Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ali Express ile Alışveriş Bilgisi

Önerilen Mesajlar

Sevgili forum üyeleri çoğunuzun da bildiği şu yurt dışı sanal alışveriş sitelerinden biri olan Ali Express firmasından sipariş veren, o siteden birşey alan, o site hakkında bilgisi olan varsa bizlerle paylaşabilir mi ? Uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum sitede yok yokk ! ve fiyatlarda uygun. Ben buradan birkaç birşey sipariş etmek istiyorum. Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlar mı acaba ? Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kargo ne kadar sürede geliyor Halil bey ya bu site çok iyi bir siteye benziyor ben cok beğendim arabam için müthiş ürünler var hemde uygun fiyatlı almak istiyorum ama yurtdışı işte bir tereddüt oluyor insanda

birazdan atarım linkleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım Gürkan Bey çok teşekkür ederim

ürün kaliteleri nasıl peki özellikle araç parçaları aksesuarları için. Yani bizim yerli siteler gibi mi 100 liralık ürün resmini koyup 20 tl kalitesindeki ürünü satanlar gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitenin satıcı profili ve güvenilirliğine bakıp alışveriş yapacaksınız. Ürün kalitesine gelince sizin burada aldığınız ürünler zaten çinden getiriliyor. alacağın ürünleri paylaşırsan belki aynı ürünü alanlar sana fikir sunar. Belki başka ürün öneririz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-Para koruması için Alipay üzerinden ödeme yapılması tavsiye edilir. Bi nevi Paypal.

2- Satıcı reyting leri önemlidir.

3-Alıcı yorumları daha önemlidir.

4-20-60 gün arasında  ürün geliş bekleme süreleri olup, geç gelmesi satıcıdan çok bizim PTT kaynaklıdır.

5-Verdiğiniz teslim adresi her daim aktif olsun. PTT gelir, kimseyi bulamazsa bir daha gelmemek gibi huyları var.Sonra nerede kaldı bizim ürün diye hayıflanır durursunuz.

6-Daha üç kağıtçı bir satıcıya rastlamadım ( olmayacağı anlamına gelmesin ) 0,5 dolarlık ürünü adam ta Çin den kargo bedava gönderiyor. Akıllara ziyan.

7-Ürünlerde yüksek kalite beklemeyin. Ama çok da kötü değildir.

8- Telefon vb ürünler yasaktır. Gümrük el koyar.

9-Rakamsal olarak yüksek ürünler alacaksanız önce Amazon, daha sonra Ebay üzerinden almaya çalışın ve mutlaka takip kodu olsun.

10-Gümrük sınırı 75 euro. Hesaplamalarda bu rakamı baz alın. Gümrüğü öderim derseniz 1500 euroya kadar ürün getirebilirsin.

11- İşin ticaretini yapmadığın sürece (+ bu kanıyı oluşturmadığınız sürece ) dilediğin kadar ürün satın alabilirsiniz.

12- Pazarlığa açıktırlar.

Turhan Onat tarafından düzenlendi
İlave madde.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banggod gibi alternatifleri olan bir site. Aliexpressi ben daha çok seviyorum gerçi. Alibaba da diğer sitesi. Her ikisi de güvenilir. Şua ana kadar tahmini olarak 20-30 parça ürün almışımdır. Sadece 1 tanesi hasarlı çıktı. Satıcı ile görüşmem onucu yenisini göndermeyi teklif etti. Şu an da yolda. Yani müşteri memnuniyeti ve satıcı itibarı odaklı ucuz bir site. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.