Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Focus Mk3 MCA Far Değişimi Nasıl Yapılır? (2014 ve üzeri)

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Sanmam. kolay bozulacak birşey değil. Ampül oturmadığında aydınlatma çok saçma yerlere dağılıyor. Dolayısıyla kumandadan far ayarını değiştirsende hiç farkedilebilecek şekle gelmiyor. En basidi duvara yakın durup denemek. Araba sabit olacağı için ışıkta değişmeleri farketmek daha kolay olur.

@Semih O. fardan ses gelse dahi fardaki reflektörün yerinden çıkabilmesi durumunda ayar çalışmayacaktır. Reflektör Mca da nasıl emin değilim ama Focus 3 de rezil bir dizayna sahip. Ampülü biraz sert bastırınca atabiliyor reflektör (Far tası) . Bu sebeple aslında çok kolay görünen ampül değişikliği bile aslında dikkat isteyen bir durum.

Konuya biraz uzaktan dahil olacam fakat durum şu.Ampulu takarken fazla bastıramazsınız zaten konumu izin vermez çünkü her ampulun oturacağı yer bellidir.o bastırmayla reflektör sabitleme pimlerini yuvalarından çıkarmak kolay değil.Takarken bile bayağı sert takılır onlar yerine.Şimdi Doğanın dediği gibi ampul tam yerine oturmazsa reflektör içinde fotometri çizgisi dediğimiz çizgi yakalanmaz.Bu nedenle odaklama sorunu çıkar.Ampul yerine doğru oturmuş mu bir bakmak gerek

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Osman Türkol yazdı:

.o bastırmayla reflektör sabitleme pimlerini yuvalarından çıkarmak kolay değil.Takarken bile bayağı sert takılır onlar yerine.

Abi focus 3 lerde sıkıntı şu. O tırnaklar çok kolay bırakıyor.Güvenmemek lazım focus 3 lere.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Abi focus 3 lerde sıkıntı şu. O tırnaklar çok kolay bırakıyor.Güvenmemek lazım focus 3 lere.

Ben ampullerimi değiştirdim.Hiç sıkıntı yaşamadım.Şimdi ben bu far işiyle uğraştığımdan nasıl olacağını biliyorum.Bilmeyen için sıkıntı olabilir.Ama bunu yapanlar da ona göre yaparlar.Hiç bilmeyen değil en azından biraz anlayan kişi yapsın derler

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav ya sorun yok, ya da Doğanın dediği gibi ampulü tam oturtamamışım. Motor çalışıyor ve ufak da olsa bir hareket var. 

yanlış alarm için kusura bakmayın

H. Cenk tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

DTRL ve xenon olan mı bu? 

Ayar falan değişmedi dediğim gibi, nasıl ayardan o deaktif olacak anlamadım.

Hayır dtrl halojen.

--1 dakika sonra eklendi--

sorun hallolmuş ?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
44 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yav ya sorun yok, ya da Doğanın dediği gibi ampulü tam oturtamamışım. Motor çalışıyor ve ufak da olsa bir hareket var. 

yanlış alarm için kusura bakmayın

Cenk abi sen o düğmeyi hızlı çevirme olurmu?bozulursa o anahtarı değiştirmek durumunda kalırsın

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1/4/2017 - 23:18 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Sol far ampülü oturmamış abi. Çizgisi bozuk.

Evet efendim. ben ampulü ters takmışım, tırnak oturmadigindan geride kalmış plastik kapağı kapamış çıkmışım. Biraz önce düzelttim. sol far çizgisi de gayet keskinleşti. :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba. Focus 3 uzun far H1 değiştirmek istiyorum led far ile. Ürün geldi eski farı da söktüm ama hangisi artı hangisi eksi bilemedim. Denemek de istemiyorum sıkıntı olur. Bilgisi olan var mı? Kırmızı kabloyu orjinalindeki resimde hangi kabloya bağlamalıyım? PHOTO_20170617_162642.thumb.jpg.d6d291fbf5f1797650b89e26ccf70c52.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Merhaba. Focus 3 uzun far H1 değiştirmek istiyorum led far ile. Ürün geldi eski farı da söktüm ama hangisi artı hangisi eksi bilemedim. Denemek de istemiyorum sıkıntı olur. Bilgisi olan var mı? Kırmızı kabloyu orjinalindeki resimde hangi kabloya bağlamalıyım? PHOTO_20170617_162642.thumb.jpg.d6d291fbf5f1797650b89e26ccf70c52.jpg

ortadaki +(kırmızı) kenardaki -(siyah)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ortadaki +(kırmızı) kenardaki -(siyah)

evet genelde öyle oluyor diye ben de öyle düşündüm ama bu biraz farklı geldi :) teşekkür ederim. İlk denememde farı oraya sığdıramadım ama yarın bir daha uğraşayım. Acaba bu fanlılar sığmıyor mu ki? 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: İsmail Vural
      Uzun zamandan beridir canımı sıkan bir eksik özellik olarak algıladığım aracımın içerisinden anahtar olmadiğında bagajı açamıyordum çunku icerisinde oyle bir dugme koymamışlar yapmayı düşünüyordum ve bugün yaptım çok kolay oldu hali hazırda sistem sadece iki kablo ve bir buton ihtiyacımız olan bagajdaki kablolara ek yapıp ön torpidoya kadar gizleyerek çekeceğiz. Öncelikle bagajımızı açıyoruz bagaj kapağından gelen kablolar sol alt tarafta desteli şekilde dir ayırtalım içinde sadece iki kablo 1. Sarı çizgili siyah kabli 2. Tamamen siyah dikkat edelim sadece siyah olan kabloyu bulalim ve her iki kabloyu ayırtıp cakmakla yakarak koparmadan soyalım ve 3 veya 4 mt lik o boyutlarda bir kablo bulalım ve ayırıp soyduğumuz kablolara ek yapalım ve test olarak soyduğumuz kablolar birbirine temas ettirelim bagaj açılıyor sa sorun yoktur devam edebiliriz, kablolarin baglantisini yapip elektrik bandiyla sardıysak gizleyerek döşemenin altından aracin sol tarafından ön tarafa doğru çekelim ve kablolarin ucuna herhangi bir buton bağlayalım ve nereye yerleştireceğiniz size kalmış Bu kadar Bagaj açma düğmeniz hayırlı olsun artık Sizinde bir bagaj açma düğmeniz var😎😎😎

• Yazan: MuratÖzçelik
      Herkese Merhaba;
      Aracıma zamanında internetten aldığım sis farlarını herhangi bir tesisat çekmeden sadece görüntü olsun diye takmıştım.Yani sis farları çalışmıyor.Muayeneye gittiğimde sis farları çalışmadığı için herhangi bir sıkıntı olur mu?
    • Yazan: Yakup Çağatay
      8 Mayıs'ta seri üretim başlamış oldu. 

Tamamı: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/

Video: 

Fabrikadan kare, buradan da arka camın tamamen inebildiğini görebiliyoruz beklendiği üzere.

• Yazan: Ahmet B.
      Merhaba arkadaşlar,2009 focus aracima hazır direksiyon kılıfı diktim.biraz uğraş isteyen bir uygulama ama sonucu güzel, begenmeyi unutmayın 🙂iyi seyirler

• Yazan: Yıldırım Başaran
      Uzun süredir aklımda olan ve sonunda vakit bulup yaptığım USB şarj bölümü ve sinyalli gündüz ledlerim...

--0 dakika sonra eklendi--

--3 dakika sonra eklendi-- Bagaj fitili için servis ve internetten bulduğum fiyatlardan sonra küçük bir sanayi araştırması ile aldığım orijinalden farksız fitil..

--7 dakika sonra eklendi-- Karanlıkta araç içine düşen şeyleri görebilmek için yaptığım aydınlatma :)

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.