Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yakup hocam merakla test videonu ve yorumlarını bekliyoruz... .

Arkadaşlar sizce Kuga ST Line da en çok hangi renk yakışıyor, tabii kullanışlılığını da göz ardı etmeden........ Ben manyetik gri yi beğendim...Bir de sanki beyaz renk olursa üstüne siyah jant ve camlarla yakışıklı olur gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan F. yazdı:

Arkadaşlar sizce Kuga ST Line da en çok hangi renk yakışıyor, tabii kullanışlılığını da göz ardı etmeden........ Ben manyetik gri yi beğendim...Bir de sanki beyaz renk olursa üstüne siyah jant ve camlarla yakışıklı olur gibi...

Bence beyaz daha mantıklı kullanislilik açısından. Geçen gün serviste araca boya koruma yaptırırken usta üç renk dışında ufak tefek çizik vs. kusurlarin boyamadan birtakım işlemlerle halledilebilecegini söyledi. Uzak durulmasi gereken renkler ise sunlarmis: 

1.Yakut kırmızı 

2. Aytozu gri (bu rengin problemli olduğuna ben de şaşırdım.)

3. Tektonik gri. ( Bu renk zaten Kuga da yok )

Bu üç renkte en küçük bir problem bile büyük sıkıntı yaratiyormus. 

Daha önce elektrik kırmızı fiesta kullanmış biri olarak tecrübeyle sabittir ki Ford un tüm renkleri çok cazip ama en mantıklı olanı sizin de dediğiniz gibi yuksek donanimli beyaz almak. Çünkü üst donanımda yer alan detaylar beyaza çok yakışıyor. Bende de beyaz titanium uzerine sunroof opsiyonu var ve bu zıtliklar oldukça çekici bir görüntü sağlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Ozan F. yazdı:

İlk renk ? ? Video yardımcı olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan F. yazdı:

Ben şimdi uzun soluklu video yayınlamayı düşünmüyorum. İstanbul'da bildiğim yolda diğerleriyle aynı şartlar altında uzunca konuşurum. Lansman sırasında araya sıkıştırılmış videoları beğenmiyorum içerikleri de sağlıklı olmuyor.

Burada kısa bir şeyler söylerim sanırım, planım bu yönde :) 

Toz göstermeyen benim foto attığım turuncu gibi olan :) Tüm renkler hoş ST-Line olunca malum altlar boyalı jant siyah falan.

--0 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, H. Cenk yazdı:

Tam bu style fena olmamış diyordum ki hem almanya hem Türkiye broşüründe benzer rezzim gördüm. 8" dokunmatik olmayan 4,2" ekranlı modellerdeki yol bilgisayarı göstergesi için TFT renkli yol bilgisayarı yazıyor. Bu sanırım 2 satır bamya ekran ? Öyleyse yuh yani. 

Yanlış onlar tüm SYNC'liler büyük ekran. Lansmanda style yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Bu kardeşimizin testleri enteresandır.Sanırım ayrılan oda ters tarafta idi.

Ford u cezalandırmış.Arabayı yerden yere vurdu.Valla soğutuyor beni:)

Baştan sona dinledim, her dediğine imzamı atarım. Daha tanıtım gelmeden anlayabiliyorsun bazı şeyleri. Hem ağır bir SUV yapıyorsun hem de focusu ancak taşıyan bir motoru koyuyorsun St-line paketi içerisinde. Sen fiestanın lansmanında st-line demek performans demek diyordun ki öyle de yaptın Fiestada yeni nesil 1.0 ecoboost ile. Ama Kuga'da 2.0 dizel getirememen normal ama en azından 1.5 ecoboost 182 beygiri koy. O gövdeyi 1.5 dizel nasıl yürütsün. 12.4 saniye hızlanması olan bir aracı ben şahsen 150 verip almam. 117 bin tlye style paket alırım daha iyi hem 4 çeker olmuş olur hem de bastımı gaza yürür. Kuga'nın en performanslı motoru Türkiyedeki ve tek 4 çeker seçeneği aynı zamanda Kuga'nın en ucuz modeli. Şaka gibi. :) İç mekan çok tıkışık geliyor düzenlemeye rağmen, ekran çok uzak. Yenileyemediler iç mekanı Focus yenilenmeden. Yani her dediği doğru adamın bence. ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Aynen öyle 

motor için beklentim yüksek değildi ama beklentilerimi bile karşılayamadi ,

Pws içinse geçişleri hızlı ama ,uzun vadede problemli sanziman vs dedi 

İzleyen soğur zaten aractan

--4 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Cem G. yazdı:

Yenileyemediler iç mekanı Focus yenilenmeden. Yani her dediği doğru adamın bence. ;) 

Aslında ford demek yenilik demek ama bu araçta bana göre de ciddi yenilik yok

Yükseltilmiş daha yavaş focus gibi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Bu kardeşimizin testleri enteresandır.Sanırım ayrılan oda ters tarafta idi.

Videoda ıslak powershift şanzımana yeni kullanılmaya başlandı mı demiş ben mi yanlış anladım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga ile hiç aram yok ama yine de sohbete katılmak isterim. 

Öncelikle Eren Tekin'in videosu...

Maalesef iyi bir şey söylememek  konusunda kararlı ve olumlu ifadeler kullanırken çok ama çok zorlanıyor. 

Hemen her şey için bir "ama"sı var. 

Bu bir değerlendirme değil sadece eleştiri olmuş. 

Söyledikleri yanlış değil, ama olumsuzluklar abartılı, olumlu yönler ise geçiştirilmiş. 

Ayrıca o gitmeyen araba ile virajlı ve kötü yollardaki agresif kullanımındaki başarıdan da "lütfen" bahsediliyor.

Tüketimden de 8,5-9L/100 km olarak bahsedilmesi de olabilecek uç değerin normalleştirilmesinden başka bir şey değil. 

Küçük dizel motorun bu araca uygun olmadığını defaten yazdım, ama bu tüketicinin ucuz araç istemesinden ve bizim vergi sistemimizden kaynaklanan bir durum.

Bana sorarsanız 1.5/1.6 EB 182 PS de yetersiz bu kasa için, bağıran ama gitmeyen motor oluyor. 

2.0 dizel 150 PS giriş düzeyi olmalı, o bile heyecan verici değil ama en azından trafiğe rahat karışıp zorda kalmıyorsunuz. Bkn. otoyoldaki halim...

kuga_alm.jpg

Gelelim orta ekran eleştirisine, anladığım kadarı ile iç tasarım şöyle:

STYLE

kuga_int_style.JPG

TİTANİUM ve ST Line

kuga_int_tita.JPG

Maliyeti düşürmek için bir yerlerden kısmak gerekiyor.

Bence yüksek, oturaklı ve konforlu bir araç isteyen, dizel ekonomisine meraklı, performans konusunda kendini dizginleyebilen kişiler için yeni Kuga göreceli rekabetçi fiyatları ile değerlendirilmesi gereken bir araç. 

Daha önce yazdığım gibi 5000 adet satışı özellikle 16 Nisan artçıları döneminde fazla iyimser bulmakla beraber ilgi çekebileceğini düşünüyorum. 

Yakup da yakında izlenimlerini paylaşır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Cem G. yazdı:

.....O gövdeyi 1.5 dizel nasıl yürütsün. 12.4 saniye hızlanması olan bir aracı ben şahsen 150 verip almam. 117 bin tlye style paket alırım daha iyi hem 4 çeker olmuş olur hem de bastımı gaza yürür. Kuga'nın en performanslı motoru Türkiyedeki ve tek 4 çeker seçeneği aynı zamanda Kuga'nın en ucuz modeli. Şaka gibi. :) 

+1 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

EB alternatifinin sadece style'da olması tuhaf sahiden. Opsiyon konusunda otosanın yaklaşımında çok sıkıntılar var, üzerinde çalışılması gerekiyor.

Youtube'daki arkadaşın videosu ilginç gerçekten. İç tasarımla ilgili çok eleştiri duydum, okudum bu araçla ilgili. Ekranı uzak bulanı ya da arka koltuk mesafesini yetersiz bulanı ilk defa gördüm. Tam tersine arka sırası en konforlu araçlardan bir tanesi, hatta hem yüksek tavanı hem de düz arka zemini ile en iyisi. Bu konuda c-max'ı aratmıyor hiç. Adam çekmiş koltuğu geriye sonuna kadar, öne kolu yetişmiyor, arkayı yapıştırmış, eleştiri yapıyor. Performansın ne olacağı da belli zaten. Performans isteyen bu araç/motor kombinasyonundan uzak duracak. 0-100=12,4 saniye, maks hız 174 km/saat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey daha önce paylaştınız ama ben size tekrar sormak istiyorum yeni ford kuga daki manuel şanzuman tork dayanımının üst sınırının 285 olduğu kesinmi. Manuel şanzımanlı bu  motora chip yaptırmak imkansızmı. Chip uygulayan bir firmayla konuştum dizel motordaki bu şanzımanların 400 torka kadar dayanır en az dediler. Chip uygulanır vede yazılımla 330 a çıkartırız minimum dediler. Ama verdikleri bilgiye güvenemedim açıkçası. Bu konuda kesin bir bilgiye ulaşmak istiyorum

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası bu aracın 2.0 tdci olanınından da fazla bir performans alınmış değil. Bunun aksini iddia eden yoktur sanırım.

1.5 dizel -1600 kg araçtan beklentyi zaten yüksek tutmamalı insan. 

Ancak Otomobil Dünyam ın bu kadar yerden yete vurduğu bir araç yoktur. Girin bakın videolarına.  Boşuna yazımın başında şaka yapmadım. Muhtemelen ters giden bişeyler olmuş gala da:)

1,5 182 hp olanının 0-200 değeri zaten evlere şenlik. Bir aracı 0-100 den ziyade bana kalırsa 0-200 ü ile de iyi irdelemek gerekir. Yani dizelin  son hızı 175 ken bunu konuşamayız .Ancak grand c-max i geçen haftalarda kullanmış birisi olarak. Dizel tork performansını ben sevdim. Bu ağırlık için iyi yürüyor. Yeterli bile diyebilirim sizi ğzmemek için:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cuneyt Ertul yazdı:

Ancak Otomobil Dünyam ın bu kadar yerden yete vurduğu bir araç yoktur. Girin bakın videolarına.  Boşuna yazımın başında şaka yapmadım. Muhtemelen ters giden bişeyler olmuş gala da:)

Çok muhtemel, burada da yorum benzer. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.