Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Her yeni focus jenerasyonunda, bu zamana kadar edindiğim tecrübe. İlk tepki insanlar tarafından hep olumsuz oldu. Hep makyajlısı sevildi focusun. Zira uzak olan, gönüldende ırak oluyor. Göz alışınca daha cazip geliyor. Üstelik şuan yorum yapabilmek içinde bence çok erken...

Tasarımdan ziyade, yakıt ekonomisi, arka diz mesafesi, bagaj hacmi, yaşam mahallini bekliyorum şahsen. Donanım olarak zaten zengin bunuda titanium pakette standart bir acc ile taçlandırırsalar süper olur. Köklü değişiklik yapılacaksa bunlarda yapılmalı.

Çünkü birçok kişininde dediği gibi hep başka modellere benzetilecek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 hours ago, H. Cenk said:

Yok egeaya hiç benzemiyor.

Birebir bu kadar benzettigim birseyi "yok benzemiyor" diyen birini gorunce gorecelik kurami tekrar aklima geliyor, yine de anlam veremiyorum. Neyini benzetemedin shape'e dayali renk ve kullanilan malzemenin niteligi haricinde gordugun bir farklilik var ben mi farkedemedim abey? Sayet cizgiler neredeyse birebir ayni. Egeaya benzetemedin, suna benzettin hemi? Saygilar

seat-leon-2013-prime-immagini-7.jpg

--1 minute later eklendi--

Sunu da ekleyeyim de iyice bi daha bak bence :)
egea.jpg

27 minutes ago, Göksel Yaman said:

Tasarımdan ziyade, yakıt ekonomisi, arka diz mesafesi, bagaj hacmi, yaşam mahallini bekliyorum şahsen.

+1M, fakat cok bekleriz sanirim.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 hours ago, Süleyman Ünal said:

Bence sedan kasayı görmeden konuşmak hala erken. Zira Focus için belirleyici kasa bence o. Bir de beklenti çok yüksek tutmak lazım, nasılsa alamıyacağız ^_^

136.765TL suanda dizel pws titanium hb. Opsiyon falan eklemeden ha. Simdi diyelim ki bu alet onumuzdeki sene mayis ayinda falan geldi sizce tahmininiz nedir?

Bakarsan doviz artisi cehennemin dibine kadar gidecek. Suanki focusu mayis ayinda muhtemelen 150bin tl ye 2018 model aliriz bence. Ha diyelim ki bu kasa geldi, de ki fazla koymadilar %10 daha zamli geldi bu kasa, o da 165bin tl eder. En baz hali de 125 den gider. Tabi bunlar hep bencesi isin. Bakalim bu kadar para edecek bir araba cikacak mi karsimiza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Hocam sendeki nasil bir fanatizm, anlamak mumkun degil tebrik ediyorum gercekten ?

fanatizim değil realist yaklaşım. :)

Bu olayı merso C serisindede yapmıştı ''MIŞ'' gibi. (mersoya hiç yakıştıramamıştım mesela )

BMW yapıyor oluyor hiç kimse aaa bu egzoz buna yakışmadı demiyor, focus da olunca aaaa bu olmamış oluyor. Bence teraziyi doğru kullanmak gerek.

Olaya başka bir boyut daha katayım bak :) İnsanlar bu egzoz ucunun gözükmesi için tonlarca para harcamıyormu ??? :D:D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Birebir bu kadar benzettigim birseyi "yok benzemiyor" diyen birini gorunce gorecelik kurami tekrar aklima geliyor, yine de anlam veremiyorum. Neyini benzetemedin shape'e dayali renk ve kullanilan malzemenin niteligi haricinde gordugun bir farklilik var ben mi farkedemedim abey? Sayet cizgiler neredeyse birebir ayni. Egeaya benzetemedin, suna benzettin hemi? Saygilar

Sen onu benim bunaklığıma ver. Leon derken aklımdaki araç A3 HB idi. 

Cam altındaki dönüş ve farın kıvrımı nedeniyle Egeya benzetiyorsunuz ancak egeanın far çok tombul ayrıca arka cam açısı barizen çok daha dik bu nedenle gerçek hayatta benzemediğini göreceksiniz. Benim Leoon derken aklımdaki A3 idi. Kabaca benzer arka cam açısı, cam altındaki dönüş , daha ince far formu ve de görünen eksoz.. 

2016-Audi-A3-TDI-Sportback-rear-side-vie

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 minutes ago, H. Cenk said:

Sen onu benim bunaklığıma ver. Leon derken aklımdaki araç A3 HB idi. 

Estafurullah. Bana kizma abi ama bana gore A3HB den daha cok benziyor Egea. A3'un tampon etegi haricinde neredeyse hicbir yeri Egeadan daha cok benzeyemiyor. 100 kisiye soralim hemen :)

--8 minutes later eklendi--

Vur patlasin cal oynasin @H. Cenk :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar benzerlik olur yahu. Tasarım güzel mi bu kadar çok renk varken bir şey söylemek de zor. Çıplak görmek lazım bunu :) 

Arka kapılara takıldım. Genel olarak tüm fordlarda, arka kelebek kapıda değil, gövdede de olur. Bu da düz bir arka kapı elde etmemize yardımcı olurdu. Bu konu artık mazide kalıyor görünen o ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzerlik aramak abesle iştigal.

Belli tasarım standartları var, beklentiler var, üretim koşulları var, yani ister istemez arabalar birbirne benzeyecek.

Radikal değişiklik çok az.

Olanlar da her zaman ilgi ile karşılanmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Belli tasarım standartları var, beklentiler var, üretim koşulları var, yani ister istemez arabalar birbirne benzeyecek.

Radikal değişiklik çok az.

Olanlar da her zaman ilgi ile karşılanmıyor.

Sevgili hocam yorumunu okumadan önce böyle bişi yazmaya hazırlanıyordum, ağzına sağlık çokda güzel sonuca bağlamışsın.

Her markanın bellir bir FUN'ı vardır,  arabanın arkası egea ya benziyor deselerde benim aklıma ve cebime yatarsa ben bu focusu alırım :)

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Sevgili hocam yorumunu okumadan önce böyle bişi yazmaya hazırlanıyordum, ağzına sağlık çokda güzel sonuca bağlamışsın.

Her markanın bellir bir FUN'ı vardır,  arabanın arkası egea ya benziyor deselerde benim aklıma ve cebime yatarsa ben bu focusu alırım :)

Senin aklına çoktan yatmış da, cebine yatar mı ondan emin değilim :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hours ago, Cem Boneval said:

Kesinlikle katılmıyorum, yukarıda bahsi geçen benzetmelerde cizgisel hatlar son derece benzer.

Audinin çizgilerinin, VW 'e benzemesini anlarım ama egeanın çizgilerinin mk4'e benzemesini idrak edemem. Bu kadar kaba hatlarıyla tabiki benzeyecekler demek senin gibi detaycı bir insan tarafından gelmesini beklemediğim yüzeysellikte bir yorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.