Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015focus Dizel Titanyummu¿ 2015 Passat 1.4tsi 125 Hp Confortlanie Mi?

Burak C

Önerilen Mesajlar

Bu karşılaştırmada yakıt ilk sırada yer almaz.

Passat geniş ve ferah iç mekanı ile göz doldurur, bir üst sınıfın aracıdır. Heyecansız ama konforlu ve dengeli bir sürüş sağlar. Gerçek bir aile arabasıdır.

Ford göreceli daha küçük, daha kıvrak, sürüş zevki daha yüksek olan araçıtr, ama Passat ile kıyaslanınca kimse arkaya binmek istemez. 

Tüketime gelirsek Passat Focus dizele göre %20-25 fazla yakar, tabii benzin dizel fiyat farkından hiç bahsetmiyorum. 

Yani sonuçta elma - armut kıyaslaması olmuş.

Aile kullanımı olacaksa ve yılda 15K km üzerinde yol yapmıyorsa ve fiyatları da aynı gelirse (manüel Passat ile otomatik Focus yakın) bence Passat.

Genç kullanımı olacaksa ya da çok yol yapacaksa ve hele ki havaleli aile söz konusu değilse Focus. 

Sürüş keyfi açısından ikisi de kendine has bir zevk verecektir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100bin km gecnce dizel arabanın satişi zor oluyor diolar ne kadar doğru bilemedm şu an fokus 3 muz dizel style 2012 46 binde on konsoldan surekli ses geliıo 3_4 kez servise gotrmemize ragmen cozm bulunamadi passat daha sağlam gibi gelyor

Burak C tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikisi arasında kıyaslama yapmak benzin mi dizelmi D mi C mi demek gibi bişi. hiç bi konuda ortak noktaları yok fiyat dışında 

beklenti konfor, genişlik ve sesizlikle passat.

beklenti ekonomi, sürüş keyfi, yol tutuş ise focus 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Burak C said:

Focus dizel titanyum 2015 mu wv passat 1.4 tsı125hp confortlanie mi ? Ikısı arasnda kaldık  yakıt durumlari nasi sizce

?yardimci olrsanz  teşşekur ederm 

Kardeşim, öncelikle şu güzel Türkçemizi güzel ve eksiksiz kullanalım. Resmen kıyım yapmışsınız.

Sorunuza gelirsek ben kendi gereksinim ve fikirlerime dayanarak Passat derdim. Çünkü çok km yapmıyorum. Dizelin pek esprisi kalmıyor. Bu kısmı es geçersek kolay kolay Passat'ın karşısında kimsenin C  sınıfına ineceğini düşünmüyorum. Yeni Passat'ın sürüş dinamiklerinin çok iyi olduğu testlerde vurgulanıyor. Hatta Mondeo'dan dahi iyi olduğunu söyleyenler olmuş. Ama sadece testlerden edindiğim kanaat bu. Kullanmadım araçları. Bu arada "titanium" paket sizi aldatmasın. Diğer birçok markada standartlaşan bazı özellikler "titanium" alsanız bile opsiyonel. Donanım özellikleri sitelerde mevcut, bakmadım; ancak comfortline Passat, titanium Focus'un donanım olarak altında kalmayacaktır. Yakıt ise Passat'ta yaklaşık %30 fazla olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus mu passat mı ?

Passat çok geniş araba ama. eee o  kadar genişlik ne işime yarayacak . Arabada takla mı atacağım.  

Uzun yol??  

Pek de yapmıyorum geçen sene mecburiyetten yaptım 5-6 kere . Bana göre değil o kadar saat direksiyon sallamak şimdiden 2016 uçak biletlerimi aldım taksitlerini bile ödedim.

Park yeri ?

Evde sorun yok da işyerinde eeh sokağa bırakamam passat girecek kadar yer olmuyor. Anca focus , golfe kadar yer oluyor, bazen o bile zor . Yinde de passat alsam otoparka götürürüm ayda 160-170 TL park parası çıkar.  Aslan besleyen yemini düşünmez. 

Sürüş dinamiği yol tutuş vs nasıl ?

Yaa focusun ismi var ama ben rallici değilim . Focus, passat farketmez. İkisi de bana yetecektir.

Konfor , donanım iç mekan nasıl ? Passat ruhsuz ama çok daha iyi yavv. 

İkinci el değeri ? 

!!!!!!!   Rap rap rap....(Doğuş Otoya koşma sesi )  

:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.