Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Seat Leon Fr İzlenimleri

Önerilen Mesajlar

Uzun aradan sonra güncelleme yapalım.40.000 km'yi geçtim.Geçen cumartesi 1 kere yolda kalmam dışında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.Bu süre zarfında özellikle korktuğum trim sesleri ile hiç karşılaşmadım desem yeridir.

Yolda kalmamım sebebi ise akü.Dur kalk trafik'te araç fren arızası uyarısı verdi ve bütün elektriği kesti genel vag grubunda bunla ilgili bir kaç şikayet okumuştum.Sanrım kronik problem.Garantiden değiştirdiler.Servis'in bakım dışında ki ilgisinden memmnun kaldım.Çekiçi ile aracı gönderdikten sonra ben eve devam ettim ve ikame araç istedim.Düz,otomatik vites ve araç model istediğimi sordular bende farketmez değince dizel manuel golf verdiler.Sağolsunlar eve kapımın önüne kadar da getirdiler aracı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis denilince ERYA Otomotiv A.Ş., Sahrayıcedid'de. Arkadaş Ibıza'yı servise bırakıyor yıllık bakım için. Sonra eşiyle arabayı almaya gidiyor, beyfendi yoğunuz yetiştiremedik size bu arabayı verelim yarın gelin arabanızı alın diyorlar. Eşi uzaktan arabayı görüyor yanına gidiyor ki ne görsün? Ön arka tamponda vuruk :) Kıyamet koptu tabi.

Saçma sapan belge düzenleyip vermişler arkadaşa;

Özeti şu 'xx plakalı aracın bakımı yapıldı, araç teslimi yapılırken tamponda vuruk tespit edildi, düzeltme işlemi tarafımızdan ücretsiz yapılacak' kaşe imza.

Yazıya bak :D sanki ben vurdum sana öyle verdim ama sen görmedin aa öylemiymiş size hediyemiz olsun der gibi.

En önemlisi haber vermeden yutturmaya çalışılmış olması. ERYA'ya ayıp ayıp. 

Niye yazıyorum, sen gitme bu arkadaşlara bari :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Baya üçkağıt dönmüş orada.Ben ilk iki bakımı orada yaptırdım ikisindede sıkıntı yaşamadım yada benim arabayıda vurdular çaktırmadan boyadılar. :kıhkıh: Çekici'yi doğuş'a gönderdim ben.Düz bakım erya ıvır zıvır neysede böyle kıl tüy işlerde doğuş'u terch ediyorum.Bilgilendirdiğin iyi oldu bir sonrakine daha dikkatli olmak lazım yada direk maslak doğuş ama oda bana uzak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 minutes ago, Cihan Buğdaycı said:

Baya üçkağıt dönmüş orada.Ben ilk iki bakımı orada yaptırdım ikisindede sıkıntı yaşamadım yada benim arabayıda vurdular çaktırmadan boyadılar. :kıhkıh: Çekici'yi doğuş'a gönderdim ben.Düz bakım erya ıvır zıvır neysede böyle kıl tüy işlerde doğuş'u terch ediyorum.Bilgilendirdiğin iyi oldu bir sonrakine daha dikkatli olmak lazım yada direk maslak doğuş ama oda bana uzak.

Bizimki de arabayı Maslak'tan aldı ama adam 6 gün çalışıyor en yakın orası olduğu için vermiş durum bu :D Miğde bulandırıcı şeyler işte. Hatadır kazadır olur böyle şeyler ama gizlemek ne ayıp. Servis içinde yaşanılan şeyleri servisin sigortası ödüyormuş acaba bu değişim tramer de gözükür mü? Tramer araba geçmişi ise gözükmesi gerekir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bizimki de arabayı Maslak'tan aldı ama adam 6 gün çalışıyor en yakın orası olduğu için vermiş durum bu :D Miğde bulandırıcı şeyler işte. Hatadır kazadır olur böyle şeyler ama gizlemek ne ayıp. Servis içinde yaşanılan şeyleri servisin sigortası ödüyormuş acaba bu değişim tramer de gözükür mü? Tramer araba geçmişi ise gözükmesi gerekir bence.

Abi benim eğitim uçuşları çorluda.Haftanın 6 günü erenköyden çorlu'ya gidip geliyorum.Benim araba taksi gibi maşallah hiç durmuyor mecbur.Başkada bildiğim en yakın kartal doğuş oda bana ters.En güzeli araç kamerası aslında.Tramerde gözükmez şirket kendi sigortasından karşılıyor.Sadece şirketin araç geçmiş kayıtlarından gözükür değişim tabi çıkma takmadılarsa.:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

5 ayda 2. kere yolda kaldım yada kaldım sayılır :kıhkıh:. 51.000 küsür km de yolda giderken soğutma sıvısı az uyarısı verdi,kontrol ettiğimde hiç su kalmamıştı bende su ilave edip yoluma devam ettim.1 gün sonra yine uyarı verince su takviyesi yapıp doğuşa gittim sonuç termostat,devirdaim pompası,su hortumları ve antifiriz değişti.

İkame araç olarak golf aldım en boşunu 90 bg galiba.Arabanın dolusu ve yüksek beygirlisi ne kadar iyi ise bu o kadar kötü.Kullanırken sürekli vites küçültmekten resmen yoruldum.Araba 5. vites 80 km/s' te bile ufacık bir eğim görsün çekmiyor.:kıhkıh: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.

Seat ve Ford farkı, aynı durumda kalan EB Focus'lar çoğunlukla motor yaktı. 

Servisin duyarlılığı ve kuşkulu her şeyi değiştirmeleri ve ikame araç vermeleri de kayda değer (her ne kadar müşteri memnuniyeti sağlamamış görünse de - bkn. insanın nankörlüğü).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Geçmiş olsun.

Servisin duyarlılığı ve kuşkulu her şeyi değiştirmeleri ve ikame araç vermeleri de kayda değer (her ne kadar müşteri memnuniyeti sağlamamış görünse de - bkn. insanın nankörlüğü).

aaaaa...Bi yaşıma daha girdim. 2 yaşında araba yolda kalıyor, bundan da övünç kaynağı çıkarılabiliyor demek :blink:

WAGWAG ın klasik sorunudur yağ ve su eksiltmesi bütün dünya bilir. Ben mesela bagajda 1e1 dilüe  E7 mi neydi soğutma suyu + yarım litre yağla geziyorum poloda. BU adamlar motor yapmayı bilmiyor bence. FOordda sorun belli belli bir modelin belli bir serisinde hortum sorunu var. Bunlar da sebep de belli değil. 

Akü arızası bana golf sattırdı. Tükürürüm böyle WAGWAGa dedim. 2 yılda 2 kere yolda bırakıp 1 hafta serviste yatar mı bir araba..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, H. Cenk yazdı:

aaaaa...Bi yaşıma daha girdim. 2 yaşında araba yolda kalıyor, bundan da övünç kaynağı çıkarılabiliyor demek :blink:

WAGWAG ın klasik sorunudur yağ ve su eksiltmesi bütün dünya bilir. Ben mesela bagajda 1e1 dilüe  E7 mi neydi soğutma suyu + yarım litre yağla geziyorum poloda. BU adamlar motor yapmayı bilmiyor bence. FOordda sorun belli belli bir modelin belli bir serisinde hortum sorunu var. Bunlar da sebep de belli değil. 

Akü arızası bana golf sattırdı. Tükürürüm böyle WAGWAGa dedim. 2 yılda 2 kere yolda bırakıp 1 hafta serviste yatar mı bir araba..

Cem abinin demek istediği basit bir sensörler arabanın motorunu yakmaktan kurtarmış onu anladım, focuslarda bu yok motor yanıncaya kadar haber vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Cem abinin demek istediği basit bir sensörler arabanın motorunu yakmaktan kurtarmış onu anladım, focuslarda bu yok motor yanıncaya kadar haber vermiyor.

Valla bizim polo uyarı falan vermiyor. Poloyu 1-2 hafta ile falan kurtarmışımdır. Min çizgisinin çok ciddi derecede altında idi su seviyesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

şimdi de focus'a tükürüyorsun ama nasıl olcak bu iş cenk abi :) Polo daki konuyu bilemiyorum ama golfteki yağ yakma olayı bir sorun değil, fabrikanın tercihi. Aynı F1'de belli bir miktar yağ yakımına izin verilmesi gibi bu çakallar performansı yükseltmek için kullanıyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.Vag grubu servisinden bir ben memnunum galiba.Bakıma veriyorum acelem yok istediğiniz zaman teslim edebilirsiniz diyorum 2 saat sonra aracınız hazırdır diye arıyorlar.Ellerinde ikame araç kalmıyor araba lazım diyorum üstelik diretmeden zeplin oto kiralamadan benim adıma araç kiralayıp istediğim herhangi bir yere teslim ediyorlar.Ben çok şanslıyım herhalde bilemedim...

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

2 yaşında arabanın 2 kere yolda kalması açıkcası benimde midemi bulandırdı.Yakın zamanda 1-2 kere daha arıza çıkartırsa satmaya niyetlenirim ama şimdilik memnunum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 yaşında arabanın 2 kere yolda kalması açıkcası benimde midemi bulandırdı.Yakın zamanda 1-2 kere daha arıza çıkartırsa satmaya niyetlenirim ama şimdilik memnunum. [emoji4]
Geçmiş olsun sizin aracı satılık görmüştüm sahibindende sanki?

http://FocusClubTr.com mobil uygulaması ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.