Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

(Güncel Vergi) Almanya Satış Fiyatı ile Türkiye Satış Fiyatını Hesaplama Tablosu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Selamlar,

Karşımızda fiyat hesaplama sistemi var. Ne kadar işinize yarar bilemiyorum ama, buyrunuz.

Euro fiyatları çok oynarsa eğer tabloyu güncelleriz :) 

İndirmek için tıklayınız:    vol4 hesaplama.xlsx

Mavi kısımlar değişkendir. İlla Ford değil her marka içindir. 

Alt kısım 2 seçenekli 2.0 motor ve üstü - 1.6 motor diye bu kısımlara Almanya indirimsiz satış fiyatları girilmeli ve buradan Türkiye net fiyat alınmalı ardından yukarıya çıkan değeri veya istediğiniz değeri girerek vergileri hesaplayabilirsiniz.

Screen Shot 2016-12-23 at 01.40.07.png

NOT: Avrupa üretimli (ek vergisiz) araçlar için uygundur.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir an aklıma geldi, okul yıllarında v6 gibi fındık 8 gibi motor tabirleri vardı, 69 75 model arası impala, biscayn, belair,direksiyon çevirme fırsatım olmuştu, aklıma gelenler amaaa kullanım olarak hala tadı anılarımda kulaklarımda gür gür gür sesi peehh (isimleri yanlış yazmış olabilirim hatırladığım kadar işte)

Şimdi üç silindir e geçiyor dünya demek doğrusu buymuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu vergilerle 2 lt hayal oluyor, fazladan ödediğiniz paranın araba için olmadığını bilmek yaptığınız alışverişi mantıksız kılıyor yani ödediğiniz oranda kıymetli bir eşya almış olmuyorsunuz, normalde aynı arabanın 1,6 lt olanı ile 2 lt olanı arasında 2-3 bin euro fark varken toblo ortada, aradaki fark hazineye... bizde ömür boyu hayal kuralım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Servet Özkan said:

OTV neden vaaaaar diye haykirasim geldi.

Hadi olsunda , bir insafı var, ötv nin kdv si, hepsinin mtv si ise olağan üstü başarılı bir çalışma..

en kolay vergi toplama yöntemi, uçarı kaçarı, yok bu sene zarardayım, yandım battım yok..

yoksa saraylar Nasıl yapılır, nerden bulunur o paralar

Almanya da 50,000 Euro ya satışa çıkan 2,0 lt otomatik vites Edge nin fiyatı bu tabloya göre 297,421 TL, yaza kadar ötv artmaz ise

Soner Perk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Soner Perk said:

Almanya da 50,000 Euro ya satışa çıkan 2,0 lt otomatik vites Edge nin fiyatı bu tabloya göre 297,421 TL, yaza kadar ötv artmaz ise

Tabloya göre 50 bin euro 230 bin tl hocam malum 2.0 motor bunlar :) ama bu araç Kanada üretimi olacak, ek vergi vs olabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Tabloya göre 50 bin euro 230 bin tl hocam malum 2.0 motor bunlar :) ama bu araç Kanada üretimi olacak, ek vergi vs olabilir.  

ben 2.0 - 2,5 lt arasına göre hesapladım. Edge nin 2 lt si 2000 cc den büyük değilse haklısın,  2,0 lt denince 1998 cc den büyüğünü de görmedim

Talisman bu kouda bir gariplik yapmış. 1,6 lt benzinli motorun gerçek hacmi 1618 cc  ve 18 c yüzünden bir üst kademeye geçiyor, ama elin Fransızı bizim ülkenin olağanüstü vergi sistemini ne bilsin:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OTV neden vaaaaar diye haykirasim geldi.

Hadi olsunda , bir insafı var, ötv nin kdv si, hepsinin mtv si ise olağan üstü başarılı bir çalışma..

en kolay vergi toplama yöntemi, uçarı kaçarı, yok bu sene zarardayım, yandım battım yok..

yoksa saraylar Nasıl yapılır, nerden bulunur o paralar

Ne münasebet canım, ÖTV deprem zamanı çıkmış doğal afet telafisi amaçlı başlatıldı. Hoş gerçi şimdi başımızdaki yöneticiler doğal afet gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Servet Özkan said:

Ne münasebet canım, ÖTV deprem zamanı çıkmış doğal afet telafisi amaçlı başlatıldı. Hoş gerçi şimdi başımızdaki yöneticiler doğal afet gibi.

köprüden geçişte masrafını bitirince bedava olcaktı :)

bizdeki bu hafıza ve boyun eğme içgüdüsüyle az bile bunlar, devam yapıştır ötv mtv ztv wqtv ne varsa arka arkaya ekle gömgömüştür :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamuda en kötü koruma aracı 2 lt, elemanlar arabayı hışlayacak dip gaz tampon tampona artizlik yapacak ondan sonra araba piyasaya düşecek te vatandaş o zaman alabilirse alıp binecek. Bitik arabayla uğraşsın dursun vatandaşın ne haddine 2 lt. Ayrıca 2 lt motor d sınıfı için lüks değil bilakis gerekliliktir, bir kişi d sınıfında 2 lt araç istiyorsa bu o kişinin arabayı normal koşullarda kullanma isteğidir uçup kaçmak için değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamuda en kötü koruma aracı 2 lt, elemanlar arabayı hışlayacak dip gaz tampon tampona artizlik yapacak ondan sonra araba piyasaya düşecek te vatandaş o zaman alabilirse alıp binecek. Bitik arabayla uğraşsın dursun vatandaşın ne haddine 2 lt. Ayrıca 2 lt motor d sınıfı için lüks değil bilakis gerekliliktir, bir kişi d sınıfında 2 lt araç istiyorsa bu o kişinin arabayı normal koşullarda kullanma isteğidir uçup kaçmak için değil...

Abi naptın sen. Emerikalı bizim bindiğimiz araçlara compact car diyor, alayı min 2lt

Kamu neydi, kamu hizmetti.

KDV neydi yoldu suydu elektrikti köprüydü.

Nerede?

Eskiden millet için devlet denerek bu cumhuriyet, şimdi devlet için millet kafası.

Milletçek sap geldik saman gidiyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı (Güncel Vergi) Almanya Satış Fiyatı ile Türkiye Satış Fiyatını Hesaplama Tablosu olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.