadar düşünmeyin yarın yaşayacak mısınız belli değil :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son kararı siz verin başkalarının tavsiyeleri ancak sizin kafanızı karıştırır. Plastik aksamdan hiçbirşey olmaz. Her bakışınızda o kötü manzarayı görüp rahatsız olacaksanız boyatın geçin. Umrumda değil diyorsanız boşverin kalsın öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam boyatmazdım. Her ne kadar boya takıntım olmasa da, serviste yapılacak işçiliğe güvenemediğim için boyatmazdım. Çünkü orjinal boya kazınacak, yerine boya yapılacak. Ben güvenemezdim şahsen. 

Ne yapardım. aynı ton boyayı alır rutuş yapardım. 

Nasıl yapardım. 

Aracın boyasını boyacıdan kodu ile al. + Sertleştirici de iste. Boya ile sertleştiriciyi 5/1 oranında karıştırmak lazım. Bunu şırınga vasıtası ile yapabilirsin. (5 ml boya + başka bir şırınga ile 1 ml sertleştirici) sonra karıştır. Kürdan ile orayı doldur. 

Zira çizikler çok derin değil. Kolay olur. Gönlüne yatmazsa hemen silersin. Kendin de yaparsan olur olmaz ustadan güzel yaparsın. (Bu türden ufak işleri tabi) Hem de yaptığın işten zevk alırsın. Gönlüne yatar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yamalı bohça gibi araba kullanmak hoşunuza gidiyorsa kalsın, arada dönüp keyifle bakacak kadar arabanıza özeniyorsanız boyatın. 

İkinci elde boya zırvalığını da dikkate almayın. Aldıkça önemi artıyor, aleyhimize kullanılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok afedersiniz ama bir laf vardır... "elin ....le gerdeğe girmek" diye...

arabayı alacak adamın canı cehenneme, onu düşünüp kendimi mi üzücem yani? 

boyatın gitsin keyfinizi kaçırıyorsa...

Yukarıda Ümit'in yorumuna da şaşırdım; servisteki ustaya güvenemiyorum diyor. e hocam kime güvenecez peki, zaten plastik tampon, 100 kere boyansa ne olacak. metal altyapısı olmadığından zaten asla kapı ve kaputtaki aynı rengi yakalayamazsın, fabrika çıkışı da o şekilde...

ölücülere fırsat vermeyin, gidip boya kutularını kemirsin onlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok afedersiniz ama bir laf vardır... "elin ....le gerdeğe girmek" diye...

arabayı alacak adamın canı cehenneme, onu düşünüp kendimi mi üzücem yani? 

boyatın gitsin keyfinizi kaçırıyorsa...

Yukarıda Ümit'in yorumuna da şaşırdım; servisteki ustaya güvenemiyorum diyor. e hocam kime güvenecez peki, zaten plastik tampon, 100 kere boyansa ne olacak. metal altyapısı olmadığından zaten asla kapı ve kaputtaki aynı rengi yakalayamazsın, fabrika çıkışı da o şekilde...

ölücülere fırsat vermeyin, gidip boya kutularını kemirsin onlar.

Sende bendensin.[emoji6]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.