Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Fiesta'da solda kullanıyoruz bir problem yok abi. Aslında Ford'un seni memnun etmesi biraz ütopik bir fikirmiş gibi geliyor bana. Gül gibi 1.5 tdci arabanı yerden yere vuruyorsun. Her fırsatta sanki "Biri alıp gitse de (Allah korusun) yenilemek için bir bahane doğsa." der gibi sağa sola bırakıp işe gidiyorsun. Ford'a ve arabana karşı çok sert tavırların var. :P:aman:

Yakıt alırken kapıyı bariyere çarpmıyor musunuz ? 

Bir arabanın depo kapağı trafiğin aktığı yönde olmalı. Fiesta esasen ingiliz tasarımı olduğundan deposu solda bize ters kalıyor. Sıkıntı değil ama 3 nesilde sağda olan depoyu sola almanın mantığını bir anlayabilsem. Bunun için ciddi bir sebep olmalı bence.. Mazda 2m eski fiestam ve honda jazzım soldan depo kapaklı idi. Hepsinde istasyonun bariyerine çarpmışlığım vardır. Tamam ben ampul olabilirim ama standart kullanıcı sayılırım. Bu ihtimal var yani.. 

Daha ne yapayım güzel bir şey geliyor demişim :D:D

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir
25 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Mercedes'te bile Fiesta ekranı var. BMW Yeni 5 serisinde gömülü ekranı konsolun üzerine taşıdı. Trend bu yönde ilerliyor. Ayrıca her değişiklik biz kullanıcılar tarafından yadirgansa da bitmiş halini görünce canlı canlı çok kısa sürede alışıp seviyoruz. (Yeni Fiesta direksiyonu tuş takımları hariç :))

--3 dakika sonra eklendi--

Tasarladığım opsiyonlar cam tavan, B&O ve navigasyon bana yeter. Kuvvetli bir dizel powershift ile tadından yenmez. 

sedan kasa 150 hp ecoblue 8 ileri şanzıman, led far, cam tavan, b&o, (kuga stline daki gibi bir konfor paket).

Aklımdaki mk4 bu umarım beklediğimiz gibi gelir :) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
15 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yakıt alırken kapıyı bariyere çarpmıyor musunuz ? 

Biraz uzak duruyoruz bariyere. Zaten çok yanaşınca pompacı arkadaşlar kaportaya sürünerek geçiyorlar arabanın yanından. Böylece onlara da bu zevki yaşatmamış oluyoruz. :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
57 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Depo kapağı solda araba alacaksam gider capon alırım. 

BU saçma değişiklik niye anlamadım ? 

Onun dışında güzel bir şey geliyor gibi. 

Cenk abi hersey bitti de buna mi takildin allasen 😏

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir pürüz çıkmazsa Fiesta'yı yarın satıyoruz. Focus'u kıza verip bir müddet tek araçla(hatta ben arabasız diyebilirim) idare edeceğiz. Pusuya yatmış vaziyetteyim sedan için. 

Şimdiden hayırlı olsun, Serkan,

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
15 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Şimdiden hayırlı olsun, Serkan,

Sağolasın abi. Bakalım bir müddet böyle devam edelim dedik. Zaten kızın gözü de Focus'taydı ne zamandır. Yok bastın mı koltuğa yapıştırıyormuş. Rampada Fiesta gibi bayılmıyormuş falan her gün ajitasyon yapıyordu. Fiesta'sı da 1.6 105 ps halbuki.

Serkan Z. tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sefer sedan ve üzerinde üst seviye LED (sallıyorum, bunda yıkama var diye) aydınlatma var.

Fazlası:  https://anasayfa.focusclubtr.com/simdi-focus-zamani-timetofocus-2018-focus-mk4/

2018 ford focus spy_14.jpg

2018 ford focus spy_33.jpg

2018 ford focus spy_28.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Sedan çok iyi duruyor.

aynen mondi'ye xl dersek buda L gibi duruyor :) bence ideal bide güçlü bi hp yüksek motor on numara olur..

'' Hilmi bunu beğendi '' :)

@Yakup Çağatay daha önce paylaşılan sedan fotolarından sanki farklı gibi araba bu son paylaştiğin resimlere bakınca gibi geldi bana ? 

okan ali tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir

Sedan yıkılıyor, kuvetle muhtemel aksesuar listesinde bu jant yeni olarak yerini alacak ilk bakışda göze güzel geldi.

Son resimdeki arabanın far dizaynı değişik ve gündüz ledinde sinyal kayar şekilde sanırım. 

Opsiyon listesinde bumu olacak yoksa thor çekici şeklindeki farmı? 

Normalde sabırsız biri değilimdir ama şu son resim beni heyecanlandırdı, artık şu kamuflaj kalksın ve TR ye ne gelecek&gelmeyecek şekilde fikir fırtınası yapalım :) 

Edit: Birdaha baktım fotoya, Abi çok iyi yaaaa :)

Misafir tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Üyelerimizin bildiği üzere Türkiye'ye birkaç Focus gelecekti, onlar iki hafta kadar önce gelmişler. Normalde bu ay lansman yapılacaktı o da gelecek aya çekildi. Bunları misafirlerimiz için yazıyorum.
      Konuya dönelim
      Gelen araçlar bildiğim kadarıyla beş adet ve bunlar iki ana donanım seviyesine sahip (Trend/Titanium gibi)
      *Tamamı 1.5L 120ps dizel, sedan. İkisi manuel, üçü 8 ileri otomatik vites. İkisi Trend üçü Titanium.   Opsiyonları bilemediğimiz için şu an, bu seviyedeki araçların neler sunup sunmadığına bakacağız. Bu ay içinde veya gelecek ay tam listeyi paylaşmış oluruz.  
      İçerik Güncellendi
      Donanım Seçenekleri
      Trend, Trend X, Titanium, ST-Line ve *Vignale olacak. Ayrıca Active versiyon Haziran 2019'da Türkiye'de.  
      Motor-Şanzıman Seçenekleri
      1.5L 3 silindir 123 PS 6 ileri manuel 1.5L 3 silindir 123 PS 6 ileri otomatik (6F15-eski şanzıman) 1.0L EcoBoost 3 silindir 125 ps 8 ileri otomatik (silindir kapamalı) *1.5L EcoBoost 3 silindir 150 ps 6 ileri manuel (silindir kapamalı) *1.5L EcoBoost 3 silindir 150 ps 8 ileri otomatik (silindir kapamalı) 1.5L EcoBlue 4 silindir 120 ps 6 ileri manuel 1.5L EcoBlue 4 silindir 120 ps 8 ileri otomatik  
      *: İlerleyen dönemde sunulacak motor ve seri seçenekleri. (Ne zaman olduğunu şu an bilmiyorum)

Trend 
      İkincil çarpışma engelleme 2xUSB - iPod özelliği ile MyKey Acil Durum Yardımı
      4 cam elektrikli ve global açma kapamalı; tamamı tek dokunuşla kalkıp-iniyor Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar (Yorum; Mk3 ile ısıtma yoktu iyi olmuş)
      Karartılmış arka camlar Akustik lamine ön cam Orta konsolda kapaksız bardaklık Arka üstte askılık Ön koltuklar arkasındaki haritalık Kol dayamasız, 60:40 katlanır arka koltuklar Sürücü bel desteği var, yolcu bel desteği yok Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu ve 2 yönlü yolcu koltuğu (Yorum; yolcuya da 4 yönlü koyunuz)
      Sustalı uzaktan kumanda
      8 ileri otomatik viteslerin tamamı yuvarlak düğmeli
      Manuel klima
      Manuel viteslerin topuzları deri kaplı
      3 kollu deri direksiyon simidi
      Çocuk kilidi
      Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları
      Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
      **Yan perde hava yastıkları
      **Sis farı (Köşe aydınlatmalı)
      Yolcu hava yastığı kapatma seçeneği
      Mini boy çelik yedek lastik
      Lastik basınç sensörü
      205/60 R16 lastik - Çelik Jant (6.5j, eskisi 7.0j idi)
      Start/Stop
      Ön/arka disk fren - TS/HLA/ESP/TC/ABS
      Manuel vites ile mekanik park freni (derisiz)
      Otomatik vites ile elektrikli park freni (+Autohold)
      Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı 
      Hız kontrol sistemi 
      Dokunmatik olmayan renkli 4.2" TFT ekran + BT
      Hırsızlık önleme sistemi (Pats) (Alarm yok)
      Arka park sensörü
      Tek egzoz çıkışı
      6 hoparlör
      LED gündüz farı
      Bagaj ve torpido aydınlatması

Trend X

205/60 R16 lastik - Aluminyum Jant (6.5j, eskisi 7.0j idi)  
      **: Yukarda ve aşağıda yer alan bu seçenekler, Trend X'te yer alabilir. Emin değilim tam hatırlamıyorum. Buradaki yorum basit, Trend modeli filoya Trend X modeli bireysel hedefli olacak.

Titanium (Trend X Üzerine)

215/50 R17 lastik - Aluminyum Jant (7j) [Tasarım olarak aşağıdaki gibi olmayabilir] SD kart girişi (Buradaki USB'ler aydınlatmalı) Orta konsolda, manuel vites ile kayar kapaklı bardaklık (otomatikler hep açık) Dışarda, parlak kapı kaplaması (B sütunu) Elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar ve altında aydınlatma var
      Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
      Üst seviye uzaktan kumanda (sustasız)
      Üst seviye ön koltuklar
      Anahtarsız giriş
      Anahtarsız çalıştırma
      Manuel vites ile elektrikli park freni (+Autohold)
      Çakma hayalet gösterge 🙂 
      Dokunmatik ekran + SYNC 3
      Ön park sensörü (Bu olmayabilir emin değilim)
      Kablosuz şarj
      Geri görüş kamerası
      **Otomatik kararan iç dikiz aynası
      **Yağmur sensörü
      **Far sensörü

ST-Line

235/40 R18 lastik - Aluminyum Jant (8j) Çift egzoz Büyük spoiler (olması lazım emin değilim) Spor süspansiyon Alçaltılmış şasi Spor bodykit Tipik ST-Line eklentileri Siyah far Led sis farı  
      Vignale

215/50 R17 lastik - Aluminyum Jant (7j) Head-up display Navigasyon Full LED far Led sis farı  
      Bazı Opsiyonlar
      Adaptif Hız Kontrol Sistemi B&O Ses sistemi Adaptif Full LED far Panoramik Cam Tavan Otomatik Park Sistemi Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı Otomatik Acil Fren Desteği  
      Ek:
      • Yaylar, vites ve donanıma göre yani ağırlığa göre değişiklik gösteriyor.
      •12v çıkış yerine yine araçta sigara paketi mevcut.
      •Titanium kapı cepleri halı kaplı, alt donanımlarda var mı bilmiyorum.
      •Alt donanımlarda ön kol dayama manuel ise yok;otomatik viteste olabilir emin değilim.

Bunlara bakmadan geçme 🙂
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-mk4-tanitildi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-aerodinamik-ve-agirlik-iyilestirmesi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-fotograf-galerisi-yeni/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

Titanium (Bu fotoğraf serisini farklı başlıkta devam edeceğim)
      Burada: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-sedan-mk4-on-inceleme/

Şimdi boşline'a bakalım.
      Trend Gösterge

Trend Ekran

Trend Klima

Trend Orta konsol - manuel vites

Bunlar ise ek fotolar, far kumandası altındaki cep

Torpido gözünde ufak halı var, Çin Focus gibi tamamı kaplı değil.

Üst bölmede gözlüklük yok. (Şimdiki araçlarda en azından)

Ayna altı aydınlatma (Otomatik park ile gelirdi şimdi ondan bağımsız)

Pedal alanı

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut - Performans - Tüketim Değerleri

Tüm bilgiler-> https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/

Motor karşılaştırmasında daha mantıklı bir kıyaslama olması adına Mk3’ün makyajlı (MCA) versiyonlarını yazdım. Ayrıca Mk4’ün tüketim değerleri WLTP olarak verilmiştir bu sebeple birebir karşılaştırma yanıltacaktır. Mk3 Mca’nın tüketim değeri ise NEDC standardındadır. Mk4’ün NEDC değerleri -motora göre değişken- %10-15 arasında daha düşüktür.

Not: Linkteki tablolar günceldir, buradakiler eski. Dikkat.
      Ağırlık konusunda sadece genel bir bilgi mevcut olduğu için, değerler en iyimser şekilde hesaplanıp tabloya eklenmiştir. Bazı modeller biraz daha ağır olacaktır. Bu güncellemeler için de biraz bekleyeceğiz. Hafiflik, hızlanmaya katkı sağlamış ayrıca tüketimde de yaklaşık %10’luk iyileştirme mevcut.

8 Mayıs'ta seri üretim başlamış oldu. 

Tamamı: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/

Video: 

Fabrikadan kare, buradan da arka camın tamamen inebildiğini görebiliyoruz beklendiği üzere.

Anketleri değerlendirirken rakipleriyle olan fiyat ilişkini göz önünde almakta fayda var, ancak buna uygun şekilde çalışma yaparsak anketin sonucu mutlaka dikkate alınacaktır. 

Oylamak için: https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-ford-focus-mk4un-turkiye-donanim-beklentileri-anket/
      Üye dışında oy alabilsin diye foruma eklemedim anketi.

Daha önce anket için yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim  O iletileri kaldırdım, okuyanların kafası karışmasın diye.
      Seçenekleri şöyle belirlemiş olduk:

Sınıf lideri sürtünme değeri ve mevcut modele göre 88 kg'a kadar hafifleyen Focus'un detayları...

Sınıfınında en iyi aerodinamik dirence sahip; 5K 0.273 Cd - 4K 0.250 Cd.
      Mk3 Focus ile karşılaştırıldığında, benzer bir kombinasyonda 88 kg’a kadar tasarruf söz konusu.

Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-aerodinamik-ve-agirlik-iyilestirmesi/

2) Tamponda hava bölmeleri: Türbülansı azaltmak için ön tekerleklere hava akışını yönlendirir.

8) Dış cephe – 25 kg’a kadar tasarruf:
      • Ultra yüksek mukavemetli çelik ve presle sertleştirilmiş bor çeliğinin artan kullanımı.
      • Hafif, presli kapı menteşeleri
      • Cam elyaflı kumaş ile güçlendirilmiş yenilikçi pencere regülatörü.

9) İç cephe – 17 kg’a kadar tasarruf:
      • Ağırlığı optimize edilmiş koltuk tasarımları.
      • Hafif kapı kaplama malzemeleri.
      • Poliüretan sprey gösterge paneli kaplaması.

10)  Elektrik – 7 kg’a kadar tasarruf:
      •  Özel yapım kablo tesisatı.
      •  Ağırlığı optimize edilmiş güç kaynağı sistemleri.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.