Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Orjinal Vs ithal ürün Farkı

Recep Akbulut

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Bugün arabanın ön tamponunu kırdım. Daha önce parça aldığım siteden tamponlara bakınca hem orjinal hemde ithal ürün bulabildim.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-9391-fiesta-on-tampon-sisli-2009-2012-orjinal

http://www.yedekparcaford.com/?urun-5889-fiesta-on-tampon-sisli-2009-2012-ithal

Ürünler arasında bayağı fiyat farkı var. Sizce ithal ürünü tercih etsem çok sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce bu konuda deneyimi olan oldu mu?

Çıkma parça da araştırıyorum ama tam karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Fiyat farkı çok, linklerdeki fotoda ise ithal ve orjinal olarak gösterilen ürün aynı ürün, acaba fotodaki orjinal mi yoksa ithal olan mı...

Bu ikilem dışında kalıp hatası vb olmayacağını bilsem muhtemelen ithal (%99 Çin) olanı alırdım sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İthal urunlerde her kalite bir değildir.

Üretim yerleri ve markalarına göre değişkenlik gösterir.

Esneme payları ve plastik karışım oranları oem tampona göre biraz zayıf olsada 1. Kalite ithal ürünlerde uçurum fiyat farkı göz önünde bulundurulursa tercih edilebilir bir sebeptir.

Geçmiş yıllarda yaşadığım bir olaya deyineyim,telefona bakarken akar trafikte, (araç boşta) mk7 fiesta aracimla 5 km hızla önümdeki bir hyundai accent araca dokundum.adamda çizik dahi yokken bizim ithal tampon 4 yerinden çatladı.

Yani burada ithal alınacaksa 1. Kalite olması fakat imkan varsa oem olan çıkma dahi olsa her zaman tercih sebebi olur benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yardımlarınız için öncelikle çok teşekkürler.

İthal ürüne çok fazla güvenemediğimden bir iki gündür çıkma ürün araştırıyorum. Bu çıkma tamponlarda ki işlemleri görünce benim tamponda tamir edilemeyecek hasar olmadığına karar verdim. Kaportacıya gösterince kanca atıp macun çekerek eski haline getiririm dedi. Denemeye karar verdim, sonucunu tekrar paylaşırım.

20160217_163510.jpg

20160217_163516.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yardımlarınız için öncelikle çok teşekkürler.

İthal ürüne çok fazla güvenemediğimden bir iki gündür çıkma ürün araştırıyorum. Bu çıkma tamponlarda ki işlemleri görünce benim tamponda tamir edilemeyecek hasar olmadığına karar verdim. Kaportacıya gösterince kanca atıp macun çekerek eski haline getiririm dedi. Denemeye karar verdim, sonucunu tekrar paylaşırım.

20160217_163510.thumb.jpg.4b12f386e03055ddda9a0385227616f7.jpg

20160217_163516.thumb.jpg.5eb785701743abedb1c400fd270504c3.jpg

Denemesiniz daha iyiydi.tamirden sonra o tamponun ithal tampondan bir farkı kalmayacak çünkü.en ufak esnemede macunları catlayarak kötü bir görüntü oluşturacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Denemesiniz daha iyiydi.tamirden sonra o tamponun ithal tampondan bir farkı kalmayacak çünkü.en ufak esnemede macunları catlayarak kötü bir görüntü oluşturacak.

Yok öyle birşey, sanki çelik macun atıyorlar da esnemeyecek :) Eski arabamda benzer şekilde yaptırdım bindim, hiçbirşey de olmadı. Tabi arabanın tamponunu sağa sola da vurmadım.

Fakat tamponda alt ızgara dişleri falanda kırılmıştır. Yaptırasanızda emanet durur gibi gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.