Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şuan 1.5 EB PwS 182'lik test aracı var bende... Ben çok beğendim yahu ^_^

Şanzıman kuru PWS olmasına rağmen, ATM'deki gibi hoplama zıplama yapmıyor, sanırım kavramada bir modifiye mevcut. Sanki DSG gibi, bayağı iyi geldi. Bunda turbonun olması da etki etmiştir, hızlı hissettirmesi açısından. 

O nalet İstanbul trafiğinde 10,2 ortalamayla geziyorum, ATM focus'tan çok da farklı değil aslında...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

O nalet İstanbul trafiğinde 10,2 ortalamayla geziyorum, ATM focus'tan çok da farklı değil aslında...

...benden iyisin. O kuzu ile genelde 10,5 yapıyorum, altına inemiyorum. 

(bkn.yeni nesil becerikli çıktı.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...benden iyisin. O kuzu ile genelde 10,5 yapıyorum, altına inemiyorum. 

(bkn.yeni nesil becerikli çıktı.)

vallahi o kadar pis bir trafikte geldim ki...! sizin oradan çıktım 1 saat 20 dakika da geldim ofise :blink: dükkandan çıkarken sıfırladım ekranı, bakalım teslim ederken değerlerim ne olacak...

cam tavan iyiymiş, turbo motoru da beğendim vallahi... 

Hemen "araç oluşturucuya" girdik tabi, kaçınılmaz :aman:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Şanzıman kuru PWS olmasına rağmen, ATM'deki gibi hoplama zıplama yapmıyor, sanırım kavramada bir modifiye mevcut. Sanki DSG gibi, bayağı iyi geldi. Bunda turbonun olması da etki etmiştir, hızlı hissettirmesi açısından. 

powershift değil o. babadan kalma 10 yıllık tork konvertörlü klasik otomatik. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Abi tam otomatik o :D PowerShift nereden geliyor vallahi şaşırıyorum :s 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abi tam otomatik o :D PowerShift nereden geliyor vallahi şaşırıyorum :s 

yemin ederim @Kaan Yagizer'in yalancısıyım, o dedi, powershift dedi, tork konvertörü yok dedi, cenk ile yakup bilmez dedi, dedi de dedi :smiley2k:

Aracın kendini öne atmasından tork konvertörlü olduğunu şeyettirmiştim ama ne biliyim...

Neyse bu çok iyi oldu, oha çok iyi ya o zaman, bana hemen sarın oradan bir tork konvertörlü şanzımanlı ford, ne olduğu mühim değil. Ben gayet beğendim şanzımanı ne sarsıntı vaaar ne gecikme,aslanlar gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

yemin ederim @Kaan Yagizer'in yalancısıyım, o dedi, powershift dedi, tork konvertörü yok dedi, cenk ile yakup bilmez dedi, dedi de dedi :smiley2k:

Aracın kendini öne atmasından tork konvertörlü olduğunu şeyettirmiştim ama ne biliyim...

Neyse bu çok iyi oldu, oha çok iyi ya o zaman, bana hemen sarın oradan bir tork konvertörlü şanzımanlı ford, ne olduğu mühim değil. Ben gayet beğendim şanzımanı ne sarsıntı vaaar ne gecikme,aslanlar gibi

O zaman mondeoya bak aynı şanzıman ama çok daha atak ve konforlu hissettiriyor. Hafif arazide kullanmayacaksan mondeoyu tercih et derim. Fiyatları da yakın kuga yerine mondiş . 

Ayrıca bu powershift mi 6F35 mi çok tartıştık. Hatta bir arkadaş vardı. Sanki anti otosan dı, kötülemek için ne çok şey yazmıştı.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

1.0 Otomatik ise bunun hafifletişmiş hali. Daha az güçlülere taktıkları model. 

http://www.focusclubtr.com/topic/10468-makyajlı-ford-focus-mca-teknik-detayları-2014-2015/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 hour ago, Mert Yürüyen said:

O bu degil de ne cekmissin sanzimandan sen boyle. Adam ac gibi ne olsa alirim bu sanzimandan dedi ya...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

O bu degil de ne cekmissin sanzimandan sen boyle. Adam ac gibi ne olsa alirim bu sanzimandan dedi ya...

çok çekmedim abi aslında ama, " ha çektik ha çekicez, elimizde mi kucağımızda mı kalacak acaba?" stresi yedi bitirdi beni, yalan değil :wacko:

Hak verirsin, hem atm hem powerSHIT olunca insanın gözü ister istemez dışarıda oluyor hep :yemek:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Mert Beye hak vermemek elde degil. Nedeni ise sanzumana 6-7 kere guncelleme temizlik vs yapilan, 2 kere kavrama degistirilen hatta belki 3. Kavrama degisimi olma ihtimali olan bir PS kullanicisi olarak bende bu Kuga yi merak ediyorum. Eger bir gün vaktiniz olursa sizden ricam Atatürk havalimani trafigine girmeniz. Nedeni ise benim arac 8 ila 10 lt yakarken o trafikte 13 leri görüyor artikm Ha mesafe derseniz toplamda benim eve 6 km. Ama son 1 kmsi yaklasik 30 ila 45 dakka sürüyor. Onun icin Kuga nin yakacagini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.