Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 MCA Far Değişimi Nasıl Yapılır? (2014 ve üzeri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Bu sağ simetri olayı yapınca kısıp-açma yaptı. Diğer ayarlarda sürekli kısık yanıyordu.

O zaman şuna geliyorum tekrar.

Ha bir de şunu ekleyeyim Headlights Type bizde " 02 - Halogen lights with adjuster" da ayarlı bu sanırım yükseklikle ilgili. Ancak DTRL olan araçta farklı. Bununla alakalı da olabilir.

(Tam ayarı bulamadım 18 - unknown diye görüyorum)

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Semih O. yazdı:

O zaman şuna geliyorum tekrar.

Ha bir de şunu ekleyeyim Headlights Type bizde " 02 - Halogen lights with adjuster" da ayarlı bu sanırım yükseklikle ilgili. Ancak DTRL olan araçta farklı. Bununla alakalı da olabilir.

(Tam ayarı bulamadım 18 - unknown diye görüyorum)

Buna nereden bakıyorsun?  

Ford IDS'de GÜNDÜZ FARI ayarında 3 seçenek çıktı buradan sağ simetri yaptık ama yani farın normal ayarı değil.

http://anasayfa.focusclubtr.com/focus-mk3-far-degisimi-oem-gunduz-ledli/#jp-carousel-4143 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna nereden bakıyorsun?  

Ford IDS'de GÜNDÜZ FARI ayarında 3 seçenek çıktı buradan sağ simetri yaptık ama yani farın normal ayarı değil.

http://anasayfa.focusclubtr.com/focus-mk3-far-degisimi-oem-gunduz-ledli/#jp-carousel-4143 

DTRL'si olan aracın as-built ayarlarına bakıyorum :smiley2k:

--1 dakika sonra eklendi--

Bu DTRL

a1.JPG

Bu da standart halojen

a2.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Semih O. yazdı:

DTRL'si olan aracın as-built ayarlarına bakıyorum :smiley2k:

Şu rusların olayından bakıyorsun sanırım. Unknown olması çeviri yapılmamış olmasıydı sanırım Ozan demişti ama değişmiyor bu FORD IDS'de.

Sonuç olarak far ayarı değiştirilmedi, sadece gündüz farı değiştirildi. Ayrıca bu araç (kırmızı style) üzerinde far değişiklik ayarı da disable. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuç olarak far ayarı değiştirilmedi, sadece gündüz farı değiştirildi. Ayrıca bu araç (kırmızı style) üzerinde far değişiklik ayarı da disable. 

IDS'de mümkün değil diye anlıyorum. Belki de yukarıdaki gibi yapılırsa sorun çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Semih O. yazdı:

O ayrı bir konu ama eğer sorun ayar kaynaklıysa burada olması muhtemel. Neyse ben de randevumu alayım. :guitar:

Yakında gideceken, Cenk abi de bekler seni en azından. Focccus ile led'i tam teşekküllü aktif edememiştik ayrıca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hah ben kazandım :D@Serdar Eryürekli de bir ara ampül takmış ve aydınlatma alamamıştı. Farı arabanın burnunun 3m ötesini aydınlatıyordu :D aslında yeterdi nolacak 10km hızla gidersen. Ampülü oturtamamışlardı sonradan anlamıştık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Not: Tabi yükseklik motoru arızalı değilse....

Sanmam. kolay bozulacak birşey değil. Ampül oturmadığında aydınlatma çok saçma yerlere dağılıyor. Dolayısıyla kumandadan far ayarını değiştirsende hiç farkedilebilecek şekle gelmiyor. En basidi duvara yakın durup denemek. Araba sabit olacağı için ışıkta değişmeleri farketmek daha kolay olur.

@Semih O. fardan ses gelse dahi fardaki reflektörün yerinden çıkabilmesi durumunda ayar çalışmayacaktır. Reflektör Mca da nasıl emin değilim ama Focus 3 de rezil bir dizayna sahip. Ampülü biraz sert bastırınca atabiliyor reflektör (Far tası) . Bu sebeple aslında çok kolay görünen ampül değişikliği bile aslında dikkat isteyen bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 MCA Far Değişimi Nasıl Yapılır? (2014 ve üzeri) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.