Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Makyajlı Fiesta Kolçak Uzatma ihtiyacı

Çağatay Özsoy

Soru

Merhaba arkadaşlar, makyajlı fiesta titanium ile gelen orjinal kolçak çok kısa geliyor, keşke yaptıktan sonra bi deneselerdi;  acaba buraya insanlar kollarını gerçekten koyarak rahatça kullanılabilirler mi diye :) neyse giydirmeyi bi kenera bırakırsak mesele aracımın orjinalliğini bozmadan, orjinal parçaya zarar vermeden (ki bu önemli yarın birgün satarken orjinal olarak satabilelim) nasıl kolçağı uzatmalı yapabilirim, fikriniz var mı?? piyasadaki ürünlerden alarak sadece üst kısmı değiştirmeye kalksam uyumlu görünen bişey yok. Bırakın uydurulabilecek gibi birşey yok, konu hakkında aklınıza gelebilecek saçmada olsa her türlü öneriye açığım.

Orjinal i

56a91f7dcf905__57.thumb.JPG.ba09fd69893a

WP_20160127_19_56_08_Rich.jpg

WP_20160127_19_55_25_Pro.jpg

WP_20160127_19_57_15_Rich.jpg

WP_20160127_19_57_47_Rich.jpg

WP_20160127_19_58_00_Rich.jpg

WP_20160127_19_58_03_Rich.jpg

WP_20160127_19_58_45_Rich.jpg

WP_20160127_19_58_49_Rich.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yukardaki msjda göreceğiniz üzere makyajlı kasa titanium fiestalarda kol dayamanın çok kısa olmasından dolayı kullanılamamaktadır, titanium paketinde kol dayama orta konsolla beraber komple geldiğinden çıkartıp başka takma şansınızda yok, daha önce forumdakiler bilir bu nedenle bi kaç defa ford a giydirdiğim doğrudur, halen daha aklıma geldikçede giydirmekteyim. 

Neyse sonunda bu akşam sanayide bildiğiniz demircilerde sac kıvırma ile yaptırmak için gezerken eve yıldız alyan almak için dönmeye kara verdim (bu arada 550x210x2 mm kalınlığında bir adet sac da aldım), eve dönerken de kampanyalı bekar işi yiyecek birşeyler bulurum umudu ile kipa ya uğradım. fazla uzatmayalım okuyan arkadaşlar sıkılmasın sonra,, burada araba reyonunda Gojo marka biraz dandik görünen kolçak gördüm, bu benim arabaya uyardı uymazdı derken, ölçülerine baktım (kipa gibi marketlerde metre lazım olunca biliyorsunuz ilgili reyolarda mutlaka şerit metre oluyor, bilginiz olsun) kampanyada olmasınında etkisiyle bi şekilde belki uydururuz diye almaya karar verdim.

Resimlerden göreceğiniz ama yazarak tarif edilemicek demir testeresi ile kesme, falçata ile yontma, japon ve karbonat ile yapıştırma işlemlerinden sonra yine resimlerden göreceğiniz üzere başardım (son olarak bi kaç gün içinde kenarlarını deri kaplayacağım/kaplatacağım),, benimle aynı sorunu yaşayan tüm arkadaşlara duyrulur (bu arada evin içinden gördüğünüz üzere işlemi gerçekleştirecek arkadaşlar eğer bekar değilse ya hanımdan sopa yemeyi baştan kabul etsinler veya önceden 5-6 saatliğine bi yere göndersinler, baştan uyarayım, sonra vıy ben duymadım vıy ben bilmiyordum olmasın).

İçinizde ben çevirmenlik yaparım diyen varsa konuyu resimleri ile Ford avrupaya göndermeyi düşünüyorum (ciddiyim valla), yani bu tasarımı yapan mühendis arkadaşlar ve onaylayan yöneticiler neyin kafasını yaşıyorlarmış anlamak zor, yani kol dayamak için tasarlanan birşey nasıl olurda kol dayanamaz? nasıl birşeydir bu? benim anlama/algılama sınırlarımı aşıyor gerçekten.

Gerekli alet edevat vs..

1) Gojo marka kol dayama (şu anda kipada kamyada var 40 TL)

2) Demir testeresi

3) Falçata (bi kaçta yedek uç, kırılıyor çünki)

4) Japon yapıştırıcısı

5) Karbonat

6) Tornavida vs 

orta konsol.JPG

WP_20160409_20_59_18_Pro.jpg

WP_20160409_20_59_24_Pro.jpg

WP_20160409_21_38_37_Pro.jpg

WP_20160409_21_38_44_Pro.jpg

WP_20160409_21_39_23_Pro.jpg

WP_20160409_21_42_40_Pro.jpg

WP_20160409_21_46_26_Pro.jpg

WP_20160409_21_46_45_Pro.jpg

WP_20160409_21_47_28_Pro.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hehe evet bende son olarak boyle olması gerektiğini düşünüyorum, yoksa gerçekten çok saçma, polosu olan arkadaşım dalga geçiyor benle.. Arasıra kullanıcı olarak benimde ihtiyacımı ve fikrimi sorsa iyi olurdu, otomatik kapı kilitlemelerde olduğu gibi. Bu arada titanium focus ve mondeolarda da kol dayama nasıl? Kol dayama için kullanılabiliyor mu? Yoksa arada çeyiz sandığı gibi kullanılsın diye mi konmuş?? ? az önce işe gelirken kullandım, yapısından dolayı biraz yüksek ama aracın konforunu çok bariz arttırıyor (bu arada daha öncede elim genelde vitesin üzerinde oluyordum ama dişliler için zararlıymış, sonradan öğrendim). Birde Ford bizim güvenliğimize o kadar önem veriyorsa;

1) yolcu tarafındaki koltuğa emniyet kemeri sensoru koysun

2) araba boştayken devir kesici ile motorumu korusun (poloda var mesela)

3) otomatik difransiyel kilidi getirsin

4) geri vites senkromeçini koysun, olup olmadık yerde tam geri vitese takıyorsunuz araba vitesden çıkıyor, yolun ortasında kalıyorsunuz.

Kolçak boyundan kısmakla, otomatik kapı kilitlemeyi kaldırmakla olmuyor, yukarıdaki paraları harcamakla güvenlik gereğini yerine getirmeli bence.

Bu arada kimse yanlış anlamasın Ford sahibi olmaktan pişman filan değilim, çokta memnunum arabamdan

, kullanması çok keyifli bi, ancak babamın şirketi değil, iyise iyi kötüyse kötü diyorum sadece. O kolçağı daha iyi dizayn edip diğer araçlarda ki gibi istediği zaman yukarı kaldırılıyor yapsaydı, ben sürücü olarak nasıl istersen öyle yapsaydım, hem kaç zamandır nasıl yapacağım diye düşünmezdim, hem 50-100 para harcamazdım.

Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.