Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Civic Ve 2016 Nsx

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

NSX için bir şey diyemem ama Civic mazbut bir ev hanımının fahişe kılığında gezmesi gibi bir şey olmuş, pardon yani.

Açıkcası ben böyle arkası olan bir arabaya binerken utanırım hafiften.

Ama neyse renkler ve zevkler...

Yeni motorlarını ise had safhada merak ettim. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedan diye ortaya attıkları tasarımdan daha güzel olmuş hb civic.

Ancak görseldeki type-r ya da iyi ihtimalle type-s olabilir diye düşünüyorum. Normal bi c segmenti hb tasarım değil. 

Ayrıca yeşil detayların modelin çevreciliğinin ispatlanmak istenmesi adına atıldığına kalıbımı basarım. Yakışmış mı, hemde çok. 

Civic bu tasarımıyla güncel c segmenti araçlardan farklı mı kesinlikle. Ve onlardan daha karakterli olduğunu düşünüyorum. 

Ama yine de çok sıradışı. 

NSX ise tasarım olarak söylenebilecek söz yok aslında ama, benim hafızamdaki NSX, böyle tır dorsesinin altındaki boşluktan bir çırpıda geçebilecek alçaklıkta, (yere yakın değil, arabanın max yüksekliği olarak) geniş yayvan bir arabaydı. Bu ise tasarımsal olarak çok güzel olmakla beraber, şu oyuncak drift otomobillerindeki pilastik kasa kısmını çıkartıp yerine başka bir modelinkini takabildiğimiz kupa kısımları var ya, onlar gibi olmuş.

kısmen Lexus LFA nın kaportasını buna giydir, lexus lfa olsun, değiştir NSX olsun. 

Eski farklılığını yitirmiş.

Güzel mi peki. Kesinlikle. Ama farklı değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Cem Boneval said:

NSX için bir şey diyemem ama Civic mazbut bir ev hanımının fahişe kılığında gezmesi gibi bir şey olmuş, pardon yani.

Açıkcası ben böyle arkası olan bir arabaya binerken utanırım hafiften.

Ama neyse renkler ve zevkler...

Yeni motorlarını ise had safhada merak ettim. 

Gerçekten size ve kalitenize hiç yakışmamış doktorum ya kadınlarla illiyet bağı kurmanız ve aşağılamanız...mazbut yada fahişe olmak derken herkesin aklına ne geliyor acaba mutfakta aşçı dışarıda hanfendi yatakta fahişe kalıbımı saçmasapan bir denklemmi arabalardan mi bekleniyor artık....Araba bu metalden yapılıyor bir şekilde mühendislik anlayışı ile yaratılıyor bence betimlemeniz ağır kaçmış..İlk defa beğenmeme tuşu aradım vala...Yıl 2015 oldu hala dandirik normal orta segmentte Golf herkesin hayali ve sıradan bir tasarım bence sıradışı ve araba modelleri cok yavan...2010 dan beri sizi ne heyecanlandırdı...Unutmayın makyajlı focus geldiğinde MK4 ne olur konusunu ilk açan siz oldunuz çünkü beğenmemiştiniz..Neyse renkler zevkler diyeyim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay said:

Eeee ne düşünüyorsun @Tevfik abi, olmuş mu? Onu okuyalım :) 

Mühendislik konusunda; cd değerini seneye göreceğiz artıkın :D 

Konuyu açtığın için teşekkürler...Modifiye edilmesine gerek olmayan bir araba olmuş...bu prototip olduğu için oluşan beğeni ve eleştiriler dogrultusunda mutlaka düzeltmeler olucaktır.Kişisel görüşüm heyecan verici ve başka markalara ilham yada esinti kaynağı olucak yönleri mutlaka yer alıcaktır.Ben sedanına aşık oldum buda güzel ve en azından dikdörtgen bir araba bi panjur dört de lamba iki de xenon alsana model olanlardan daha iyi duruyor be Japonlar bu tiplere yönelecek...bugün toyotanın türkiyede üreteceği crossover modelide bunun benzeri bir şey çünkü...citroen fransada yeni taşarımlarla gözdolduruyor aykırı ve şimdilik cirkin gözüken ama gördükte alışacağımız modeller cactus gibi...Bu ve benzeri tasarımlara artık alışın çünkü fazlalaşacak diyorum bu iletimde burada yer alıcak görücez vitrin değerini seneye birlikte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bir de bu şekli muhtemelen aile tipi olmayacaktır. Her yerde farklı detayları var çünkü. Hani modifiye gerekmeyecektir dediğin için dedim.

Mazda güzel, bu farklı. :pist:

mazda 3 güzellllll biliyorsun iletim duruyordur önceki kasaya asık olup focusla mantık evliliği yapmıştım ama gerçekten motoru güçsüz geliyor bana benzinli ve dizel gelirse alınası olur ama dediğim gibi koca izmirde bir bayi ve bir tane kadın bakıyo eleman bile yok. cx3 e cenkle gittik tabiki cenk boseyi gördü bayıldı ama içi berbat geldi bana en yakışıklı ve donanım acısından piyasadaki en iyi model ama diğer konular girince ikinci el piyasa değeri yedek parça servis ben bide aşağıdaki dükkana bakayım sonra gelirim denilip çıkılıyor.tamamen fantezi arabası herkesin almak istediği ama diğer markalardan araba alıp döndüğü bir marka yazık oluyo bence de....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Tevfik said:

mazda 3 güzellllll biliyorsun iletim duruyordur önceki kasaya asık olup focusla mantık evliliği yapmıştım ama gerçekten motoru güçsüz geliyor bana benzinli ve dizel gelirse alınası olur ama dediğim gibi koca izmirde bir bayi ve bir tane kadın bakıyo eleman bile yok. cx3 e cenkle gittik tabiki cenk boseyi gördü bayıldı ama içi berbat geldi bana en yakışıklı ve donanım acısından piyasadaki en iyi model ama diğer konular girince ikinci el piyasa değeri yedek parça servis ben bide aşağıdaki dükkana bakayım sonra gelirim denilip çıkılıyor.tamamen fantezi arabası herkesin almak istediği ama diğer markalardan araba alıp döndüğü bir marka yazık oluyo bence de....

Butik firma Mazda :P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Tevfik said:

sen niye taktın mazdaya bu kadar onu bi deyiverde profil resmi yapmalar falan...bi anlıyalım omu geliyor yoksa aldınmı alıcanmı..nedir konu

MCA Focus iyidir hojdur :) 

Mazda 3 komşumda, kaynımda, babamda olsun ben bineyim :D:zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.