Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Amerikadan Kargo Alternatifleri

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

10 saat önce, Ozan Kar said:

hep yazılan özel kargolarda takılma ihtimalinin çok daha fazla olduğu ama nedenini bilmiyorum. ki şu olabilir: takılma durumunda işlemleri kendi yapıp bide güzel komisyon alıyorlarmış.

Şirket falan olunca acımıyorlar. Çünkü araya şirket komisyoncuları giriyor, onların da ekmek kapısı bu iş. Ama kişisel gönderilerde sadece kargadan çıkan fatura üzerinden gümrük ödüyorsun. Komisyonu hatırlamıyorum ama varsa bile o da fazla bir miktar değil. PTT'ye göre daha kolay aslında, telefon edince birileri kesin cevap veriyor. Gümrüğe geldiğinde baktın fazla bekliyor, mutlaka ara bilgi al. Belirli bir süreyi geçerse depo parası kesebiliyorlar.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bisiklet konularından tecrübeliyim. Takip numaran var. UPS gümrüğe giren ürününe ilk 3 gün ardino vs işletemiyor. Ürünün gümrüğe gelir gelmez onlar seni aramadan sen onları arıyorsun. Şu ürünüm gelmiş nasıl alacağız diye. Onlar bakıyor ediyor şu muvafakatnameyi imzala geri yolla şu hesaba vergiyi yatır diyorlar. Hemen yapıyorsun ekstra masraf çıkmadan ürün kapına geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ozan Kar said:

adamların verdiği takip numarasından hala bişey çıkmıyo UPSte, uyuz olmuş durumdayım.

- ürün ilk merkeze henüz ulaşmamıştır ya da hala müşteridedir (müşteri online numara alıyor, bu durumda ürün henüz elektronik takibe girmemiş oluyor)

- verilen takip no hatalıdır (takip no diye alakasız bir numara veren olmuştu bir defasında, arayınca pardon deyip doğrusunu göndermişti)

- farklı kargo tipleri için, farklı kargo numaraları olabiliyor, yanlış yerden, linkten bakıyor olabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ozan Kar said:

adamların verdiği takip numarasından hala bişey çıkmıyo UPSte, uyuz olmuş durumdayım.

UPS mi USPS mi? :)

UPS ile geliyorsa takma kafani. CA'dan evime 4 gunde kargo getirmeyi basarabilen sirket. Efsaneler.  Siteleri gec update oluyor, evet.

Kargon gumruge takilirsa musavirlik destegi de veriyorlar, sen ugrasmiyorsun. Yani az sabir birader.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 24.02.2016 at 08:03, Murat Kavuk said:

- ürün ilk merkeze henüz ulaşmamıştır ya da hala müşteridedir (müşteri online numara alıyor, bu durumda ürün henüz elektronik takibe girmemiş oluyor)

- verilen takip no hatalıdır (takip no diye alakasız bir numara veren olmuştu bir defasında, arayınca pardon deyip doğrusunu göndermişti)

- farklı kargo tipleri için, farklı kargo numaraları olabiliyor, yanlış yerden, linkten bakıyor olabilirsin

adamlara mesaj attım çıkmıyo diye (hala yok), aşağıdaki cevabı attılar ama ondan da pek bir şey anladım diyemem.

Paketinizin gumruk islemleri persembe gunu tamamlanip ayni gun UPS firmasina lokal dagitim icin teslim edilecektir daha sonrasinda paketinizin takip numrasi aktif olacaktir,cuma gunude teslimati gerceklesecektir.

On 24.02.2016 at 10:29, Servet Özkan said:

UPS mi USPS mi? :)

UPS ile geliyorsa takma kafani. CA'dan evime 4 gunde kargo getirmeyi basarabilen sirket. Efsaneler.  Siteleri gec update oluyor, evet.

Kargon gumruge takilirsa musavirlik destegi de veriyorlar, sen ugrasmiyorsun. Yani az sabir birader.

UPS. Hızla alakalı acelem yok, hatta hız ve para eğrisine bakarsak ben para tarafında kalayım. Uğraşmamak içinde aynı şey geçerli. Ayrıca UPS olmasa gümrük vergisi ödeme ihtimali daha az deniliyor hep.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ozan Kar said:

Paketinizin gumruk islemleri persembe gunu tamamlanip ayni gun UPS firmasina lokal dagitim icin teslim edilecektir daha sonrasinda paketinizin takip numrasi aktif olacaktir,cuma gunude teslimati gerceklesecektir.

On 24 Feb 2016 at 10:29, Servet Özkan said:

Bugün ürün Türkiye'ye geliyor ve gümrük işlemleri yapılıyor :D Yarın ise türkiye için teslimat yapılıyor yani sana :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bunu ben ilk defa duydum, ürün gümrüğe girmiş ama daha takip numarası aktif değil. İlginç.

Şimdi bu özel firma, Türkiye'ye gelene kadar başka birşeyler ile toplu geliyor olabilir. Bu kod ise TR için alınmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bunu ben ilk defa duydum, ürün gümrüğe girmiş ama daha takip numarası aktif değil. İlginç.

Bencede :) 

6 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Şimdi bu özel firma, Türkiye'ye gelene kadar başka birşeyler ile toplu geliyor olabilir. Bu kod ise TR için alınmıştır.

mantıklı :) umarım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Any kıpırdanma? 

Gumruk islemleri malesef persembe gunu tamamlanamadigi icin bugun ups firmasina paketiniz teslim edilecektir.

Bir saat önce, Doğan Kurban said:

Ozan ptt den mi takip ediyorsun kargoyu.

Yakupun dediği gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.