Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Emeklilik

Önerilen Mesajlar

bu ne ya tekavut bölümümü...:kıhkıh:

neyse...geçen olum geldi dediki...buba bir film seyrettim...koçun sunun bunun neden hala ısrarla o kadar para pul içinde çalıştıklarını anlam veremiyordum...gidin dünyayı gezin lan falan..kalıbı dinlendirin şubu...filmi izlerken bir şey farkettim oadamların bitmeyen enerjilerinin hala işlerine dört elle çalışıyor olmalarının bir nedeni var....."ölümü hatırlamamak"..bu küpe olsun kulağınıza...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Cem Boneval said:

Emekli olmak için çalıştığım işten ve/veya kurumdan nefret etmem lazım. 

Bunun dışında işim beni hayata bağlayan önemli bir motivasyon. Bundan kolay kolay ve de isteyerek vazgeçmem diye düşünüyorum.

Tabii elim ayağım tuttuğu ve de kafam çalıştığı sürece. 

Tabii tercih sizin Alparslan Bey, hayırlısı olsun. 

Cem bey dediğiniz gibi bende kurumda baya aktiftim ancak çeşitli nedenlerle çalışma şevkiniz kırıldığında ortam bozulduğunda insanın çalışması içinden gelmiyor ayrıca evim uzak işyerinde yemek yok.20 yıldır her öğlen ne yiyeceğim diye düşündüm.maddi külfetini hesapladım.arada çalışmam ile emeklilik arasında 500 tl gibi bir tutar çıktı ve günlük 15 tl ye kimse sabahtan aksama kadar vezne sorumluğu  ve ambar sorumluluğu almaz ayrıca paradan çok daha sorumluluk gerektiren yüksek meblağlı sorumlu olduğum işler ve iki kişi kaldığımız için artık emekli olalım dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 yıl sonra...
44 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

şu konuyu bi hortlatayım 13 ayım kaldı, promosyon ve ikramiye kovalama dönemim geliyor😁, 43 yaşında emekli oluyorum, tabi son gaz çalışmaya devam.

Benim bitti. Yıl sonu güzellikle gidin diyor şirket. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

şu konuyu bi hortlatayım 13 ayım kaldı, promosyon ve ikramiye kovalama dönemim geliyor😁, 43 yaşında emekli oluyorum, tabi son gaz çalışmaya devam.

16 ay da benim var

49 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Benim bitti. Yıl sonu güzellikle gidin diyor şirket. 

İsteyene emekli ol, devam et hakkı var burda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende şöyle bi sıkıntı vardı, çalışma hayatımda ilk sigorta başlangıcım 01.05.1999 fakat ilk ödeme yapıldığı tarih 01.06.2000 gözüküyordu bu yüzden eyt kapsamına almıyorlardı ama ben emindim ilk işe girdiğim yer sigortamı yapmıştı art niyetli insan değillerdi, birkaç yere sordum muğla sgk kurumuna gitmen gerek falan dediler işten güçten vakit olmadığı için cimerden istek olarak durumumun araştırılmasını istedim 2 ay gibi bi sürede  cevap geldi hizmetleriniz tespit edilmiş ve sisteme işlenmiştir diye ve emeklilik potasına girdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

İsteyene emekli ol, devam et hakkı var burda

İstemezsem çalışabilirim abi. Ama seni güzellikle emekli edip birkaç maaş extra veririm diyor. Diğer türlü hayır çalışacam diyince el altından gözdağı veriyor. Atarım sen bilirsin tarzında. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genç emekliliğe karşıyım, her zaman da karşıydım.

Çalışmak ve üretmek önemli, hem kişi hem de sistem için, hem psikolojik hem de ekonomik olarak.

Üniversitede zorunlu emeklilik yaşı 67, ben bir sene erken emekli oldum. O da rallilere gidecek yıllık iznim kalmadığından. 

EYT'ye ise, kusura bakmayın, salt ekonomik nedenlerle karşıyım. Olan ile olamayan arasındaki eşitsizlik nedeniyle, 20 yıl prim yatır, ortalama 30-35 yıl kendine ve ailene baktır sürecinin ekonomik olarak mümkün olamayacağı için. 

Bu devlet mekanizmasına karşılanması imkansız bir yük getiriyor. Ceremesini hep beraber çekeceğiz. Ayrıca hem emekli maaşı alıp hem de çalışmaya devam etmek de ayrı bir haksızlık değil mi?

Amaç istihdam sağlamak ise genç emeklilerin çoğu çalışmaya devam edecek, yani o da bir bahane olamaz.

Neyse, umalım ki hayrını görürüz diye bağlayayım.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

site yoneticisinden gelen mesaj:

Sitemiz çalışanı XXX 03.03.2023 tarihinde EYT kapsamında Sosyal Guvenlik Kurumuna emeklilik başvuru
 yapmış ve ilgili kurum tarafından başvurusu kabul edilmiştir. XXXin yeniden ise girişi 04.03.2023 tarihinde yapılmıştır.
XXXin kıdem tazminatı hesaplanmış olup; tutar TL.319.151.61 dır. Bu işlem  arabulucu avukat aracılığıyla sonuclandıŕılacağı için arabulucuya da kdv ve stopaj dahil TL.14.240.- ödenecektir.

Emekli olup ertesi gun tekrar ise baslamis site calisani... saka gibi.

Birde su arabulucu isini anlamadim. tazminat zaten belli, hesaplanmis arabulucu bunu neden ve nasil dusurecek? Adam hakkindan neden vazgececek anlamadim. Birde mesajin devaminda bu iki rakamin toplami icin odeme plani ve hesap no vermis yonetici. Daha surec tamamlanmadiysa bunu neden yapmis onu da anlamadim.

• Şaşırmış 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü süreç her türlü site çalışanının lehine tamamlanacak alternatif bir ihtimal yok gibi bir şey. Arabulucu sonradan site çalışanı hakkımı yediler diye dava açamasın ve süreçte site avukat masraflarını neyim de ödemesin diye var bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Çünkü süreç her türlü site çalışanının lehine tamamlanacak alternatif bir ihtimal yok gibi bir şey. Arabulucu sonradan site çalışanı hakkımı yediler diye dava açamasın ve süreçte site avukat masraflarını neyim de ödemesin diye var bildiğim kadarıyla.

bu dedigin mantiklimi yani simdi? zaten belli olan tutar odenecekse bir hak yeme vs durumu yoktur davayi da kaybeder. yani hak edilen tazminatin nasil hesaplandigi yonetmelikte vs bellidir bunun anlasilacak yorumlanacak bir tarafi yok ki arabulucuya ihtiyac olsun. Onuda gectim adam dava acip kazansa bile mahkemede cikacak vekalet ucreti 14k dan her turlu az olur.

Yazin Ankaradaki apartman gorevlisi emekli olmustu onda hic arabulucu filan yoktu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bu dedigin mantiklimi yani simdi? zaten belli olan tutar odenecekse bir hak yeme vs durumu yoktur davayi da kaybeder. yani hak edilen tazminatin nasil hesaplandigi yonetmelikte vs bellidir bunun anlasilacak yorumlanacak bir tarafi yok ki arabulucuya ihtiyac olsun. Onuda gectim adam dava acip kazansa bile mahkemede cikacak vekalet ucreti 14k dan her turlu az olur.

Yazin Ankaradaki apartman gorevlisi emekli olmustu onda hic arabulucu filan yoktu. 

Vekalet ücreti dışında avukat 10-15% almıyor mu la. Koskoca sitede bunun detayını bilen bir tane avukat vardır la herhalde

Bir zamanlar bir avukat üyemiz vardı ya ne oldu ona 😄 @Alperen G. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.