Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Amerikadan Kargo Alternatifleri

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, Turhan Onat said:

Ozan bey, aldığınız fiyatı bildirirseniz sevinirim. Benim de bu aralar balık bulucu ve aynası siparişlerim olacak.

aldığım fiyat derken? amerikapostam.com un bana gönderim ücretinden bahsediyorsanız, o paket şirkete ulaşıp tekrar bana gönderilme aşamasında belli olacak ki oda 23-24 şubat gibi belli olacak (şaka gibi amerika içi fedexle tahmini 23 şubat görünüyor). Belli olduğunda yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Gümrüğün UPS'si var mı? Yüzdesi belli zaten :/ 

Artık geçmiş olsun :D seve seve ödenecek gelirse tabiiii vergi.

hep yazılan özel kargolarda takılma ihtimalinin çok daha fazla olduğu ama nedenini bilmiyorum. ki şu olabilir: takılma durumunda işlemleri kendi yapıp bide güzel komisyon alıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Ozan Kar said:

hep yazılan özel kargolarda takılma ihtimalinin çok daha fazla olduğu ama nedenini bilmiyorum. ki şu olabilir: takılma durumunda işlemleri kendi yapıp bide güzel komisyon alıyorlarmış.

Onun komisyonu ufak tefek oluyor.

2014 örneğini buldum. (Bana gelen belge bu) İstersen şu DTP olayını siteye bi sor. Belki ödediler ki o vakit senden zaten para istemiyorlar.

Screen Shot 2016-02-23 at 00.50.46.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Onun komisyonu ufak tefek oluyor.

2014 örneğini buldum. (Bana gelen belge bu) İstersen şu DTP olayını siteye bi sor. Belki ödediler ki o vakit senden zaten para istemiyorlar.

Screen Shot 2016-02-23 at 00.50.46.png

DTP ne? gümrük işleride karışık valla, neyin %20si?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin ürünün bedeli 100 dolar ise vergisi 20 dolar.

DTP değildir seninki muhtemelen, Amazon öyle yolluyor kimi yüksek ücretleri (aslında bu parayı senden tahmini peşin alıyor daha sonra fazla ise iade ediyor.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Senin ürünün bedeli 100 dolar ise vergisi 20 dolar.

DTP değildir seninki muhtemelen, Amazon öyle yolluyor kimi yüksek ücretleri (aslında bu parayı senden tahmini peşin alıyor daha sonra fazla ise iade ediyor.)

tamamda ürünün bedeli ne? :D yani 35 yaşında alet, ayrıca bozuk :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Değer kaybetmeyen ve potansiyeli olan bir şeydir kesin o. heleki sen 120 dolar kargo parası veriyorsan ben tahminimi 300 dolardan başlatıyorum

alete 190 dolar verdim, dediğim gibi bozuk -lastiklerinden başka bir şey olmadığını umuyorum- düzgün olanları 600 dolara kadar gidiyor. burda 2 kere gördüm ilkini uzun pazarlıklar sonrası dayım aldı 900e, ikincisi 1750den ilandaydı kaça gitti bilmiyorum.

kayış takımı 25 dolar, 110 voltsa bide 50tl filan adaptör masrafı olur.

o değilde şimdi diğer ilanları inceledim ebayın global shipping olayında (amerikapostamın yaptığını ebay yapıyor gibi bişey) 50-60 dolar gibi komik rakamlar da var. Nasıl oluyo anlamış değişim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.