Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.5 Tdci Powershift Selective&Titanium (Gelecek Nesil) Mi Yoksa Honda CR-V 1.6 Tdi Otomatik Exucutive+ Mı?

İsmail Atar

Hangi Araba  

14 üye oy kullandı

1. 1. Honda CRV mi Ford Kuga mı?

• Honda CR-V 1.6 TDI Otomatik Exucutive+
    • Ford Kuga Selective 1.5 TDCI Powershift (Gelecek Nesil)

Önerilen Mesajlar

20 January 2016 - 23:07 tarihinde, İsmail Atar yazdı:

Merhaba Arkadaşlar Yeni araba  almayı düşünüyorum ve Honda CRV ve Ford Kuga arasında kaldım özellikleri şunlar

Honda CRV 1.6 TDI Otomatik Exucutive+

Ford Kuga 1.5 TDCI Powershift Selective (Gelecek Nesil)

sizce hangisi?

Yorumlarınızı Bekliyorum ?

Bir yıldır sitede değilmişsiniz ama belki yakalarız. Şimdi ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hala Tucson diyorum. 1.6T elite plus ikinci el 100-110 arası alınıyor. Donanımı azaltırsan 90'lara bulmak mümkün. Şimdi arabamı satsam almayı düşündüğüm araç olur. Sıfırı alınırsa pahalı oluyor hem çok yaksın hem aynı paraya dizel başka modeller var durumu kafa karıştırıyor. 2.el fiyatları benzinli olduğu için gayet makul, arabada çok albenili. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Engin Uzunoğlu yazdı:

Ben hala Tucson diyorum. 1.6T elite plus ikinci el 100-110 arası alınıyor. Donanımı azaltırsan 90'lara bulmak mümkün. Şimdi arabamı satsam almayı düşündüğüm araç olur. Sıfırı alınırsa pahalı oluyor hem çok yaksın hem aynı paraya dizel başka modeller var durumu kafa karıştırıyor. 2.el fiyatları benzinli olduğu için gayet makul, arabada çok albenili. 

SUV yuruyen dinamikleri icin alinacaksa kesinlikle Tuscon. +1 derim direk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

SUV yuruyen dinamikleri icin alinacaksa kesinlikle Tuscon. +1 derim direk.

Bu noktada Suv ve arazi yeteneği söz konusuysa aslında zayıf olduğu bir konu çift kavramalı şanzıman çok çabuk ısınıyormuş ve araziye uygun değil. Ben test sürüşü yaptım, fakat almaya niyetlenirsem daha uzun bir test yapıp bakmak lazım. Kısa mesafede huzursuz hissettirmedi. Bir tanıdığım arabadan Qashqai'ye geçtiğinde virajlara girerken korktuğunu araba gibi kullanamadığını söylemişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Bu noktada Suv ve arazi yeteneği söz konusuysa aslında zayıf olduğu bir konu çift kavramalı şanzıman çok çabuk ısınıyormuş ve araziye uygun değil. Ben test sürüşü yaptım, fakat almaya niyetlenirsem daha uzun bir test yapıp bakmak lazım. Kısa mesafede huzursuz hissettirmedi. Bir tanıdığım arabadan Qashqai'ye geçtiğinde virajlara girerken korktuğunu araba gibi kullanamadığını söylemişti. 

Binek araçtan SUV a gecince yaşanan o tedirginlik hissi belki uzun donemde arabaya alisinca ortadan kalkacaktir ama Tucson'un hiçbir zaman Kuga'nin vereceği güven duygusunu ve sürüş zevkini yasatamayacagini düşünüyorum. Hyundai modelleri çok oturaksiz ve yüksek hızlarda çok güvensiz geliyor nedense. Viraj performanslarını söylemiyorum bile.

Bir de turbo benzinli bir Tucson  kullanicisi 1000 km lik oldukça sakin bir uzun yol kullanımında 450 TL yakıt masrafı olduğunu söylemiş ve bu durumun normal olup olmadığını sormuştu bir yerde. O dönem benzinin litresi 5.43 TL idi. Hep 90 km ile gideceksin ve km'de 45 kuruş yakacak. Yakıt problem olacaksa bence kesinlikle Tucson can sıkacaktir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Binek araçtan SUV a gecince yaşanan o tedirginlik hissi belki uzun donemde arabaya alisinca ortadan kalkacaktir ama Tucson'un hiçbir zaman Kuga'nin vereceği güven duygusunu ve sürüş zevkini yasatamayacagini düşünüyorum. Hyundai modelleri çok oturaksiz ve yüksek hızlarda çok güvensiz geliyor nedense. Viraj performanslarını söylemiyorum bile.

Bir de turbo benzinli bir Tucson  kullanicisi 1000 km lik oldukça sakin bir uzun yol kullanımında 450 TL yakıt masrafı olduğunu söylemiş ve bu durumun normal olup olmadığını sormuştu bir yerde. O dönem benzinin litresi 5.43 TL idi. Hep 90 km ile gideceksin ve km'de 45 kuruş yakacak. Yakıt problem olacaksa bence kesinlikle Tucson can sıkacaktir. 

Aractan SUV Crossover olarak kullanilmak uzere beklentilere girilirse eger isler degisiyor, bir baligi agaca cikamadigi icin yargilamak gibi oluyor diger turlu. Yani bence hicbir SUV Crossover aracla zaten yuksek hiz yapilmamali, viraja girip asiri performans beklenmemeli. Benzin konusunda evet cok haklisiniz, dizel olmali Tuscon. Fakat, Bu agirlikta bir araba icin sehirler arasi (sizin verdiginiz ornege dayanarak) 8LT/100km yakmasi pek de sasilacak bir durum degil bence. Dizel muadiliyle yakit ekonomisi konusunda kesinlikle yarisamaz.

Kaynak ariyorum fakat bulamiyorum, genis bir zamanda detayli aratirim, 4x4 lerde kendi sinifinda epey iyi olan bir inceleme okuyup videosunu izlemistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Yani bence hicbir SUV Crossover aracla zaten yuksek hiz yapilmamali, viraja girip asiri performans beklenmemeli. Benzin konusunda evet cok haklisiniz, dizel olmali Tuscon. Fakat, Bu agirlikta bir araba icin sehirler arasi (sizin verdiginiz ornege dayanarak) 8LT/100km yakmasi pek de sasilacak bir durum degil bence. Dizel muadiliyle yakit ekonomisi konusunda kesinlikle yarisamaz.

Engin Bey bir tanidiginin yaşadığı tedirginlikten bahsetmişti yukarıda viraj performansı konusunda. Bu konuya ondan dolayi değindim. Bu noktada size katılıyorum ama binek aracla geliştirdiğiniz bir kullanım tarzını ister istemez araç değiştiğinizde segment bile değiştirseniz devam ettiriyorsunuz alışkanlık olarak. 

8 LT  gibi rakamlar 90 km lik sabit bir hız için çok gibime geliyor yine de. Oldukça güçlü bir motor alıp makul sayabilecegimiz bu tüketim değerlerini yakalayabilmek adina performansli kullanımdan odun vermek biraz çelişkili olur gibime geliyor. Aksi takdirde zaten biraz yüksek hızlarda bu tüketim değeri çok rahat 9-9,5'lari görür. Fazla derken benim kıyaslama yaptığım nokta buydu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz siz olun 8lt yaktım diyen arkadaşlara inanıp araç almayın:)

Ekstra şehir dışı 1000km yılda kaç kez yaparsınız ?

Şehir içinde 11 in altında düşmez o araç.O da en iyimser....

Bana da kalırsa Ford-Hyundai arasında seçim yapmak zorunda olsam .Kesinlikle Ford derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.