Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Yakıta Katkı Öneriyor Musunuz?

Bedirhan Doğan

Önerilen Mesajlar

Güzel üründür.  Kullandım. Etkisi var. Ama ben TUNAP ' in ürünlerini kullanıyorum. Dizel için TUNAP 989 Flex'i tavsiye ederim. Daha iyi olduğunu düşünüyorum.  Aracınızda Partikül Filtresi de var sanırım. Onun için de Liqui Moly'nin Dizel Partikül Filtre temizleyicisinden tavsiye ederim. Bu ikisini koyarsanız araç uçak olur.

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Güzel üründür.  Kullandım. Etkisi var. Ama ben TUNAP ' in ürünlerini kullanıyorum. Dizel için TUNAP 989 Flex'i tavsiye ederim. Daha iyi olduğunu düşünüyorum.  Aracınızda Partikül Filtresi de var sanırım. Onun için de Liqui Moly'nin Dizel Partikül Filtre temizleyicisinden tavsiye ederim. Bu ikisini koyarsanız araç uçak olur.

hocam banada würtün ürünleri baya kaliteli dediler fakat bende tam emin olamadım. tunap 989 kullanan birisi olarak bunu söylüyorsanız bunları sipariş edeyim. evet araçta dpf  mevcut . ikisinide sipariş edip dolu depoya ikisini aynı anda mı boşaltayım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ahmet Çi yazdı:

hocam banada würtün ürünleri baya kaliteli dediler fakat bende tam emin olamadım. tunap 989 kullanan birisi olarak bunu söylüyorsanız bunları sipariş edeyim. evet araçta dpf  mevcut . ikisinide sipariş edip dolu depoya ikisini aynı anda mı boşaltayım 

Şöyle ki bana göre piyasadaki en iyi katkı markası TUNAP. Herkesin kullandığı bir marka vardır muhakkak, mennun olduğu. Benim de TUNAP'tır. 

Şimdi bu katkının 500 ml. olanından alın. Deponuza yarısını boşaltıp fulleyin, çeyrek depoya gelince geri kalanı ekleyip depoyu tekrar fulleyin. Bunu da çeyrek depoya kadar getirince, daha sonra Dizel Partikül filtre Temizleyicisini atın, tekrardan fulleyin. Ondan sonra bir daha konuşalım. Siz şahit olduklarınızı, arabadaki değişimleri yazarsınız.

Aynı anda hepsini kullanmanın, zararı olacağını düşünüyorum. Çünkü geçtiği yerlerde çatlak yapabilir, kimyasal çatışmadan ötürü. Dolayısıyla kontrollü kullanmak daha doğru. 

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Ama ben TUNAP ' in ürünlerini kullanıyorum

Çağdaş Bey bu markanın silikon spreyini de kullandınız mı acaba? Benim araçta trim sesleri mevcut ve bunun için Würth silikon sprey almayı düşünüyordum. Acaba Tunap nasıldır? Enjektör temizleyicisi için olumlu yorumlar çokça mevcut. Ama silikon spreyi hakkında pek kullanıcı yorumuna ulaşamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok kullanmadım. Ama kalitelidir diye düşünüyorum. TUNAP'ın sayfası var. Orada telefon numaraları var. Bir keresinde birşey sormak için aramıştım. Adam en az 20 dakika anlattı. İnanılmaz profesyonel insanlarla çalışıyorlar ve çok bilgililer. Şöyle söyleyeyim, bu markadan ne alırsanız alın, mutlaka çok mennun kalacaksınızdır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorunuza ve yakıt elemanlarınıza yapacağınız en iyi şey bakımını orjinal parçalarla önerilen sürede yapmak ve kalitesine emin olduğunuz bir istasyondan yakıt almak. Devamlı kısa mesafe ve soğuk motorla yolculuk yapan biriyseniz zaten yakıt yerine sırf bu malzemelerden kullansanızda kar etmez ama kafa olarak rahatlatır sizi. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forum da iyi bir üründür denildiği için
TUNAP enjektör temizleyici kullandım.
Araç zaten 40K da olduğu için performansın da bir problem yoktu.
Problem olmadan önleyeyim diye kullandım.
Bir faydası olmuştur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Dizel Yakıta Katkı Öneriyor Musunuz? olarak değiştirdi

Benim araçta da zamanında enjektörlerden şakırdama sesi sesi geliyordu. Katkı koydum ve yakıtı da sadece Shell in kendi işlettiği istasyonundan almaya özen gösterdim ve ses kesildi. Servet Bey'in dediği gibi temiz ve kaliteli yakıt önemli. Direkt etkiliyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu malzemelerin psikolojik olarak rahatlattığını neye göre söylediniz Servet bey merak ettim. Bilimsel bir araştırma sonucu mu psikolojik olduğu ortaya çıktı yoksa sizin düşünceniz olduğu için mi yazdınız ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bu malzemelerin psikolojik olarak rahatlattığını neye göre söylediniz Servet bey merak ettim. Bilimsel bir araştırma sonucu mu psikolojik olduğu ortaya çıktı yoksa sizin düşünceniz olduğu için mi yazdınız ? 

Bu ve benzeri konularda bilimsel kanıt sunmak çok zor. Hiç bir denek diğerinin bire bir benzeri koşullarda olmuyor ve eşit koşullarda, karşılaştırmalı, istatistiksel anlamlı sonuçlara izin verecek denek sayılarıyla çalışma yapılamıyor.

Yapılsa bunu ilk bu ek ürün üreticileri yapar, saygın bilimsel mühendislik dergilerinde yayınlarlar ve çok sayıda atıf alırlardı.

Ve evet maalesef youtube ve benzeri sosyal paylaşım alanlarını akademisyenler olarak güvenilir bilimsel veri yayın organları olarak görmüyoruz. 

Hal böyle olunca söz konusu üreticiler ve onlara inanan bazı tüketiciler verileri kanıta değil kanaate dayalı işliyorlar.

"Post-truth" dediğimiz gerçekliği yaşıyoruz. Bu kavram, 2016 yılında Oxford Sözlük Kurulunca yılın kelimesi seçilmiş ve şöyle tanımlanmıştı: “Belirli bir konu üzerinde kamuoyunu belirlemede, duygular ve kişisel kanaatlerin nesnel hakikatlerden daha fazla etkili olması durumu”.

Özetle bir fark olduğunu iddia edenler fark olduğunu bilimsel verilerle kanıtlamak zorundadır.

Olmadığını söyleyenlerin böyle bir yükümlülüğü yoktur. 

Ben de genelde hissedilen farkların nedenini "hissedilmek istenmesi" olarak algılıyorum.

Dizel katkılarının özeline gelirsek yeteri kadar "sıcak" çalışan ve kaliteli yakıt kullanan bir aracın herhangi bir katkıdan fayda görmesi olasılığı çok düşüktür. Yüksek diyen ispatlasın. :kıhkıh: 

Yöntem önerebilirim isteyene...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Kullandığınız yakıtların içerisinde yeteri kadar aşındırıcı ve yeteri kadar yağlayıcı var. Kaldı ki bu tip aşındırıcılar yanma odasında motorun doğal çalışma sürecinde yağ örtüsü ile örtülmüş kılcal çizikleri açacağından yüksek km li araçlarda yağ yakmaya kadar giden sonuçlara ulaşırsınız.

Bende belli aralıklarla benzinli aracımdaki enjektörleri temizleyeceğini düşünerek bu tip katkılardan kullandım. Enjektörler söküldüğünde bir önceki temizlettiğim haline göre hiçbir fark olmadığını farkettim. Bir dahada kullanmadım. 

Bakımınızı tam, yedek parçanızı orjinal, yağınızı kaliteli, sensörlerinizi temiz tutun, yeteri kadar iyilik yapmış olursunuz motorunuza.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim usta eski cmax varken 2 bakımda bir filan veriyordu bunu depoya dök diye. focusta hiç demedi, yeni cmaxte de bildiğim kadarıyla demedi.

kişisel olarak gerek görmüyorum, yakıtlar zaten katkılı, bide pahalısını alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.