Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Focus Navigasyon Multimedya

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Olcay Sert yazdı:

yakın zamanda en beğendiğim navi @Engin Uzunoğlu nunki ama o focusa takmamıştı. astra vardı galiba. menu vs herşey aynı sadece çerçeve farklı 

Doğrudur ürün bu, Astra için olanın kodu farklıydı. Zaman zaman iPhone ile bluetooth bağlantısında problem olabiliyor. Telefonu kapat aç yapınca düzeliyor. Telefonun internetini erişim noktası olarak tanımlayıp cihazı yanden.navi ile kullanıyorum. İnternet olunca trafik bilgiside geliyor ve ona göre rota çiziyor. Wifi bağlantısıda bazen sıkıntı yapabiliyor. Manuel yapmak gerekebiliyor. Yada kimlik doğrulama hatası vs veriyor. Bunun için cihaza bir sertifika yüklemiştim. Artık daha düzgün çalışıyor. Birde usb üzerinden hdd çalıştıramıyor. (tek usb girişi var) Onun yerine sandisk 128'lik mobil ssd aldım. Çok güzel çalışıyor. Önceki dandik cihaza göre ses kalitesi yükseldi. Cihazda 7.1 yazılım var. Bu cihazlar güncellenmiyor. Ne alırsanız onunla devam edeceksiniz. 

Kısaca bağlantı sorunları zaman zaman oluyor, mükemmel değil ama parasına değer diye düşünüyorum. Bu arada CarPlay ve android auto özelliği yok. Araba ile çok uyumlu, otomatik klimanın yavaş-orta-hızlı soğutma ayarı bile mevcut, kaybolan bir ayar yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Zaman zaman iPhone ile bluetooth bağlantısında problem olabiliyor. Telefonu kapat aç yapınca düzeliyor. Telefonun internetini erişim noktası olarak tanımlayıp cihazı yanden.navi ile kullanıyorum. İnternet olunca trafik bilgiside geliyor ve ona göre rota çiziyor. Wifi bağlantısıda bazen sıkıntı yapabiliyor. Manuel yapmak gerekebiliyor. Yada kimlik doğrulama hatası vs veriyor. Bunun için cihaza bir sertifika yüklemiştim. Artık daha düzgün çalışıyor.

.

.

Kısaca bağlantı sorunları zaman zaman oluyor, mükemmel değil ama parasına değer diye düşünüyorum. Bu arada CarPlay ve android auto özelliği yok. 

Evde kimsede android yok mu? Belki android ile sorun olmayacaktır. Denesen almayı düşünen bizlere bir yol göstersen.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

Evde kimsede android yok mu? Belki android ile sorun olmayacaktır. Denesen almayı düşünen bizlere bir yol göstersen.. :D

Yok valla ailece kullanmıyoruz :) buluşmada gelirim kurcalarsınız işte. Bir arada ip6 ile bağlantı denedim. Onda da sertifika gerekti. Yani telefon modeline göre sertifika istiyor iPhone 'dan  Hotspot için. Bu arada Apple Music android uygulamasınıda yükledim ama login ekranında kullanıcı ismi kısmı gelmedi. Uyumsuz sanırım. Spotify çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Yok valla ailece kullanmıyoruz :) buluşmada gelirim kurcalarsınız işte. Bir arada ip6 ile bağlantı denedim. Onda da sertifika gerekti. Yani telefon modeline göre sertifika istiyor iPhone 'dan  Hotspot için. Bu arada Apple Music android uygulamasınıda yükledim ama login ekranında kullanıcı ismi kısmı gelmedi. Uyumsuz sanırım. Spotify çalışıyor. 

Buluşma olsa geleceğiz de :D:D:D

Bütün bu dediklerin spotiğfy falan mirror link üzerinde değil mi ?

adamlar 1-2 aya android auto ve carplay uyumlusunu çıkarır mı acaba ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Buluşma olsa geleceğiz de :D:D:D

Bütün bu dediklerin spotiğfy falan mirror link üzerinde değil mi ?

adamlar 1-2 aya android auto ve carplay uyumlusunu çıkarır mı acaba ? 

Mirror link yok, screen mirror sanırım . Spotify için android uygulaması var. Cihazdan markete bağlanıp indiriyorsun. Telefon gibi düşün. Sadece kendi telefonumla bluetooth ve telefondaki Hotspot üzerinden cihazı bağlıyorum. Car play ve android auto ile cihaz çıkacağını sanmıyorum. Bunlar çin malı cihazlar apple ile falan anlaşacaklarını sanmıyorum. Bir kaç yıl alabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Mirror link yok, screen mirror sanırım . Spotify için android uygulaması var. Cihazdan markete bağlanıp indiriyorsun. Telefon gibi düşün. Sadece kendi telefonumla bluetooth ve telefondaki Hotspot üzerinden cihazı bağlıyorum. Car play ve android auto ile cihaz çıkacağını sanmıyorum. Bunlar çin malı cihazlar apple ile falan anlaşacaklarını sanmıyorum. Bir kaç yıl alabilir. 

Hımm ... Ben diyelim yandex, spotify , youtube  indiriyorum bu cihaza . Sonra kendi cebimin mobil internetini wifi hotspot veya USB ile bu cihaza paylaşıyorum ve o uygulamaları android sistemi üzerinde kullanabiliyorum. Doğru mu anladım ?

Geri görüş kamerası var mı ? 

Mikrofon cihaz üstünde mi arabaya bir yerlere takılıyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Hımm ... Ben diyelim yandex, spotify , youtube  indiriyorum bu cihaza . Sonra kendi cebimin mobil internetini wifi hotspot veya USB ile bu cihaza paylaşıyorum ve o uygulamaları android sistemi üzerinde kullanabiliyorum. Doğru mu anladım ?

Geri görüş kamerası var mı ? 

Mikrofon cihaz üstünde mi arabaya bir yerlere takılıyor mu? 

Doğrudur, iPhone kablo ile bağladım cihaz tanımadı ve kablodan internet paylaşamadım. Wifi üzerinden Hotspot çalışıyor. Geri dönüş kamerası var. Mikrofon ayrı dikiz aynasının oralara bağladılar. Youtube giderkende izleniyor. 

--1 dakika sonra eklendi--
3 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Bende navimex android kullaniyorum. 

Telefon ekranini cihaza yansitma var ( mirror link)

cihaza android marketten istediginiz uygulamayi yukleyip telefonun internetiyle eslestirip kullanabiliyorsunuz. 

Ekran yansıtma mirror link mi oluyor? Ben car play veya android auto'nun genel ismi diye biliyorum. Sonuç olarak telefon ekranını cihazın ekranında görebiliyorsun ama pek anlamlı gelmedi bana. Cep telefonunu kablolu bağlayıp internet paylaşabildiniz mi? Telefon me marka? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Doğrudur, iPhone kablo ile bağladım cihaz tanımadı ve kablodan internet paylaşamadım. Wifi üzerinden Hotspot çalışıyor. Geri dönüş kamerası var. Mikrofon ayrı dikiz aynasının oralara bağladılar. Youtube giderkende izleniyor. 

--1 dakika sonra eklendi--

Ekran yansıtma mirror link mi oluyor? Ben car play veya android auto'nun genel ismi diye biliyorum. Sonuç olarak telefon ekranını cihazın ekranında görebiliyorsun ama pek anlamlı gelmedi bana. Cep telefonunu kablolu bağlayıp internet paylaşabildiniz mi? Telefon me marka? 

Telefon iphone

kabloyla bagladimmi olmuyor o car play de var. 

Bu tip cihazlarda mirror link var ekran yansitma yani. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İsmen terimler hatalı oluyor, MirrorLink; CarPlay ve AndroidAuto gibi bir uygulama. Üçüncü parti üretici bu adamdan lisans almadan uygulamayı koyamaz. Gibi: https://mirrorlink.com/car audio

Screen Mirror daha doğru tanım olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.10.2017 - 08:43 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

yakın zamanda en beğendiğim navi @Engin Uzunoğlu nunki ama o focusa takmamıştı. astra vardı galiba. menu vs herşey aynı sadece çerçeve farklı 

ürün şuydu galiba focus için olanın

https://www.navimex.com.tr/Urun/navimex-ford-focus-new-nav-9912/589

Teşekkürler, ancak bu tip cihazların ses kalitesinden memnun kalmayanlar da çok, Focus uyumlu sony bulmak lazım herhalde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Roger Solagan yazdı:

Teşekkürler, ancak bu tip cihazların ses kalitesinden memnun kalmayanlar da çok, Focus uyumlu sony bulmak lazım herhalde

Benim arac makyajli style trend ile ayni cihaz yani hesap makinasi ekrani diyeyim bu taktirdigim cihazin ses kalitesi orjinalinden cok daha iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Maltepe Carvocal'e gidip multimedyayi inceledim. Bu Android 7.0 olan yeni cihaz hk konuştuk.  Cihaz geleli 15-20 gün olmuş. Markası navimex değil başka birşey. 6.0 lardan çok farkı var dediler. 6.0 çın malı iken bu Malezya malı. Eskisi Bilmem ne ekran iken bu ips ekran. Bunda on kamera yani güvenlik kamerası standart. Mikrofon cihaz üstünde, yetersiz kalırsa ek mikrofon koyuyoruz dedi. Direksiyon acı sensörü olmadığı için geri görüş kamerası aracın gideceği yeri göstermiyor. Araç üzerindeki USB çalışıyor dediler. Çerçevenin kalitesi gayet güzel sadece bizde mat olan havalandırma çerçevesi bunda daha parlak.

Fiyat 1750 papel ve nakit. Çok katilar. Taksite fark alıyorlar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ar-lox hakkında bilgisi tecrübesi yorumu olan var mı ? Forumda focus 2 için ar lox bir yerde konuşulmuş. Ancak olay bir harf hatasından geyiğe sarmış. Zaten pek bir şey söylenmeden de kapanmış. Ar lox anladığım kadarıyla arıkan elektronik diye bir yerli firmanın markası. Anladığım kadarıyla uzak doğuda noname mal ürettirip böyle bir marka ile pazarlıyorlar. Aynı Casper bilgisayar, vestel beko bazı ev aletleri, salcano bisikletleri gibi :) Bugün karşıya geçmiştim açık olsalar gidip görecektim. ancak kapalıydılar. 

Bu markayı neden düşünüyorum: Bildiğiniz gibi bu MM ların çoğu android. Android işletim sistemi L den beri 64 bit . ancak hemen hemen tüm firmalar 32 bit işlemci kullanıyorlar. mesela üst mesajımda gidip gördüğümün markası Convex CL-S08 imiş ve cortex A9 32 bit işlemcili, 16 GB RAM ve 2 GB DDR3 Ram li. Bu araştırmalarım sırasında 1000-1500 TL ye satılmaya çalışılan 128 MB Ramli cihazlar bile gördüm. Neyse AR-Lox çok daha performanslı Cortex A53 64 bit işlemci kullanıyor. Hafızası 32 GB ve 2 GB DDr4 hafızası var. Bu üçü düşünmeme neden oldu açıkçası.. Ayrıca LTE (4G) destekliyor. 10 inch amoled ekranlı. Android 7.1 kullanıyor.. MM da SIM kart yuvası mı var tam anlamadım SIM kart destekli LTEden bahsediliyor. Satıcı açıklamada android auto dan bahsetmiş ancak olduğundan emin değilim. Mamul biraz daha pahalı fakat işlemci ve hafıza farkı değer... Bu marka ve özelde bu ürün fikri bilgisi tecrübesi olan var mı ? Bu da oldukça yeni sistem.Kimsenin gördüğünü sanmıyorum ya belki konusu komşusu başka marka aracına taktırmış birileri vardır.  Aynı ürün her markaya uyduruluyor. Youtube da videoları görülebilir.

Ar-lox 64 bit işlemcili android 7 MM

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.