Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

50.000 Liraya C Sınıfı Mı?d Sınıfı Mı?

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
7 saat önce, Aydın Baran said:

Nasil bu araç sizce?

Citroen olunca insan ister istemez biraz duraklıyor. 

Fransızların "biraz daha" sorunlu olabildiği konusunda epeyi yazıştık burada.

Şans işi her zamankinden fazla şans işi gibi...

Benim duyduğum bildiğim konfor ve rahatlık açısından sorunsuz. Motorlarda zaman zaman yağ sızıntısı dışında sıkıntı yok. Şanzıman hakkında bir şey duymadım, ama kullandığım sedanda gayet yeterli gelmişti bana sürüş boyunca.

Elektronik ile sıkıntı olabildiğini çok duydum, bir de ön takımlardan aks başları, rotiller ve viraj demir bağlantılarında boşluk olabildiği birkaç sene içerisinde ses yapmaya başladığını okudum birkaç yerde birden. 

Göbeği dönmeyen direksiyon ilginç bir özellik.

Üç parça boya hafiften mide bulandırıyor.

İyice denemek ve ekspertiz yaptırmak yerinde olur sanki o kadar para vermeden.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Bekir B. said:

Aydın, İzmir için siyah zor olmaz mı?

Haklısın Bekir abi, Jazz'ın da tek handikabı bu.

3 saat önce, Cem Boneval said:

Citroen olunca insan ister istemez biraz duraklıyor. 

Fransızların "biraz daha" sorunlu olabildiği konusunda epeyi yazıştık burada.

Şans işi her zamankinden fazla şans işi gibi...

Benim duyduğum bildiğim konfor ve rahatlık açısından sorunsuz. Motorlarda zaman zaman yağ sızıntısı dışında sıkıntı yok. Şanzıman hakkında bir şey duymadım, ama kullandığım sedanda gayet yeterli gelmişti bana sürüş boyunca.

Elektronik ile sıkıntı olabildiğini çok duydum, bir de ön takımlardan aks başları, rotiller ve viraj demir bağlantılarında boşluk olabildiği birkaç sene içerisinde ses yapmaya başladığını okudum birkaç yerde birden. 

Göbeği dönmeyen direksiyon ilginç bir özellik.

Üç parça boya hafiften mide bulandırıyor.

İyice denemek ve ekspertiz yaptırmak yerinde olur sanki o kadar para vermeden.  

Cem abi aslında kafamdaki düşünce çok acele etmeden şöyle doğru düzgün bir Mondi SW 2.0 Tdci PS bulup almak ve uzun süre kullanmak.

Bunun SW su olduğunu bile bilmiyordum ilanlara bakarken gördüm. Bunun avantajı 2 şekilde olur, birincisi aynı donanımdaki mondeo dan 10-15 bin Tl daha düşük ilk yatırım maliyeti, ikincisi ise daha ekonomik işletme maliyeti olur, yakıt,vergi vs..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 saat önce, Aydın Baran said:

Nasil bu araç sizce?

2. el C5 tercih edilme sebebepleri

*D segment

*1.6 Dizel ve çok az yakıyor

*Otomatik olması.Peki çok mu sarsıntılı?Evet ama öyle abartıldığı gibi değil hani arada otomatik toyota kullanıyorum neredeyse yakın,ayrıca alışıyorsunuz yani gaz pedalına dokunma hassasiyetinizle geçişleri yumuşatıyorsunuz

*Direksiyonda kulakçıklar var vites atmak keyifli oluyor

*Start-stop u kullandığım tüm araçlardan güzel ve hızlı çalışıyor

*Aracın hemen her yerinde standart bir kalite var(Önceki aracım 2015 Mondeo idi beklentimin çok üzerinde olan şeyler olduğu gibi şaşırtan yönleri vardı)

*Halen trim sesi yok(90.000)

*Kasa çok eski olmasına rağmen halen çok yakışıklı

*Halen D segmentinde ortanın üzerinde konfora sahip

*Sanırım en önemli tercih sebebi Fiyatının diğer D segmentlerinden çok daha uygun olması hatta başlıkta söylediğim gibi C segment fiyatına D segment araç

Sanırım 4.000 km kadardır kullanıyorum anladığım kadarıyla kronik bir sorunu yok her araçta olan şeyler dışında

Eksiklerini de sayayım yinede

*Cam açıkken kapıyı kapatınca camın titreme sesi hatta sallanma sesi geliyor

*2.eli kötü

*Dik bir yokuşu çıkarken eğer hızınız yavaşsa 2. viteste iseniz ve çok yavaşsanız stop edecekmiş gibi oluyor ama etmiyor biraz geç tepki veriyor,çözümü çok basit sol kulakçıktan hız vaşsa 1.vitese atıyosun

*Eşya gözleri çok dar su koyacak yerse hiç yok desek yeridir(Kol dayamanın içinde kullanımı imkansız bir yer var su koymak için)

*Performansı kötü dicem ama 1.6 tdci yi biliyorsanız aynı motor 3 kuruşa 3 köfte,beklentiyle alakalı(sanırım beklentide mecburiyetlere göre düşünürsek yersiz)

*Milletin C5 e burun kıvırması:dede:

Aracı arkadaşımın arkadaşından aldım adam yeni superb aldı,arkadaşımın dediğine göre adam C5 daha iyiydi Superbden diyormuş onun yalancısıyım

Hani bana göre araç B7 passattan bir çok yönüyle daha iyi ayrıca C segmenti tüm araçlardan daha iyi

Söylediğiniz araca gelince cam tavanı çok güzel temizse alınır,galeriden olması galerici sevmeyen benim için olumsuz SW olayıda zaten 2.eli kötü olan araç için ekstra kötü ama bu sizin için önemli değilse artı olarak bile düşünülebilir

Saadet olayına gelirsek bende Mondeo almak istiyodum ama money>mondeo,o yüzden C5 alınız temizse mutlu olursunuz,aklınız takılan herşeyi sorabilirsiniz

15 saat önce, Cem Boneval said:

rotiller ve viraj demir bağlantılarında boşluk

Aracı aldım sol önden bir lıkırtı geliyor ki sormayın kafayı yedirir,neyse adama sordum bikaç ustaya götürmüş bulamamışlar sonra servise götürmüş servis kapı takozundan geldiğini söylemiş 700 tl istemişler bana saçma geldi,müşterinin biride ustaya göstermiş adama amörtisörden demişler,neyse ben tokatta gösterdim yine saçmaladılar aklım sarmadı neyse Adanada geçmiştim peder beyin götürdüğü yere yol üstü uğradık adam Z rotu dedi neyse elinde yokmuş başka bir yere uğradım oda Z rotu dedi ve beni ikna etti 50 tl aldı Z rot ve işçilik dahil :)

Bazen servislerle alakalı böyle şeyler duyunca aklıma şu kadının söyledikleri geliyor

36. sn

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
23.02.2016 - 21:27 tarihinde, Burhan Bakar yazdı:

umarım ilerleyen zamanlarada C5 beni üzmez ve bugün ki sahip olduğum fikirlerde değişiklik olmaz

11 ay olmuş alalı ve araç 113.000 de yani 30.000 kmdir kullanıyorum,umarım üzmez ve fikirlerimde değişiklik olmaz demişim aksine fikirlerim olumlu yönde değişti:claps:

Citroen kötüdür!!!(çok iyi değil denilebilir ama kötü denemez)

3 yıl Citroen Nemo kullandım ve C5 kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım(hani bunu dedik sonra bişey olursa ya diye korktum şimdi:))

Bugün aklıma nerden geldi yazmak??

Bugün mesai arası Nissana uğradım,boş vakit tekrardan hemen her araca göz attım qashqai dolu paket 2016 model 156 lira olmuş,akıl alır gibi değil ama olmuşşş...

Aracın orasına burasına dokunuyosun yokkk kalite hissi yok hani kötü değil araç ama 156 lira ne demek???

Bikaç gün önce plaka ampülleri patlamıştı kayınpederle oto elektrikçiye uğradık elektrikçi çıkaramadı ampülleri,neyse ben çıkardım ben taktım parada almadı sağolsun ama abi bu ne ya dedi bu Fransızlar şöyle böyle ne işin var citroenle peugeotla falan filan saydı bisürü,kayınpederde destek tabi,sonra doktor adammışsın falan filan VW den başka araç alınmazmış şöyleymiş böyleymiş,alacakmışın binecekmişin arıza marıza yokmuş(ben burada azaltarak anlatıyorum:strwars:)la nevar naptın şimdi altı üstü ampül patlamış

Yine aynı gün ön arka fren balatası aldım kayınpederle taktırcaz,usta fiesta dizel bi aracın ön tarafında bişeyler yapıyor abi dedi bu yeni Fordların 3-5 yıl sonraki halini düşünemiyorum falan filan,la nasıl bir memleket burası,neden kimse bişey bilmez,neden herkes her konuda sallar,gerçi hiçbir şey bilmeyen ama her şeyi bildiğini zanneden bir sürü adam var memlekette(burada bi analiz kasarsak memleket için tünelin sonu b.ktan biyere çıkıyor)

Araçlar çok pahalı ama parayı makineleri üreten adamlar almıyor,çerezciler alıyor

Demem o ki C5 güzel araç konforlu ve D sınıfı olması sebebiyle kaliteli malzemelerin kullanıldığı bir araç,ÖTV idi,dolardı,alkole zamdı(dur o bu konuyla alakalı değildi:ranting2:)filan derken sıfır araç alınmaz hatta araç muhabbeti bile yapılmaz artık,bazen diyorum kapatsalar şu focusclubü arkadaş bu kadar ZAM neticesinde araba muhabbetimi yapılır falan filan...

Neyse 2.el alacaklar,PSA ya önyargı besleyenler korkmayın alın ve aldırın,fiyatları daha uygun çünkü:)

Konuyu zamlardan açmışken ustayı saygı ve sevgiyle anıp biraz gülelim(gerçi kim okuyacak c5 i ^_^)

https://youtu.be/f-V0FF8DIH4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.