Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 MCA Far Değişimi Nasıl Yapılır? (2014 ve üzeri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Sanmam. kolay bozulacak birşey değil. Ampül oturmadığında aydınlatma çok saçma yerlere dağılıyor. Dolayısıyla kumandadan far ayarını değiştirsende hiç farkedilebilecek şekle gelmiyor. En basidi duvara yakın durup denemek. Araba sabit olacağı için ışıkta değişmeleri farketmek daha kolay olur.

@Semih O. fardan ses gelse dahi fardaki reflektörün yerinden çıkabilmesi durumunda ayar çalışmayacaktır. Reflektör Mca da nasıl emin değilim ama Focus 3 de rezil bir dizayna sahip. Ampülü biraz sert bastırınca atabiliyor reflektör (Far tası) . Bu sebeple aslında çok kolay görünen ampül değişikliği bile aslında dikkat isteyen bir durum.

Konuya biraz uzaktan dahil olacam fakat durum şu.Ampulu takarken fazla bastıramazsınız zaten konumu izin vermez çünkü her ampulun oturacağı yer bellidir.o bastırmayla reflektör sabitleme pimlerini yuvalarından çıkarmak kolay değil.Takarken bile bayağı sert takılır onlar yerine.Şimdi Doğanın dediği gibi ampul tam yerine oturmazsa reflektör içinde fotometri çizgisi dediğimiz çizgi yakalanmaz.Bu nedenle odaklama sorunu çıkar.Ampul yerine doğru oturmuş mu bir bakmak gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Osman Türkol yazdı:

.o bastırmayla reflektör sabitleme pimlerini yuvalarından çıkarmak kolay değil.Takarken bile bayağı sert takılır onlar yerine.

Abi focus 3 lerde sıkıntı şu. O tırnaklar çok kolay bırakıyor.Güvenmemek lazım focus 3 lere.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Abi focus 3 lerde sıkıntı şu. O tırnaklar çok kolay bırakıyor.Güvenmemek lazım focus 3 lere.

Ben ampullerimi değiştirdim.Hiç sıkıntı yaşamadım.Şimdi ben bu far işiyle uğraştığımdan nasıl olacağını biliyorum.Bilmeyen için sıkıntı olabilir.Ama bunu yapanlar da ona göre yaparlar.Hiç bilmeyen değil en azından biraz anlayan kişi yapsın derler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yav ya sorun yok, ya da Doğanın dediği gibi ampulü tam oturtamamışım. Motor çalışıyor ve ufak da olsa bir hareket var. 

yanlış alarm için kusura bakmayın

Cenk abi sen o düğmeyi hızlı çevirme olurmu?bozulursa o anahtarı değiştirmek durumunda kalırsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/4/2017 - 23:18 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Sol far ampülü oturmamış abi. Çizgisi bozuk.

Evet efendim. ben ampulü ters takmışım, tırnak oturmadigindan geride kalmış plastik kapağı kapamış çıkmışım. Biraz önce düzelttim. sol far çizgisi de gayet keskinleşti. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Merhaba. Focus 3 uzun far H1 değiştirmek istiyorum led far ile. Ürün geldi eski farı da söktüm ama hangisi artı hangisi eksi bilemedim. Denemek de istemiyorum sıkıntı olur. Bilgisi olan var mı? Kırmızı kabloyu orjinalindeki resimde hangi kabloya bağlamalıyım? PHOTO_20170617_162642.thumb.jpg.d6d291fbf5f1797650b89e26ccf70c52.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Merhaba. Focus 3 uzun far H1 değiştirmek istiyorum led far ile. Ürün geldi eski farı da söktüm ama hangisi artı hangisi eksi bilemedim. Denemek de istemiyorum sıkıntı olur. Bilgisi olan var mı? Kırmızı kabloyu orjinalindeki resimde hangi kabloya bağlamalıyım? PHOTO_20170617_162642.thumb.jpg.d6d291fbf5f1797650b89e26ccf70c52.jpg

ortadaki +(kırmızı) kenardaki -(siyah)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ortadaki +(kırmızı) kenardaki -(siyah)

evet genelde öyle oluyor diye ben de öyle düşündüm ama bu biraz farklı geldi :) teşekkür ederim. İlk denememde farı oraya sığdıramadım ama yarın bir daha uğraşayım. Acaba bu fanlılar sığmıyor mu ki? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 MCA Far Değişimi Nasıl Yapılır? (2014 ve üzeri) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.