Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Fazla Lpg Yakıyor

MustafaKoçak

Önerilen Mesajlar

sevgili forum üyeleri benim aracımın lpg yakıtıyla ilgili bir merakım oldu. aracım 2012 focus style plus hb lpg li. aracı aldığımdan beri lpg tüketimi gayet iyiydi sehir içi 20-21 kuruş, uzun yolda 16-18 kuruş arasında yakıyordu ama son iki tüp alışımda ölçtümde aracım 33-34 kuruş yakmıştı. normalde ben aracı 190 km hızla bile kullandığımda 26 kuruş yakmıştı acaba bu son 3 gün neden bu kadar fazlaca yakmış olabilir ? tüp aksamından kaynaklanan bir sorun olabilir mi? yada soğuktan dolayımı yapıyor böyle? bu tarz bir sorunla karşılasan yada bir görüşü olan varsa paylaşırsa sevinirim. şimdiden teşekkürler...

focusumm.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gürkan bey gerçekten sehir içi maksimum 21-22 falan yakıyor babamın 2010 focus u var o da 22-23 arası yakıyor hatta en son uzunyol seyahatimde hız sabitleyici ile 90 km hızla 16-17 kuruş arası yaktı ama bugün 2 kere tüp aldım ikisi de 33 kusur çıktı hayret ettim benzinde o kadar yakıyor bu araba ayrıca evim ile işim arası pek uzak değil Gürkan bey bununda az yakmada etkisi olabilir :)

MustafaKoçak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, MustafaKoçak said:

gürkan bey gerçekten sehir içi maksimum 21-22 falan yakıyor babamın 2010 focus u var o da 22-23 arası yakıyor hatta en son uzunyol seyahatimde hız sabitleyici ile 90 km hızla 16-17 kuruş arası yaktı ama bugün 2 kere tüp aldım ikisi de 33 kusur çıktı hayret ettim benzinde o kadar yakıyor bu araba ayrıca evim ile işim arası pek uzak değil Gürkan bey bununda az yakmada etkisi olabilir :)

Ne güzel değerler.

Hiç sesini çıkarma :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimki 25 kuruş yaktı geçen hafta bunları yazarken 100km/litre olarak yazılırsa fiyat değişimlerinden etkilenmez

2.09 dan PO dan aldım gazı ortalama 12.24lt/100km yapıyor. benzindeyken hiç bu değerlere yaklaşmamıştım. gaz aldım diye azcık fazla dokundum galiba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son dönemde benzinde lpg de ucuzluyor inşallah hep benzinde binecegimiz günler gelir ☺ benzin başka valla bazen keyif yapmak için benzinde kullaniyorum araba canavar oluyor çok zevk veriyor ama ibre biraz aşağı düşünce hemen lpg ye geçiş ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.