Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaporta üzerineki Pas

Ercan Çetiner

Soru

Arkadaşlar bugün arabayı yıkattıktan sonra fark ettim arabanın tavanında kaputta küçük sarı renkte küfe benzeyen bir sürü noktacıklar var.Yıkamacı arı poleni veya ağaçlardan olmuş olabilir diyor ama bilemedim.Kurtulmak için ne yapmak gerekir.

20160204_132959.jpg

20160204_133004.jpg

20160204_133010.jpg

20160204_133015.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Büyük ihtimalle demir tozudur. Oluşma sebebi de aracı park ettiğiniz bir yerde döküm atölyesi, plazma tezgahı, grid kumlama makinası vs. varsa bunlardan uçan tozlar boya üzerine yapışıyorlar ve su ile temasında da görünür hale geliyorlar. İlk arabamda olmuştu pasta cila ile gidermiştik.

İzzet Ç. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, İzzet Ç. said:

Büyük ihtimalle demir tozudur. Oluşma sebebi de aracı park ettiğiniz bir yerde döküm atölyesi, plazma tezgahı, grid kumlama makinası vs. varsa bunlardan uçan tozlar boya üzerine yapışıyorlar ve su ile temasında da görünür hale geliyorlar. İlk arabamda olmuştu pasta cila ile gidermiştik.

Aracı gündüzleri yol kenarında bulunan benzin istasyonuna çekiyorum geceleri ise kapalı yerde duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kastamonu da üç dört tane yıkamacı gezdikten sonra kil 'in ne olduğunu bilen bir yer buldum.Yüz liraya yaptırdım ama çoğunluğunun gitmesine rağmen kimi yerlerde küçük noktalar kalmış gibi.Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kil üstad. Ben burda araba boyası satan yerden ortalama bi sabun kadar aldım %30 ile (bol bol kullanarak yaptım). Eline bi boş sprey alıyorsun içine suyu koyuyorsun. Çok fazla bastırmadan güzelce oval oval gezdiriyorsun zaten kirlenince rengi gidiyor 3 -5 dk da bir elindeki kili yoğursun.
Dipnot: aman dikkat içinde taş vb olmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kesin çözümü jant temizleme sıvısı sonax in var . Boyaya zararı da yok

Hocam jant temizleme sıvısı emin misin zarar vermediğine? Kısa sürede belki anlaşılmayabişir ama uzun vadede boyaya zararlı. İçeriklerinde bile yazıyor aman dikkat.

Benim araçta da bu lekelerden var ama yıkayınca geçiyor. Elle iyi ovalamak lazım. Bizim memlekette tuzdan ve Demir tozundan dediler. Kil gideriyor net çözüm ;)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.