Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Hız Sabitlemedeyken Saniyelik Gaz Kesme

Hakkı Kanık

Soru

Merhaba. 22bin km'de  2015 trendx kullanıyorum. Aracı 10 gün önce satın aldım. Geçen hafta şehirlerarası yolda hız sabitlemede ilerlerken düz yolda saniyelik ani gaz kesme olayı yaşadım. 100 km yol boyunca 3-4 defa oldu. Dün yine 6.viteste 105km/s hızda sabitlemede ilerlerken aynı gaz kesmeyi bir kere yaptı. Bunun haricinde performans açıdından aracımda sıkıntı yok. Forumda enjektör sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm. Sizce bu yazılımsal mı yoksa enjektör tıkanma belirtisi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tam da aradığım sorun buydu, arabayı alalı 2 ay oluyor 2 defa yaptı, araç 2015 95lik dizel focus, 56bin km.de.

105 km hız sabitleyici ile giderken anlık gaz kesiyor araç, sanki elektrik keser gibi.

Araçta başka hiç bir sorun yok.

Bi arkadaş dpf kendini temizliyor normal demiş inşallah öyledir.

Böyle bişey başına gelen ya da bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tam da aradığım sorun buydu, arabayı alalı 2 ay oluyor 2 defa yaptı, araç 2015 95lik dizel focus, 56bin km.de.
105 km hız sabitleyici ile giderken anlık gaz kesiyor araç, sanki elektrik keser gibi.
Araçta başka hiç bir sorun yok.
Bi arkadaş dpf kendini temizliyor normal demiş inşallah öyledir.
Böyle bişey başına gelen ya da bilen var mı?
Benzer bir sorun yaşamıştım. Mazot filtresi çıktı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

Benzer bir sorun yaşamıştım. Mazot filtresi çıktı :)

Evet mazot filtresinden oluyor. Ben de böyle biliyorum ama iddialı değilim. Çünkü bir defasında mazot filtresi değişiminden 300 km sonra da yapmıştı. Dpf temizlik sisteminin devreye girdiği an yapıyor olması da mantıklı gibi sanki. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 minutes ago, Gürkan Çakıroğlu said:

Dpf ile alakası olacağını sanmıyorum...

Öyle deme, yapabilir abi. Çünkü yakıt artıyor, timing geri çekiliyor, yakıt tam yanmadan egsoza gönderiliyor. Bu epey bi iş demek. Normal şartlarda yapmaması gerekiyor, tamamen yazılım meselesi yani. Dizellerde yakıt regülatörü var mı bilmiyorum, var ise eğer ondan kaynaklanıyor bile olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Lütfen flood mesaj yollamayınız. Bilen varsa zaten yazacaktır. Biraz bekleyin veya en yakın servise uğrayınız, eski mesajlarda arama da yapmak mümkün :) 

Flood mesaj yollamadım ki..

o gördüğünüz alıntıydı arkadaştan . Zaten böyle de olmalı ki forum canlı kalsın.

Üstelik eski mesajlarda arama yaptığım için bu konudan devam edip yeni konu açmadım.

Buarada değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.