Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Hayırlı olsun bence güzel seçim olmuş ucuz ve donanımlı :) Tork dayanımı kısmını atlattık sanırım değil mi? Sadece niye tork düşük onu soracağız :) Pek faydası olmayacak ama.

Çok teşekkür ederim.Bu konuda sizi takip ettim baştan beri çok faydanız oldu saolunuz.

Bu formda ve başka formlarda aracı eleştirenler çok ancak rakiplerine bakarsanız şu andaki  fiyatı ,donanımı ve kalite kıyaslamasına göre bence tarafsız olarak bakıyorum kesinlikle rakipsiz.Bu fiyata bu donanımda bu kalitede  şu aşamada altenatif araç yok benim fikrim bu.Evde otomatik aracımızda olduğu için kugayı titanyumdaki vergi diliminden kaynaklı abartılı otomatik -manuel fiyat farkından dolayı manuel olarak tercih ettim.Hayırlısı olsun herkes için...

Cihat Yapıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Cihat Yapıcı yazdı:

Çok teşekkür ederim.Bu konuda sizi takip ettim baştan beri çok faydanız oldu saolunuz.

Bu formda ve başka formlarda aracı eleştirenler çok ancak rakiplerine bakarsanız şu andaki  fiyatı ,donanımı ve kalite kıyaslamasına göre bence tarafsız olarak bakıyorum kesinlikle rakipsiz.Bu fiyata bu donanımda bu kalitede  şu aşamada altenatif araç yok benim fikrim bu.Evde otomatik aracımızda olduğu için kugayı titanyumdaki vergi diliminden kaynaklı abartılı otomatik -manuel fiyat farkından dolayı manuel olarak tercih ettim.Hayırlısı olsun herkes için...

Rica ederim herkes adına.

Eleştiri hep olur :) Herkesi memnun etmek imkansız, size uygun ise diğer detayları görmezden gelirsiniz no prob. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık) olarak değiştirdi

Selamlar 

Bu sabah yeni 1.5tdci st line powershift i denedim. 

Araç açıkçası c-max grand e göre daha çok ses alıyor gibi geldi. 

Açıkçası performans olarak beklediğimin altında. 

Yakıt sarfiyatı bana kalırsa 8-9 arasında gezecektir. Zira basarsanız iştahlı bir motor,hatta obez bile denilebilir:)

Genel itibar ile kötü değil-Honda ile kıyaslarsam Honda CRV ile kıyaslayabilirim. Performans olarak ondan bir tık geride. 

Ön dashboard ile aranızda çok büyük bir boşluk bar hissi uyanıyor. 

Ama cam tavan olursa sanırım şçeride ki dar hava biraz ferahlaşabilir. 

Aracım satışta şimdilik acelem yok. Bakalım biraz kafamı toparlayıp karar  vereceğim . Zira ara hızlanmalarda üzeceğe benzer. İlk kalkışlarda çok istekli. Ama sonra biraz ağırlık hissettirmeye başlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Haftasonu Kadjar test sürüşü yaptım.

Şimdi burası Ford forumu yanlış yere geldin diyeceksiniz :) Haklısınız.

Kadjar dan hiç keyif almadım (tabiri cahiz ise kamyon şoförü hissi ile kullandım aracı!) ve SUV bana göre değil ben sedan insanıyım arkadaş :D diyerek SUV lardan tam vazgeçecektim ki...

Aklıma geldi Kuga için kafa yordum fiyat aldım ama test sürüşü halen yapamadım...

Ankara'daki bayileri aradım sadece Başer test aracı var randevu ile çalışıyoruz dedi.

Doldurdum: http://ford-baser-ankara.com/tr/iletisim/test-surusu

Ama ne arayan var ne soran var!

Evden bakınca utanmasa Eskişehir yolundaki Ford bayisi görünecek o kadar yakınım ama halen ellerinde test aracı yok!...

Bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Umit Yasar yazdı:

Haftasonu Kadjar test sürüşü yaptım.

Şimdi burası Ford forumu yanlış yere geldin diyeceksiniz :) Haklısınız.

Kadjar dan hiç keyif almadım (tabiri cahiz ise kamyon şoförü hissi ile kullandım aracı!) ve SUV bana göre değil ben sedan insanıyım arkadaş :D diyerek SUV lardan tam vazgeçecektim ki...

Aklıma geldi Kuga için kafa yordum fiyat aldım ama test sürüşü halen yapamadım...

Ankara'daki bayileri aradım sadece Başer test aracı var randevu ile çalışıyoruz dedi.

Doldurdum: http://ford-baser-ankara.com/tr/iletisim/test-surusu

Ama ne arayan var ne soran var!

Evden bakınca utanmasa Eskişehir yolundaki Ford bayisi görünecek o kadar yakınım ama halen ellerinde test aracı yok!...

Bekliyorum :)

Kartaş Ford stline Kuga var test ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün Başer oto da test sürüşü yaptım.

Gerçekten ilgilendiler.

Style donanım için küsüratı almayız direkt onlar dediler.

Ancak işin doğrusu 6 aydır bu aracı bekledim ama 
Şu an tam bir hayal kırıklığı içerisindeyim
:(
Ford bayilerinin yaptığı hata şu test sürüşünde;
ST Line en pahalı ve sözde en dolu araç diye sunuyorlar ama
İçi simsiyah insanın içi kararıyor!
19 jantlar ve özel sportif süspansiyonu ile tangır tungur!
Kadjar a laf etmiştim kamyon gibi ama günahını almışım :(
Üstüne üstlük Mayıs Haziran teslim olması cabası...
Belki de test sürüşü yapamadım yapamadım gözümde büyüdü araç :)
bu nedenle bu kadar negatifim bilemedim :)
Kuga dan vaz caymış durumdayım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ST Line kadar olmasa da titanyumun da içi kapkara. Bir hanıma o iç mekanı sevdirmek hayli zor. Malzeme kaliteli de olsa, trim rengi olarak seçilen "kömür siyahı", kalite algısını düşürüyor, ticari hissi uyandırıyor. İçerde hemen hemen hiç parlak trim, trim çerçevesi veya konstrast oluşturacak parça yok. Bu konuda Ford büyük yanılgı içinde (büyük laf ettim ama :P ) Kısmet olur da alabirsem, vitese ve teyp çerçevesine operasyon yapıcam.

Süspansiyon konusunda aynı fikirde değilim. Araç yerden yüksek. Fazla yumuşak süspansiyon, sürüş güvenliği için risk olur. Bence tam kıvamında. Ben de st line test edebildim. Yumuşaklık 19 jantlara rağmen idealdi, titanyum daha konforlu olacaktır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araca kötü demek haksızlık olur.

Aslında günümüz 100k üstü araçların hiçbirine kötü denilemez :)

Ama 140k 123k den bahsedince insanın tam içine sinsin istiyor.

Kısmetse kazasız belasız alırsınız inşallah :)

Direksiyon bana niye büyük geldi onu da anlayamadım?

Önceki aracım Civic idi?

:D

Umit Yasar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Forumdaki tecrübeli arkadaşlardan bir konuda bilgi almak istiyorum..

Makyajlı Kuga ile makyajsız arasında bagaj farkı var mıdır? Bagaj havuzu almak istiyorum, o sebeple soruyorum, bayiye sordum onlar bilmediklerini söylediler. Ölçü birebir mi acaba yoksa fark var mı? Ve aynı zamanda havuzlu paspas takımı için de düşünürsek, paspas alanında fark var mı? 

Teknik verilerde fark var ama bagajda yok gibi gördüm emin olamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mustafa Uysal yazdı:

Forumdaki tecrübeli arkadaşlardan bir konuda bilgi almak istiyorum..

Makyajlı Kuga ile makyajsız arasında bagaj farkı var mıdır? Bagaj havuzu almak istiyorum, o sebeple soruyorum, bayiye sordum onlar bilmediklerini söylediler. Ölçü birebir mi acaba yoksa fark var mı? Ve aynı zamanda havuzlu paspas takımı için de düşünürsek, paspas alanında fark var mı? 

Teknik verilerde fark var ama bagajda yok gibi gördüm emin olamadım...

Yedek lastik ölçüleri aynı ise, bagajda farklılık olmaması gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.